Poduszka elektryczna – jaki model warto kupić?

Autor: Ola

Poduszka elektryczna jest popularnym urządzeniem, dzięki któremu możemy w domowych warunkach wspierać leczenie poszczególnych bolących części ciała. Kto powinien korzystać z tego typu zabiegów? Dla jakiej grupy osób nagrzewanie poduszką elektryczną nie jest wskazane?

Poduszka elektryczna leżąca na łóżku.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czy warto kupić poduszkę elektryczną
  2. na co zwrócić uwagę przy zakupie poduszki grzewczej
  3. jaki model i gdzie warto kupić

Poduszka elektryczna – czy warto ją kupić?

Kobieta śpiąca na poduszcze elektrycznej.

Taki przedmiot jak poduszka elektryczna to świetne rozwiązanie, aby wspomóc nasz organizm w okresie jesiennym i zimowym, szczególnie wtedy, gdy panują niskie temperatury. To uniwersalne urządzenie, z którego dobrodziejstw niektórzy z nas korzystają nawet przez cały rok. Wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby i w jakim celu aktualnie ją użytkujemy. Kiedy za oknem mróz i śnieg, poduszka elektryczna jest znakomitym sposobem na ogrzanie poszczególnych części ciała, a także stawów. Poduszką grzewczą ogrzejemy plecy, kręgosłup, łokcie, stopy czy kolana. Jeśli doskwierają nam na co dzień bóle reumatyczne, to poduszki elektryczne przyjdą z pomocą i uśmierzą ból. Można je stosować również przy wszelkiego rodzaju bólach kostnych i urazach mięśniowych.

Są doskonałym sposobem, aby wzmocnić i urozmaicić rehabilitację, a w niektórych przypadkach mogą być też uzupełnieniem leczenia. W jakich przypadkach poduszka grzewcza będzie świetnym wyborem? Przede wszystkim przy bólach kręgosłupa i pleców. Do najczęstszych przyczyn tego typu bólów trzeba zaliczyć m.in. zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, czyli zmiany deformacyjne chrząstek kręgosłupa. W takim przypadku poduszka elektryczna na plecy na pewno pomoże uśmierzyć ból.

Sprawdzi się także przy objawach dyskopatii, którą najczęściej stwierdza się u osób pracujących godzinami w pozycji siedzącej, np. przy komputerze. Zazwyczaj objawem tego schorzenia będzie ból w części lędźwiowej kręgosłupa. Elektryczna poduszka ogrzewająca pomoże nam ponadto poradzić sobie z bólami towarzyszącymi lumbago, rwie kulszowej, a nawet jest zalecana osobom w średnim wieku cierpiącym na ubytek masy kostnej przy osteoporozie. Przedmiot ten będzie bardzo dobrym uzupełnieniem leczenia przy bólach mięśni i stawów. Poduszka elektryczna na kark i plecy może być skuteczna w niwelowaniu bólów zwyrodnieniowych. Niektórzy ogrzewają nią również zatoki przy zapaleniu.

Poduszka grzewcza to nie tylko doskonałe uzupełnienie leczenia, ale również sposób na odstresowanie się i regenerację. W tym miejscu warto jednak dodać, że nie każdy z nas będzie mógł jej używać. Istnieją pewne przeciwwskazania, o których należy bezwzględnie pamiętać. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na tego typu terapię, dobrze będzie nasze plany skonsultować lekarzem. Z poduszki grzewczej nie powinny korzystać m.in. osoby, które: chorują na nadciśnienie tętnicze, przeszły zabieg wszczepienia rozrusznika serca czy leczą się na nadczynność tarczycy. Elektryczna poduszka rozgrzewająca nie jest poza tym zalecana osobom, które mają zaburzenie czucia lub są niewydolne krążeniowo.

  • 199,99 zł
  • 169 zł
  • 219 zł
  • 239 zł
  • 189,99 zł

Poduszka grzewcza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Poduszka elektryczna na białym tle.

Elektryczna poduszka jest coraz popularniejszym urządzeniem wspierającym leczenie oraz będącym elementem walki ze stresem. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim poduszka grzewcza musi w sposób równomierny rozprowadzać ciepło po całej swojej powierzchni. Wówczas możemy być pewni, że taki masaż będzie prawidłowo wykonany, a my będziemy w pełni zadowoleni z efektu. Przy zakupie zapoznajmy się ze specyfikacją produktu i zwróćmy uwagę na moc urządzenia. Im będzie ona większa, tym szybciej poduszka nagrzeje się. Trzeba jednak pamiętać, że wyższa moc może generować większe koszty. Dodatkowo, zbyt wysoka temperatura może nam nie służyć, np. wówczas gdy mamy delikatną i wrażliwą skórę.

Popularnym wyborem są poduszki grzewcze o mocy 100 W, ale poleca się dostosować model pod swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Miejmy na względzie także to, aby w czasie terapii nie zasnąć z włączonym urządzeniem. Przy wyborze poduszki elektrycznej sprawdźmy, jakie są jej wymiary oraz kształt. Obecnie mamy coraz więcej modeli dedykowanych konkretnym partiom ciała, np. są poduszki elektryczne na plecy, kark czy nawet stopy. Nie zapomnijmy zwrócić uwagi na jakość wykonania i materiał. To ważne parametry, gdyż zapewne nie chcemy kupić modelu, który użyjemy raz czy dwa. Materiał powinien być łagodny w dotyku, tak by w czasie nagrzewania nie podrażniał wrażliwej skóry. Oczywiście dla wielu osób podstawowym kryterium wyboru będzie cena. Jednak pamiętajmy, że to nie ona powinna decydować w sytuacji, kiedy chcemy zadbać o nasze zdrowie.

Poduszka grzewcza – gdzie kupić i na jaki model zwrócić uwagę?

Gdzie można kupić poduszkę elektryczną? Oczywiście są one dostępne w sklepach medycznych, ale nie tylko. Możemy zdecydować się także na zakup przez internet. Godnym polecenia urządzeniem będzie koc elektryczny RAVEN EKE001 o mocy 60 W, wyposażony w timer i funkcję automatycznego wyłączenia się po przeprowadzonym nagrzewaniu. Dzięki temu, że został wykonany z miękkiego materiału, mamy pewność, iż nie podrażni skóry. Podobnie jak koc Vesta EEB01. Tech-Med but ogrzewający TM-5704 to sprawdzona elektryczna poduszka ogrzewająca na stopy. Przy bólach karku i pleców skorzystajmy z poduszki Sencor SUB 1700WH. Przy bólach zwyrodnieniowych ból pozwoli ukoić ciepły masaż poduszką elektryczną RAVEN EKE002.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link