Paladins - jakie są wymagania sprzętowe tej gry? Jaki komputer kupić?

Autor: Joanna

Paladins – strzelanka z przejrzystym interfejsem. Zobacz, czy Twój komputer spełnia wymogi do tej gry!

Chłopiec odwrócony tyłem gra w grę

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaką grą jest Paladins i dlaczego koniecznie musisz w nią zagrać;
  2. jakie wymagania sprzętowe są niezbędne do instalacji gry;
  3. jaki komputer powinieneś kupić, żeby grać bez przeszkód.

Paladins – niesamowita strzelanka z ładną grafiką

Mężczyzna ze słuchawkami na uszach gra w grę używając podświetlanej klawiatury

Paladins to dzieło Hi-Rez Studios – producenta gier komputerowych z siedzibą za oceanem. Firmę założono w 2005 roku, a już w 2012 znalazła się wśród najlepszych twórców gier na PC. Paladins to kolejna jedna z ich produkcji. Jeśli ktoś jest fanem fantastyki, to ta gra jest z pewnością dla niego. Wszystkie elementy rozgrywki osadzono w iście bajkowym świecie, a technologią rządzi magia. Paladins nie jest jednak wyłącznie jednoosobową strzelanką. Gra koncentruje się także na bitwach pomiędzy graczami.

Ważnym elementem gry jest dobór bohatera, który oprócz konkretnej umiejętności posiada również cztery inne współczynniki, przydatne podczas rozgrywki. Są one unikatowe, a dobór właściwej jest w pełni zależny od gracza. Poza tym bohater może poruszać się pieszo lub na koniu, co jest dużym urozmaiceniem. Równie ciekawe w Paladins są bitwy rozgrywane pomiędzy graczami. Zajmowanie kolejnych lokacji może dostarczyć niemałych wrażeń, ale to nie wszystko. Oblężenie to tylko część rozgrywki, ponieważ od gracza wymaga się analitycznego myślenia. Musi on swoją postacią osłaniać maszynę oblężniczą w taki sposób, aby wróg nie był w stanie jej zniszczyć. Tej kreatywności towarzyszy inne, dodatkowe udogodnienie. Gracz zbiera karty do swoich postaci i dzięki temu może je udoskonalać.

Paladins nie jest grą wymagającą. Ma przejrzysty interfejs i bardzo ładną grafikę przy niewielkich wymaganiach sprzętowych. Mogą w nią grać gracze, którzy nie posiadają super nowoczesnego sprzętu. Jest też dostępna na platformie Steam, co oznacza, że nie potrzebujemy płyty, aby móc ją zainstalować.

Polecane gry pc
  • 219 zł
  • 44,99 zł
  • 89,99 zł
  • 19,99 zł
  • 99,99 zł

Paladins – wymagania sprzętowe

Komputer dla gracza z podświetlaną klawiaturą

Jak w każdej innej grze na PC, tak i w Paladins wymagania sprzętowe dzielą się na minimalne oraz rekomendowane. Minimalne wymagania Paladins są po to, aby gracz wiedział, jakiego komputera potrzebuje przed zakupem gry. Jeśli ma ona jednak działać bez problemów, lepiej zerknąć na wymogi zalecane.

Paladins – wymagania minimalne

Do uruchomienia gry potrzebny jest system operacyjny Windows XP SP2, Vista lub Windows 7. Gra będzie działać także na 10, ale potrzebuje sporo miejsca na dysku, bo aż 10 gigabajtów. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić pamięć RAM oraz kartę graficzną. Minimum, które musimy posiadać, to grafika ATI Radeon 3870 lub NVIDIA GeForce 8800 GT. Istotnym elementem jest także procesor – Paladins potrzebuje procesora Intel Core 2 Duo 2.4 GHz lub AMD Athlon X2 2.7 GHz.

Paladins – wymagania rekomendowane

Zalecane wymagania Paladins są większe chociażby w przypadku pamięci RAM lub karty graficznej. Gdy chcemy, aby gra chodziła bez zarzutu i nie zawieszała się w trakcie rozgrywki, to zadbajmy, aby w naszym komputerze znalazła się karta NVIDIA GeForce GTX 560 lub AMD Radeon HD 6950 z procesorem Intel Core i5-750 2.67 GHz lub AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz. Pamięć RAM powinna wzrosnąć do 4 GB. Takie wymagania spełnia np. HP Pavilion 15-cc502nw, który można kupić już za 2000 złotych.

Wymagania Paladins a sprzęt na rynku

Na rynku komputerowym jest szereg produktów, którymi możemy udoskonalić swój komputer. Dostępne są zarówno procesory, jak i karty graficzne oraz kości pamięci, np.:

  • Procesor Intel® Core™ i5-6400 – 4-rdzeniowy procesor, który pracuje szybko i stabilnie. Jeśli szukasz rozrywki na wysokim poziomie i w dobrej cenie, ten procesor jest dla ciebie.
  • Procesor Intel Core™ i5-9600K – o wiele lepszy od tego wymaganego przy grze Paladins. Sprawdzi się również przy innych grach, a jego koszt nie jest wysoki.

Oczywiście można też kupić zupełnie nowy sprzęt za nieduże pieniądze. Dobrym wyborem dla gracza jest ASUS TUF Gaming FX505DD z systemem operacyjnym Windows 10. Ma 8 GB pamięci RAM, a jego praca opiera się na procesorze AMD Ryzen 5 3550H 2,1 - 3,7 GHz. Nie można zapomnieć o bardzo dobrej karcie graficznej, którą jest NVIDIA GeForce GTX 1050 w połączeniu z AMD Radeon RX Vega 8. To na pewno więcej niż życzą sobie twórcy Paladins. Laptop możesz kupić w zestawie z myszką Logitech G502 Hero High Performance lub słuchawkami z mikrofonem ASUS Cerberus V2.

Godny uwagi jest również Dell Inspiron G3. Za niewiele ponad 3000 złotych zyskamy sprzęt z procesorem Intel Core™ i5 8gen 8300H 2,3 - 4,0 GHz i dyskiem 1000 GB. Laptop posiada dwie zintegrowane karty graficzne: NVIDIA GeForce GTX 1050 i Intel HD Graphics 630 oraz 8 GB pamięci RAM. Można go kupić w zestawie razem z myszką dla graczy lub dobrymi słuchawkami z mikrofonem. Jeśli zdecydujemy się dodatkowo na oprogramowanie Office 365, zapłacimy o 100 złotych mniej.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link