Podgrzewacz do butelek – niezbędny czy zbyteczny? Na jakiej zasadzie działa to urządzenie?

Autor: Joanna

Podgrzewacz do butelek wydaje się być niezastąpiony w każdym domu, zwłaszcza że obecnie na rynku jest wiele udogodnień dla świeżo upieczonych lub zabieganych mam. Niepozornie wyglądające urządzenie jest też przydatne w trakcie wyjazdów, gdy rodzic nie ma dostępu do kuchni, a potrzebuje ciepłej wody do każdego karmienia. Na co zwrócić uwagę przy zakupie podgrzewacza?

Butelka stojąca w podgrzewaczu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie podgrzewacze są dostępne na rynku;
 2. jak działa podgrzewacz i co można w nim przygotowywać;
 3. które modele podgrzewaczy do butelek są najlepiej oceniane przez rodziców.

Rodzaje podgrzewaczy do butelek

Butelka z mlekiem leżąca na blacie

Podgrzewacz do butelek to urządzenie o niewielkich wymiarach, które umożliwi ci szybkie przygotowanie posiłku lub napoju dla dziecka. Na rynku jest obecnie wiele modeli, spośród których każdy rodzic wybierze coś dla siebie. Producenci podgrzewaczy zaopatrują urządzenia w szereg dodatkowych i bardzo przydatnych funkcji, dzięki którym użytkowanie podgrzewacza jest szczególnie wygodne. W ofercie są dostępne:

 • podgrzewacze klasyczne – urządzenia o niewielkich rozmiarach, zasilane sieciowo. Niektóre modele mają czujniki chroniące przed przegrzaniem oraz funkcję rozmrażania słoiczków z gotowymi posiłkami. W sprzedaży są też podgrzewacze do butelek z termostatem, który zapewnia stałą temperaturę wody;
 • podgrzewacze do butelek samochodowe – są bardzo praktyczne, ponieważ mają małe gabaryty i nie trzeba ich zasilać sieciowo. Urządzenie wystarczy podpiąć do ładowarki w aucie. Samochodowy podgrzewacz do butelek jest bardzo przydatny w czasie podróży, bo nie wymaga postojów i można go użyć w każdej chwili.

Koszt urządzenia zależy od jego rodzaju i ilości funkcji, które posiada. Jeśli to prosty podgrzewacz, jego cena nie przekroczy 200 złotych. W sprzedaży są też roboty kuchenne, które podgrzewają butelki, gotują na parze lub miksują pokarmy np. Babymoov Nutribaby. Zakup takiego sprzętu to wydatek rzędu 300–400 złotych.

 • 59,99 zł
 • 54,99 zł
 • 145,29 zł
 • 69,99 zł
 • 119,99 zł

Jak działa podgrzewacz do butelek?

sok, słoiczek i butelka dla dziecka

Mechanizm działania podgrzewacza do butelek opiera się na kąpieli wodnej. Do urządzenia należy wlać wodę, ale nie może jej być zbyt dużo. Wstawiona butelka bądź słoiczek z jedzeniem podniesie jej poziom, dlatego trzeba być ostrożnym. Podgrzewacz ustawia się na wybraną przez siebie temperaturę i uruchamia. Nie jest to skomplikowane urządzenie, ale bardzo pomocne. Przydaje się, gdy dziecko domaga się mleka, a rodzic ma niewiele czasu.

Niektóre modele podgrzewaczy do butelek mają dodatkowe funkcje np. sterylizatora (BabyOno 2w1). Uruchamia się go tak samo, jak w chwili podgrzania, ale w środku można umieścić również sztućce lub inne, drobne akcesoria. W wielu podgrzewaczach do butelek są też termostaty, które gwarantują zachowanie wybranej przez rodzica temperatury przez cały czas, gdy butelka jest we wnętrzu. W bardziej wzbogaconych urządzeniach jest również możliwość rozmrażania posiłków lub gotowania na parze.

W podgrzewaczach do butelek przygotowuje się nie tylko wodę, ale także słoiczki z gotowym jedzeniem. W niektórych modelach można rozmrażać pokarmy, a nawet je rozdrabniać. Są to tzw. roboty kuchenne przeznaczone do przygotowywania posiłków dla najmłodszych. Zajmują one jednak więcej miejsca, niż klasyczne podgrzewacze i wymagają podłączenia do sieci.

Najlepszy podgrzewacz do butelek

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który podgrzewacz do butelek będzie najlepszy. Każdy rodzic ma inne preferencje i musi dobrać taki, który sprosta jego indywidualnym potrzebom. W asortymencie sklepów jest szeroki wybór urządzeń. Oto te, które cieszą się największą popularnością:

 • BabyOno 193 – kompaktowy podgrzewacz samochodowy o niewielkich gabarytach, który podłącza się do gniazda ładowarki w aucie. Ma wbudowany termostat, dzięki czemu utrzymuje stałą temperaturę wody lub pokarmu. Jest niezastąpiony w podróży lub na spacerze, gdy rodzic nie ma dostępu do kuchni;
 • Babymoov Star A002102 – prosty w obsłudze podgrzewać przenośny, który nie ma wbudowanego termostatu, ale i tak idealnie podtrzymuje temperaturę. Waży zaledwie 1 kilogram i posiada rączkę, która umożliwia łatwe przymocowanie;
 • Badabulle Easy+ B002105 – urządzenie dwufunkcyjne. Może stać w domu lub pracować w samochodzie. Ma niewielkie wymiary, więc zmieści się wszędzie. Nagrzewa się zaledwie w ciągu 90 sekund i sam automatycznie wyłącza. Jest niezwykle prosty w obsłudze, ponieważ posiada tylko jeden przycisk;
 • Babymoov Tulip A002027 – podgrzewacz do butelek, który jest dwufunkcyjny w tym samym sensie, co jego poprzednik – można go podpiąc w samochodzie i w domu. W zestawie razem z urządzeniem jest miarka do wody oraz koszyczek do podgrzewania słoiczków. Bardzo szybko podgrzewa pokarm. Posiada ponadto zabezpieczenie przed przegrzaniem.

W sprzedaży jest także Babymoov Nutribaby XL A001127 – fantastyczny robot kuchenny, który służy nie tylko dzieciom, ale też całej rodzinie. Można w nim podgrzać wodę oraz inne pokarmy dla dziecka, zblendować pożywienie, rozmrozić je, a także ugotować jajka. Pracę ułatwia czytelny, dotykowy panel i prosty interfejs. W zestawie razem z urządzeniem jest aplikacja z przepisami.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link