Co warto wiedzieć o podświetlanych podkładkach pod mysz?

Autor: Zosia

Akcesoria dla graczy zyskują na popularności i znaczeniu. Podświetlane podkładki, gamingowe myszki, klawiatury oraz słuchawki, monitory o bardzo dobrych parametrach, a także krzesła przeznaczone dla miłośników gier. Tego typu produkty są dziś cenione przez miliony osób na całym świecie, ponieważ spędzając wiele godzin na graniu w gry, warto mieć zapewniony maksymalny komfort oraz ułatwione zadanie w pokonywaniu wyzwań wirtualnej rozrywki. Dobra podkładka będzie idealnie współgrać z myszką, co ostatecznie przełoży się na lepsze wrażenia podczas grania. Zarówno gry strategiczne, fabularne, jak i strzelanki będą lepsze, jeśli gracz otrzyma dobre akcesoria.

Podświetlana podkładka pod mysz w ciemności

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. ogólnych rzeczy o podświetlanych podkładkach
  2. jakie podświetlane podkładki są dobre

Podświetlane podkładki pod mysz – ogólne informacje

Podświetlana podkładka pod mysz

Dlaczego warto zainwestować w dobrą podkładkę pod mysz? Przede wszystkim można zauważyć, że każdy użytkownik komputera skorzysta na dobrych akcesoriach. Mając to na uwadze, mimo wszystko należy odróżnić zwykłych użytkowników od miłośników gier komputerowych. Podświetlana podkładka pod mysz to produkt stworzony z myślą o graczach. Miłośnicy gier z zasady lubią mieć możliwie najlepszy sprzęt. Osoba korzystająca przede wszystkim z edytorów tekstu czy przeglądarki internetowej po prostu nie ma potrzeby kupowania podkładki ze wbudowanymi diodami. Jeżeli natomiast ktoś spędza wiele czasu na graniu, jego wymagania związane z akcesoriami są inne. Dodatkowo pojawia się też kwestia wyglądu, charakterystycznego wyłącznie dla produktów gamingowych, które bardzo często mają wbudowane podświetlenie.

Należy powiedzieć wprost, że w podświetleniu podkładki pod mysz w ogromnej mierze chodzi o sam wygląd. Efekt wizualny jest po prostu atrakcyjny dla oka i podoba się wielu graczom, którzy nie chcą mieć nudno wyglądającego komputera oraz akcesoriów. Obudowa z diodami o różnych barwach, klawiatura mieniąca się kolorami tęczy, a także podświetlana podkładka pod mysz (np. Genesis Baron 500 M RGB), to rzeczy wkomponowujące się w kulturę gamingową. Wiele firm jest dobrze znanych z tego typu usprawnień, a doskonałym przykładem jest Razer. System podświetlenia o nazwie Chroma jest po prostu znakiem rozpoznawczym tej firmy. Zaawansowane efekty wizualne mają wiele odmian i można ustawiać je zgodnie z własnymi upodobaniami. Wspominamy o tym, ponieważ znajdziemy to również w podkładkach pod mysz Razer, które mają sporo widowiskowych trybów świecenia.

  • 49,99 zł
  • 19,89 zł
  • 34,99 zł
  • 299 zł
  • 29,99 zł

Jakie podświetlane podkładki pod mysz są dobre?

Podświetlana podkładka gamingowa z bliska

Mieliśmy okazję wspomnieć o podświetlanych podkładkach gamingowych od firmy Razer, więc teraz warto omówić to dokładniej. Razer Goliathus Extended Chroma to miękka podkładka pod mysz, która została wyposażona w słynne podświetlenie Razer Chroma. Ktoś może stwierdzić, że kilka światełek nie może być znakiem rozpoznawczym firmy, lecz prawda jest taka, że chodzi tu o system oferujący spektrum ponad 16 milionów kolorów. To coś więcej niż tylko kilka diod wstawionych do podkładki pod mysz. Razer Chroma pozwala na uzyskanie wyjątkowo zaawansowanych oraz widowiskowych efektów podświetlenia, które można modyfikować zgodnie z własnymi upodobaniami. Oczywiście taka podkładka ma również teksturę powierzchni, dającą możliwość uzyskania lepszej precyzji podczas grania.

SteelSeries QcK Prism ma podświetlenie RGB z zaawansowanymi trybami. Dzięki zastosowaniu czegoś takiego jak Prism znajduje się tu aż 12 niezależnych stref świecenia. Efekt wizualny potrafi być zaskakująco widowiskowy, co jest cenione przez wielu graczy. Dodatkowo jest to produkt z wysokiej półki, więc znajduje się tu antypoślizgowa podstawa, a cała konstrukcja jest zaprojektowana z myślą o ergonomii. Co ciekawe, dzięki funkcji GameSense można skorzystać z faktu, że podświetlenie reaguje na to, co ma miejsce w naszych grach. O co chodzi? Jeżeli na przykład okaże się, że kończy nam się amunicja w broni, wtedy zobaczymy różnice w podświetleniu podkładki pod mysz. Jest to dodatkowe źródło informacji o ważnych aspektach rozgrywki.

Tracer Gamezone Arcoiris LED została wykonana z materiałów wysokiej jakości. Przekłada się to na naszą precyzję, co może wpłynąć na sukcesy odnoszone w wirtualnych potyczkach. Skrócony czas reakcji jest osiągany przez zapewnienie dobrego poślizgu myszki na podstawce. Tego typu sprzęt projektowany jest z myślą o wymagających graczach, którzy potrzebują czegoś więcej od standardowych akcesoriów. Gwarantuje znacznie lepsze osiągi w grach, a także komfort płynący z zabawy w wirtualnej przestrzeni. Jakość jest w tym wypadku priorytetem, więc naturalnie wpływa również na satysfakcję użytkownika.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę