Pokrowiec na pralkę – funkcjonalność i nietuzinkowa aranżacja łazienki

Autor: Sara

Pokrowce na pralkę nie tylko pozwalają chronić jej powierzchnię przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Mogą też stanowić unikatową dekorację łazienki, a nawet zapewnić dodatkową powierzchnię roboczą. Rynek oferuje wiele rodzajów tego typu produktów, tylko jaki pokrowiec wybrać?

Pralka w nowoczesnej łazience zabudowana drewnianym blatem na którym stoją kieliszki i donice z kwiatami

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są rodzaje pokrowców na pralkę ładowaną od przodu i od góry;
  2. czym kierować się przy wyborze pokrowca;
  3. pokrowiec na miarę własnej łazienki – jaki warto wybrać.

Pokrowiec na pralkę – rodzaje i możliwości

Starsza kobieta obsługująca pralkę okrytą serwetą na której stoją detergenty

Pokrowce na pralkę to akcesoria coraz powszechniej wykorzystywane w gospodarstwie domowym. Poza funkcją ochronną jednocześnie wzbogacają one stylizację łazienki, a nawet nadają jej odpowiedniego charakteru. Ponadto z powodzeniem maskują starszy, zużyty sprzęt i powstałe z biegiem lat ubytki w obudowie czy wypłowiały kolor. Zakładany na górny blat pralki pokrowiec zapewni też dodatkową powierzchnię roboczą, umożliwiając miłą w dotyku konsolę do segregowania prania, gromadzenia kosmetyków czy urządzeń do stylizacji włosów. Może poza tym służyć jako dodatkowy, upiększający w swoim minimalistycznym stylu element aranżacji łazienki. Pokrowiec na pralkę 60 x 60 cm ładowaną od przodu, taki jak Metrox Pokrowiec na pralkę 1530, będzie odpowiedni również w przypadku suszarek, a nierzadko nawet zmywarek do naczyń o tych samych wymiarach. Pozwala bowiem zindywidualizować wystrój pomieszczenia, a także zabezpieczyć zewnętrznie maszynę. Naciągany na górny blat materiał został wykonany z połączenia bawełny i filcu poliestrowego. Wyposażono go w gumowy ściągacz, zapobiegający przesuwaniu się na urządzeniu. Umożliwia to szybką instalację, zdejmowanie i ewentualną wymianę w razie zniszczenia czy potrzeby zmiany designu łazienki.

Czym kierować się przy wyborze pokrowca – funkcjonalność czy estetyka?

Największą popularnością cieszy się pokrowiec na pralkę automatyczną o wymiarach 60 x 60 cm ładowaną od przodu. Rozmiar ochraniacza musi być dobrze dopasowany. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się pokrowiec na pralkę z gumowym ściągaczem lub silikonową taśmą na brzegach tkaniny, które zapobiegają przemieszczaniu się materiału. Rynek oferuje też pokrowiec na pralkę okrywający sprzęt w całości. Ten nietuzinkowy patent polecany jest w przypadku zniszczonych zewnętrznie urządzeń, widocznych zarysowań czy zabrudzeń. Sprytnie zamaskowane defekty niemodnych czy uszkodzonych maszyn pozwolą łazience zyskać nowe, przytulniejsze oblicze. Równie pożądany co płótno na pralkę tradycyjną, jest pokrowiec na pralkę ładowaną od góry. Ze względu na nietypowe wymiary górnej klapy maszyny, tego typu tekstylia funkcjonalne mogą być trudniej dostępne. Pokrowiec na pralkę 40 x 60 cm można również uszyć samodzielnie, eliminując problem wyszukiwania odpowiedniego rozmiaru. Decydując się na zakup pokrowca na pralkę, warto dopasować kolor i wzornictwo do całej aranżacji łazienki. Jeżeli użytkownikowi bardziej zależy na względach estetycznych niż funkcjonalnych i jest on miłośnikiem klimatu retro czy rustykalnego, pokrowcem na pralkę może być nawet koronkowa serweta, fikuśna cerata czy obrus. Należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu tkaniny przed przesuwaniem.

  • 229 zł
  • 169,99 zł
  • 379 zł
  • 139,99 zł
  • 179,99 zł

Jaki pokrowiec na pralkę warto wybrać?

Pralka pod drewnianym blatem obok podwieszanych białych szafek łazienkowych

Pokrowiec na pralkę otwieraną od góry lub z przodu powinien być wykonany z materiału, który można łatwo uprać. Syntetyczne tekstylia zwykle są bardziej wymagające niż bawełna czy frotte, często też elektryzują i nie pochłaniają wody. Dlatego dobrze zwrócić uwagę przy wyborze pokrowca na parametry materiału. Niemałe znaczenie przy zakupie ma także cena. I w tym przypadku tkaniny na bazie bawełny mogą przeważyć szalę decyzji na swoją korzyść. Tego typu materiał cieszy się przystępną ceną i dobrą jakością pod względem rozciągania czy odbarwienia. Dodatkowo jest miły w dotyku. Ponadto tego typu przędze długo zachowują kolor i kształt oraz dobrze chłoną wilgoć, chroniąc pralkę przed rdzą i różnorodnymi przebarwieniami czy odpryskami farby. Wybierając pokrowiec na pralkę, warto kierować się także jednym motywem aranżacji łazienki. Spójny wygląd pod kątem kolorystyki i wzornictwa pokrowca na pralkę w stosunku do innych dekoracji pomieszczenia (takich, jak bibeloty zapachowe, firanki w oknie i koszyki z kosmetykami na półkach) zapewnia harmonijny wystrój całego wnętrza.

Pokrowiec na pralkę – gdzie kupić?

Pokrowiec na pralkę automatyczną oraz ładowaną od góry najczęściej można dostać w sklepach internetowych i stacjonarnych z wyposażeniem AGD i RTV. W razie wątpliwości co do produktu, zespół ekspertów zajmujących się sprzedażą w sklepie odpowie na wszelkie pytania oraz udzieli wskazówek co do zakupu i użytkowania pokrowca na pralkę.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link