Odtwarzacz blu-ray 3D – czy warto go wybrać?

Autor: Sara

Oglądanie filmów w domowym zaciszu to ulubiona rozrywka wielu osób – możesz się w ten sposób zrelaksować po ciężkim dniu pracy i dać się ponieść zwariowanym historiom. Aby jednak czerpać jak największą przyjemność, warto zaopatrzyć się w sprzęt, który pozwoli na odtwarzanie filmów w możliwie najwyższej jakości. Sprawdź, co potrafią odtwarzacze blu-ray – czy wiesz, że dzięki nim możliwe jest oglądanie filmów 3D bez wychodzenia z domu?

Dzięki Blu-ray 3D możesz oglądać filmy w trójwymiarze we własnym domu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- dlaczego warto zdecydować się na odtwarzacz blu-ray 3D,

- jakie funkcje powinien mieć odtwarzacz blu-ray 3D,

- które modele odtwarzaczy 3D blu-ray są godne polecenia.

Filmy 3D w domowym zaciszu – dlaczego warto wybrać odtwarzacz blu-ray 3D?

Kinowe doznania bez wychodzenia z domu dzięki odtwarzaczowi 3D Blu-rayJak sama nazwa wskazuje, odtwarzacze 3D blu-ray pozwalają na oglądanie filmów w trójwymiarze – technologia ta zyskała na popularności dzięki Jamesowi Cameronowi, reżyserowi znanemu z wielu hitowych produkcji. Swoją przygodę z 3D zaczął w filmie Ghosts of the Abyss w 2003 roku, jednak rozpropagował tę metodę dopiero w 2009 roku, kiedy to Avatar szturmem zdobył sale kinowe. Co ciekawe, technologia 3D w kinematografii znana była już w pod koniec XIX wieku, ale dopiero ponad 100 lat później została udoskonalona na tyle, by sprawiać widzom prawdziwą przyjemność.
Nie dość, że obecnie filmy 3D można oglądać w kinach, to jeszcze coraz częściej goszczą w domach prywatnych. Jest to możliwie m.in. dzięki odtwarzaczom blu-ray 3D. Chcesz stworzyć w swoim mieszkaniu salę, w której wrażenia z seansu będą jeszcze lepsze, niż w kinach? W takim razie odtwarzacz 3D blu-ray jest właśnie dla Ciebie – obraz ostry jak brzytwa i realistyczne odwzorowanie obrazu trójwymiarowego to największe zalety tego systemu!

UWAGA!

Jeśli chcesz stworzyć w swoim domu salę kinową do odtwarzania filmów w trójwymiarze, będziesz potrzebować nie tylko odtwarzacza blu-ray 3D! Konieczny okaże się również telewizor obsługujący tę technologię, filmy w potrzebnym formacie oraz okulary 3D.

  • 1 799 zł
  • 599 zł
  • 519 zł
  • 839 zł
  • 419 zł

Jakie funkcje powinien mieć odtwarzacz filmów 3D?

Najtańszy odtwarzacz Blu-ray 3D Samsung BD-H6500Odtwarzacze 3D blu-ray powstały po to, by móc w pełni korzystać ze współczesnych możliwości sprzętu RTV. W związku z tym powinno się zadbać o to, aby miały one jak najbardziej rozbudowaną funkcjonalność:
  • połączenie z internetem – dzięki temu odtwarzacz blu-ray 3D będzie mógł służyć nie tylko do odtwarzania filmów z płyt, ale także do puszczania teledysków z YouTube’a; zyskasz dostęp do wielu dodatkowych materiałów, a także do aktualizacji urządzenia;
  • porty do podłączenia – każdy, kto chce korzystać z technologii 3D, powinien mieć blu-raya z wejściem HDMI 1.4. Przydatne okazują się także RCA, audio i cyfrowe wyjście optyczne lub koncentryczne audio, port Etharnet i USB, jak i czytnik kart pamięci SD;
  • najwyższa jakość filmów – niektóre modele odtwarzaczy blu-ray 3D oferują funkcję interpolacji, dzięki której filmy w jakości Full HD są wyświetlane w jakości 4K Ultra HD! Zyskasz więc lepszą ostrość i szczegółowość.

Odtwarzacze 3D blu-ray – co wybrać?

W ofercie sklepów RTV EURO AGD znajdziesz szeroki wybór odtwarzaczy filmów. Najtańszy odtwarzacz blu-ray 3D kupisz już za niespełna 500 zł. Samsung BD-H6500 zapewni Ci niezapomniane doznania podczas domowym seansów filmowych. Należy jednak pamiętać, że im większa funkcjonalność odtwarzaczy 3D, tym wyższa cena – najdroższe modele mogą kosztować nawet kilkakrotność ceny najtańszego Samsunga. Zapewniają one wielowymiarową rozrywkę, nie tylko w zakresie kinematografii. Są to urządzenia przystosowane do odtwarzania muzyki w najwyższej jakości. Gwarantują łatwy dostęp do internetu oraz umożliwiają wyświetlanie zdjęć o perfekcyjnej ostrości. Takie są np. odtwarzacz blu-ray 3D Yamaha Aventage BD-A1060 czy Panasonic DP-UB820. Zobacz też inne odtwarzacze blu-raye 3D z naszej oferty.
Zdecydowałeś się na kupno odtwarzacza blu-ray, ale nie wiesz, który model jest godny uwagi? W takim razie koniecznie zajrzyj do naszego artykułu: Najlepsze odtwarzacze blu-ray – poznaj modele polecane przez naszych klientów.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów