Powerbank z panelem słonecznym – jaki model warto wybrać?

Autor: Zosia

Powerbank z baterią słoneczną jest doskonałym rozwiązaniem dla miłośników kilkudniowych wycieczek na łono natury, gdzie dostęp do energii elektrycznej jest ograniczony. Urządzenie jest wyposażone w specjalne panele, które zamieniają promienie słoneczne na prąd. Dzięki temu można w każdej chwili naładować swój telefon.

Telefon ładowany przez powerbank z baterią słoneczną

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym wyróżnia się powerbank z baterią słoneczną
 2. jakie powerbanki solarne są warte zakupu
 3. na co zwrócić uwagę przy wyborze powerbanku z panelem słonecznym

Czym wyróżnia się powerbank z baterią słoneczną?

Smartfon i powerbank z baterią słoneczną

Powerbank solarny wyróżnia się tym, że zostały w nim zamontowane panele słoneczne, które przekształcają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Tego typu urządzenia mają maksymalny prąd ładowania 1,2–2 A, co w zupełności wystarczy do naładowania smartfona lub innego urządzenia mobilnego w sytuacji, gdy nie ma możliwości podłączenia się do gniazdka. Powerbank z baterią słoneczną jest niezbędnym gadżetem dla każdej osoby, która uwielbia kilkudniowe wycieczki na łono natury, ale nadal chce pozostać w kontakcie ze światem, słuchać muzyki lub robić zdjęcia.

Jakie powerbanki solarne są warte zakupu?

Na rynku dostępne są różne powerbanki solarne. Urządzenia różnią się między sobą podstawowymi parametrami, od których zależy ich wydajność i komfort użytkowania. Szeroki wybór pozwala porównać ze sobą kilka modeli i na tej podstawie dopasować powerbank do swoich aktualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Polecany powerbank z baterią słoneczną to PowerNeed ES-6 wodoodporny panel solarny 9 W. Przy pomocy tego urządzenia można naładować smartfona, tablet, nawigację GPS, odtwarzacz muzyki, smartwatch i czytnik e-book. Dodatkowo jest ono kompatybilne z urządzeniami takimi jak iPhone, iPad, iPod. Powerbank wyposażony jest w jedno wyjście USB. Maksymalny prąd ładowania (czyli energia, która jest przekazywana innym urządzeniom) wynosi 1,8 A. Ma on niewielkie rozmiary, dlatego zmieści się w każdym plecaku – jego waga wynosi 320 g, a wymiary 725 x 155 x 4 mm. Urządzenie jest wodoodporne.

Dobry powerbank z panelem słonecznym to PowerNeed ES-4 wodoodporny panel solarny 6 W. Można z niego korzystać w celu naładowania telefonu, odtwarzacza muzyki, nawigacji GPS, a nawet aparatu cyfrowego lub przenośnej konsoli do gier. Maksymalny prąd ładowania wynosi 1,2 A. Urządzenie jest wyposażone w 1 port USB. Jego waga wynosi 220 g, a wymiary 490 x 155 x 2 mm. Dzięki temu nie zajmuje on dużo miejsca. Ten powerbank jest wodoodporny, a także ma system wygodnych uchwytów, dlatego można zamontować go niemal w każdym miejscu.

Ciekawym wyborem, jeżeli chodzi o urządzenie do ładowania, jest PowerNeed ES20000B panel solarny 9W z Powerbankiem 20000 mAh. Poza tym, że jest ono wyposażone w panele słoneczne, ma także baterię litowo-polimerową o pojemności aż 20000 mAh. Maksymalny prąd ładowania wynosi 2 A. Dzięki dwóm wyjściom USB (standardowe USB, USB typu C i micro USB) można jednocześnie ładować dwa urządzenia: smartfon, nawigację GPS, czytnik e-booków, tablet, smartwatch, odtwarzacz muzyki lub iPad. Ten powerbank solarny jest wodoodporny. Jego waga wynosi 420 g.

Dobrym zakupem będzie także powerbank PowerNeed S8000G. Poza wydajnym panelem solarnym został on wyposażony w baterię litowo-polimerową o pojemności 8000 mAh, która ma długą żywotność. Maksymalny prąd ładowania wynosi 2 A, dlatego urządzenie doskonale poradzi sobie z naładowaniem tabletu, telefonu, nawigacji, odtwarzacza muzyki, przenośnej konsoli oraz cyfrowego aparatu fotograficznego. Ten solarny powerbank jest nie tylko wodoodporny, ale ma także wbudowaną latarkę LED. Co więcej, ma on ciekawy wygląd, a obudowa jest odporna na kurz i zabrudzenia. Jego waga wynosi 200 g.

Polecane powerbanki
 • 249 zł
 • 129,99 zł
 • 219 zł
 • 69,79 zł
 • 118,99 zł

Czym kierować się przy wyborze powerbanka solarnego?

Mężczyzna trzyma smartfon i powerbank z baterią słoneczną

Przy wyborze powerbanka z baterią słoneczną należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów:

 • maksymalny prąd ładowania (im wyższy, tym lepiej),
 • typ baterii (za lepszą uznaje się baterię litowo-polimerową),
 • pojemność baterii,
 • rodzaj złącza i ilość wyjść USB,
 • rozmiar i wagę urządzenia,
 • dodatkowe funkcje (np. latarka, wskaźnik poziomu baterii),
 • cenę,
 • jakość wykonania.

Obudowa powerbanków solarnych powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów oraz być odporna na zabrudzenia lub wodę. Na wycieczce, na spływie kajakowym lub pod namiotem panują różne warunki, dlatego lepiej zadbać o to, aby urządzenie było do nich dostosowane. Warto zwrócić uwagę także na to, czy powerbank został wyposażony w system wygodnych uchwytów. Ta opcja pozwoli zamontować go np. w lepiej nasłonecznionym miejscu bez ryzyka uszkodzenia.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link