Pokrowiec na deskę do prasowania – jaki model będzie najlepszy, na co zwrócić uwagę?

Autor: Joanna

Pokrowiec na deskę do prasowania to specjalistyczna powłoka o różnych właściwościach mocowana na górnej powierzchni blatu roboczego deski, która poprawia komfort prasowania. Takie produkty zapewniają zarówno zmianę wyglądu deski, jak i usprawniają prowadzenie żelazka. Tylko jaki pokrowiec wybrać?

Ubrania i żelazko na desce do prasowania

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. w czym tkwi sekret popularności pokrowców na deski do prasowania;
 2. jaki pokrowiec wybrać, na co zwrócić uwagę;
 3. jak założyć pokrowiec na deskę do prasowania.

Pokrowiec na deskę do prasowania – sekret produktu

Kobieta prasujaca ubrania na kolorowej desce do prasowania

Pokrowiec na deskę do prasowania to praktyczne rozwiązanie dla osób ceniących sobie precyzję i komfort prasowania. Specjalne pokrycie nie tylko zapewnia zmianę wyglądu często zniszczonej od wieloletniej pracy deski, ale również odtwarza jej kształt, a jednocześnie zabezpiecza całą konstrukcję blatu przed dalszymi zniszczeniami. Ten niezbędny element wyposażenia domu, poprawiając jakość powierzchni roboczej, usprawnia prowadzenie żelazka i sprzyja zachowaniu jakości prasowanej garderoby czy tekstyliów.

Pokrowiec do deski do prasowania z łatwością można dostosować do indywidualnych potrzeb, wybierając wśród różnorodnych rozmiarów, faktur i właściwości technicznych. Niemałe znaczenie w wyborze ma również jego desing. Klasyczne wzory lub nowoczesne, nietuzinkowe kompozycje z powodzeniem uzupełnią wystrój wnętrza domu i sprawią, że prasowanie stanie się przyjemniejsze. W przypadku zużycia powierzchni pokrowca czy potrzeby zmiany funkcyjności jego nawierzchni, pokrowiec na deskę do prasowania, można po prostu zdjąć i wymienić na nowy, inny. Szeroki asortyment tych produktów oferuje wszechstronną wygodę, jednak aby móc w pełni cieszyć się użytkowaniem pokrowca do deski do prasowania, należy go odpowiednio dostosować do swoich wymagań.

Różnorodność wyboru – pokrowiec dla wszystkich

Odpowiedni pokrowiec na deskę do prasowania może służyć przez wiele lat. Najbardziej popularnym materiałem, z którego może być wykonany, jest bawełna. Tego typu tkanina pozwala na swobodną cyrkulację powietrza i przepływ pary wodnej. Funkcja odprowadzania wody ułatwia prasowanie i zapobiega niszczeniu prasowanej odzieży. Optymalne prowadzenie żelazka zapewnia m.in. pokrowiec na deskę do prasowania Leifheit Cotton Comfort U VS 71602. Dodatkowo ma on wiele innych zalet, m.in.: podkład o grubości 4 mm zapewniający wygodne prasowanie, a także sznurek z blokadą ułatwiający szybki montaż pokrowca i dostosowanie go do kształtu deski przy jednoczesnym zapobieganiu przesuwaniu się materiału w trakcie pracy. Taki produkt świetnie nadaje się też do stacji parowych.

Z kolei pokrowiec do deski do prasowania Leifheit Heat Reflect U VS 71604 wyróżnia się na tle innych metalizowaną powłoką. Wyjątkowy materiał odznacza się odpornością na wysokie temperatury. W praktyce oznacza to, że użytkownik tego typu pokrowca może bez obawy o przypalenie tkaniny pozostawić żelazko na desce i oddalić się na chwilę bądź przygotowywać kolejną porcję odzieży do prasowania. Ponadto specjalne właściwości pokrowca zapewniają maksymalne wykorzystanie ciepła produkowanego przez żelazko. Pokrowiec na deskę do prasowania metalizowany odbija od swojej powierzchni temperaturę, zwiększając efektywność prasowania, a dzięki zdolności przepuszczania wilgoci i pary usprawnia wygładzenie wszelkich zagnieceń. Dużą popularnością cieszy się także pokrowiec na deskę do prasowania z gąbką. Jedo elastyczne i miękkie podłoże korzystnie wpływa na komfort pracy.

 • 64,99 zł
 • 69,99 zł
 • 64,99 zł
 • 49,99 zł
 • 79,99 zł

Jaki pokrowiec na deskę do prasowania wybrać?

Deska do prasowania w kwiaty

Wybór odpowiedniego pokrowca do deski od prasowania warto rozpocząć od dopasowania rozmiarów blatu roboczego do ochraniacza. Do najbardziej uniwersalnych należą m.in.:

 • pokrowiec na deskę do prasowania 100x30 cm;
 • pokrowiec na deskę do prasowania 110x30 cm;
 • pokrowiec na deskę do prasowania 120x40 cm;
 • pokrowiec na deskę do prasowania 140x40 cm.

Spore znaczenie w wyborze ma również rodzaj prasowanych materiałów. Grube i sztywne tkaniny są bardziej wymagające pod względem temperatury od tych lekkich i zwiewnych. W pracy z materiałem mniej podatnym na wygładzenia niezbędna jest właściwa cyrkulacja powietrza, mocno rozgrzane żelazko i odpowiedni obieg ciepła. Aby ułatwić decyzję o wyborze pokrowca do deski do prasowania, należy zajrzeć do garderoby i ocenić jej jakość. Komfort pracy zapewnia też wielkość powierzchni roboczej. Pokrowiec na dużą deskę do prasowania, np. 140x40 cm, nie powinien odbiegać wielkością od blatu deski. Zbyt duży pokrowiec może się ślizgać w trakcie użytkowania, znacznie utrudniając pracę. Natomiast zbyt mały nie pokryje odpowiednio jego powierzchni i stanie się bezużyteczny. W sytuacji, kiedy zaistnieją nieznaczne różnice pomiędzy rozmiarami deski a ochraniacza, warto zaopatrzyć domowe AGD o pokrowiec na deskę do prasowania z gumką, np. Vileda Viva Express Park + Go. Tego typu produkt łączy w sobie uniwersalny rozmiar do desek o wymiarach 110–130 cm x 30–45 cm dzięki gumce umieszczonej na krawędziach, która zapewnia odpowiednie napięcie i unieruchomienie pokrowca. Poza tym posiada on metalizowaną powierzchnię i nowoczesne wzornictwo.

Zakładanie pokrowca na deskę do prasowania

Na efektywność prasowania wpływa również jakość instalacji pokrowca na desce. Po wyjęciu z opakowania wybranego pokrowca, należy go rozłożyć na blacie deski. Przy pomocy gumki, rzepów lub specjalnych sznurków ochraniacz trzeba naciągnąć, aby dokładnie przylegał do powierzchni deski i zabezpieczyć przed przesuwaniem trwałym wiązaniem lub specjalnymi klipsami.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link