Podstawka pod tablet – co warto wiedzieć?

Autor: Grzegorz

Podstawka na tablet jest znakomitym dodatkiem zwiększającym komfort korzystania z tego urządzenia na co dzień. Zwolni nie tylko nasze ręce, ale pozwoli też w pełni wykorzystać możliwości sprzętu. Czy jakość w tym przypadku będzie szła także z ceną?

Tablet na białym tle w etui pełniącym również funkcję podstawki.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakimi kryteriami kierować się przy wyborze podstawki do tabletu;
  2. czy warto postawić na uchwyt do tabletu;
  3. na jakie modele podstawek do tabletu warto zwrócić uwagę.

Na co zwrócić uwagę, kupując stojak pod tablet?

Tablet oparty na podstawce znajdujący się na półce, obok stoi kubek.

Na rynku jest dostępnych wiele akcesoriów i dodatków do tabletów. Jednym z nich jest stojak pod tablet, przydatny przy codziennym użytkowaniu urządzenia. Dzięki niemu mamy możliwość używania sprzętu w jednej, wygodnej pozycji. Podstawka pod tablet, utrzymując go, powoduje, że wygodniej nam się czyta, pisze, ogląda filmy czy słucha muzyki. Ponadto mamy wolne ręce, co sprawia, że korzystając z tabletu, możemy wykonywać jeszcze inne czynności. Można stwierdzić, że tablet w parze ze stojakiem tworzą urządzenie przypominające komputer. Trzeba pamiętać, że gdy ustawiamy nasze urządzenie, stelaż musi być ułożony na solidnej, twardej powierzchni. W ten sposób nie będą powstawały ślady na jego konstrukcji. Ciekawym rodzajem stojaka jest uchwyt, umożliwiający utrzymanie tabletu w dłoni. To poręczne rozwiązanie, które nie zajmuje dużo miejsca np. w plecaku czy kieszeni kurtki. My z kolei jesteśmy praktycznie niczym nieograniczeni, jeśli chodzi o warunki, w których będziemy korzystali z tabletu. Dokonując wyboru odpowiedniego stojaka na tablet, warto zwrócić uwagę na budowę poszczególnych modeli. Dobrze postawić na statywy aluminiowe. Jest ich najwięcej na rynku. Są lekkie, a przy tym wytrzymałe. Istnieją jeszcze modele wykonane z tworzywa sztucznego, jednak ich wytrzymałość jest nieco mniejsza. Powinniśmy upewnić się także, czy stojak ma gumową podstawkę. Jest to system antypoślizgowy, zabezpieczający całą konstrukcję przed upadkiem. Generalnie należy pamiętać, że im więcej gumowych elementów w stojaku, tym lepiej. Niektóre modele posiadają np. gumowe powłoki, chroniące przed zarysowaniem. Bardziej profesjonalne stojaki będą posiadać dodatkowe funkcje, np. regulację wysokości czy zabezpieczenia przed kradzieżą. Ciekawym wariantem jest stojak z portami umożliwiającymi podpięcie innych urządzeń. To idealna opcja do korzystania np. z drukarki. Zwróćmy jeszcze uwagę na to, pod jakie urządzenie dany stojak został skonstruowany. Są modele dedykowane tabletom, np. o przekątnej ekranu 7 lub 10 cali, ale też i stojaki uniwersalne, obsługujące i tablet, i laptop.

  • 139,99 zł
  • 95,99 zł
  • 86,90 zł
  • 29,99 zł
  • 99,80 zł

Uchwyt na tablet – opcja godna uwagi

Kobieta obsługyje tablet znajdujący sie na stole na drewnianej podstawce.

Obok podstawek pod tablet popularną opcją są uchwyty na tablet. Dzięki nim możemy zamontować tablet w wielu miejscach, np. samochodzie, blacie czy rowerze. Tablet może być przymocowany śrubami lub np. przyssawkami, w zależności od tego, jaki model uchwytu wybierzemy – klasyczny czy wolnostojący. W ostatnim czasie nastąpił wzrost popularności uchwytów samochodowych. Bardzo często modele te posiadają regulowane ramiona, dzięki czemu można swobodnie obracać urządzeniem. Uchwyt do samochodu powinien być w miarę solidny i wyróżniać się opcją regulacji wstrząsów. Sprawi to, że unikniemy zagrożenia porysowania urządzenia czy jego uszkodzenia mechanicznego. Ciekawą opcją wydaje się też uchwyt montowany do zagłówka, idealny dla podróżujących. Często z tej opcji korzystają rodzice w podróżach z dziećmi, aby umilić im ten czas. Coraz popularniejsze stają się także uchwyty ścienne czy uchwyty mocowane do blatu. Na rynku dostępne są również modele etui, które mogą służyć jako podstawka na tablet.

Na jakie modele podstawek warto zwrócić uwagę?

Rynek oferuje szereg różnego rodzaju podstawek pod tablet. Warto zwrócić uwagę na kilka modeli. Pierwszym z nich jest Fellowes I-Spire 8212001. To uniwersalna podstawka idealna zarówno pod tablet, jak i laptop. Jej atutem jest możliwość złożenia jej na płasko. Posiada gumową powierzchnię, dzięki której dobrze przylega do podłoża, unikając w ten sposób możliwości przesuwania się. Ma opcję regulacji wysokości i kąta. Możemy ją ustawić na tablet w 7 różnych pozycjach. Jest tak skonstruowana, aby zapewnić chłodzenie urządzenia, zapobiegając tym samym jego przegrzaniu. Kolejną interesującą podstawką pod tablet jest Fellowes 8032001. Jej atutem jest solidna konstrukcja, dająca możliwość ustawiania produktów do 5 kg. W dodatku ma gumki antypoślizgowe i regulowany kąt nachylenia, dający możliwość ustawienia urządzenia w 6 pozycjach. Na wyróżnienie zasługuje również przednia krawędź podstawki, odpowiedzialna za stabilność tabletu, zapobiegająca jego zsuwaniu się. Dobrym wyborem będzie też Fellowes 9472602. Ten model to nie tylko podstawka pod tablet, ale także podstawka pod dokumenty czy tabliczka do notowania. Na koniec warto wspomnieć o Fellowes I-Spire (9311202) lub Fellowes I-Spire (9311202).

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny