Data publikacji: 12 grudnia 2018
Autor: Anna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Od lotów po życie na farmie – zobacz najciekawsze symulatory na PC

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Do najpopularniejszych gier symulacyjnych należy seria The Sims, jednak wśród najciekawszych symulatorów na PC są także gry pozwalające się wcielić w farmera, pilota samolotu czy kierowcę ciężarówki. Co mają w sobie różne symulatory życia, że w dobie wirtualnej rzeczywistości i graficznie imponujących gier akcji wciąż są popularne? Sprawdź listę najciekawszych gier symulatorów – i dla dzieci, i dla dorosłych.

Symulator lotu pozwala najmłodszym na zostanie pilotem samolotu wojskowego lub helikoptera

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- na czym polegają gry symulatory życia,

- jakie są ciekawe symulatory pojazdów,

- kim możesz zostać w grze symulatorze.

Seria The Sims to najpopularniejszy symulator życia, który oferuje graczom kilkadziesiąt dodatków

Jaki jest sens gier symulatorów życia?

Gry symulatory pozwalają na wykreowanie postaci o określonym wyglądzie, cechach charakteru, aspiracjach, stylu poruszania się, stanach emocjonalnych, interakcjach społecznych itp. W wirtualnym symulatorze życia można tworzyć skomplikowane osobowości i tworzyć niebanalne, szalone historie z ich udziałem. W The Sims 4 gracze otrzymali po raz pierwszy możliwość kontrolowania emocji Simów, a dzięki dodatkom takim jak The Sims 4: Zostań gwiazdą lub The Sims 4: Cztery pory roku gracz może stworzyć wirtualnych influencerów, celebrytów pławiących się w luksusie czy wpływać na zajęcia i samopoczucie postaci zmiennymi warunkami pogodowymi.

Bogactwo dodatków sprawia, że dzięki symulatorom życia na PC można poszerzyć wiedzę na temat starożytnych cywilizacji (w dodatku Przygoda w dżungli), odkrywać zioła i insekty w lesie (w dodatku Ucieczka w plener), a także eksperymentować z wyglądem pomieszczeń.

CZY WIESZ, ŻE...

Symulatory życia pozwalają dorosłym odstresować się, a dzieciom rozwijać kreatywność, a nawet strategiczne myślenie. Dzięki tworzeniu wiktoriańskiego ogrodu czy budowaniu placu zabaw najmłodsi rozwijają wyobraźnię, a prowadzenie restauracji sprawia, że dziecko musi główkować nad najlepszymi rozwiązaniami, aby odnieść sukces.

Symulator ciężarówki – zostań kierowcą albo mechanikiem samochodowym

Dziecku, które lubi bawić się autkami, można sprawić świetny prezent, czyli symulator ciężarówkiEuro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak to symulator tira, w który mogą grać już nawet 3-letnie dzieci. Gra bardzo realistycznie odwzorowuje zarówno ciężarówki, jak i europejskie trasy otoczone malowniczymi krajobrazami. Dodatki takie jak Euro Track Simulator 2 Skandynawia poszerzają grę o różne kraje europejskie. We wspomnianym rozszerzeniu odwzorowano nawet autentyczne fabryki Scania i Volvo Trucks.

Jeśli jednak bardziej od transportu i logistyki interesuje Cię budowa samochodów, sprawdź Car Mechanic Simulator 2018. W tej grze otrzymujesz aż 40 samochodów wymagających złotej rączki. Gra pozwala na wykorzystywanie różnorodnych narzędzi w połączeniu z ponad 200 interaktywnymi częściami. Aby praca w warsztacie była przyjemnością, gracz może wybrać własną muzykę, czyli spersonalizować ścieżkę dźwiękową w grze.

Jeśli takie pojazdy Ci się znudzą, możesz zostać maszynistą w pociągu albo zarządcą miasta po apokalipsie w grze z gatunku society survival.

WSKAZÓWKA

Przed wyborem symulatora sprawdź, ile jest dostępnych dodatków do danej gry oraz ile jest zapowiedzianych. Dzięki dodatkom symulatory na PC są ciekawsze i nie nudzą się szybko. W Car Mechanic Simulator 2018 ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wprowadzania do gry pojazdów przygotowanych przez fanów.

Kim możesz zostać w symulatorze na PC?

Gra symulacyjna pozwala oderwać się od stąpania po twardym gruncie. Dzięki symulatorowi samolotu Dywizjon 303: Bitwa o Anglię możesz wcielić się w rolę pilota i wziąć udział w bitwach lotniczych, które zostały zaprojektowane na podstawie wydarzeń historycznych. W rozgrywce jest dostępny także tryb mechanika, który może zmagać się z realistycznie odtworzonymi mechanizmami ówczesnych samolotów wojskowych. Specjalny symulator lotu powstał na stulecie polskiego lotnictwa wojskowego – Heliborne pozwala m.in. sterować sowieckimi i amerykańskimi helikopterami bojowymi. Możesz realizować w pojedynkę misję historyczną lub walczyć z innymi graczami w trybie multiplayer.

Symulacja Symmetry przeniesie Cię w inny sposób ponad ziemię – zostaniesz członkiem załogi badawczego statku kosmicznego, który wylądował na opuszczonej planecie. W tym symulatorze życia zarządzasz pozostałymi ocalałymi.

Na rozgrywkę nie w kosmicznych, ale w ziemskich realiach pozwoli Ci symulator farmy Pure Farming 2018. Jako farmer nie tylko dbasz o uprawy i sterujesz maszynami rolniczymi, ale także planujesz budżet, aby utrzymać finanse farmy na dobrym poziomie. Możesz zostać także wędkarzem w Nowym Jorku, właścicielem firmy farmaceutycznej lub szpiegiem w potężnym robocie. Możliwości, jakie dają symulatory życia na PC, są nieograniczone!

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Jak wybrać ekran do projektora?

Przeczytaj poradnik wyboru ekranu do projektora, by podjąć właściwą decyzję.
Zobacz więcej   

Jaki subwoofer wybrać?

Zobacz, jaki subwoofer warto wybrać do domowego zestawu głośników!
Zobacz więcej   

Głośnik Bluetooth na imprezę – jaki wybrać?

Jaki głośnik Bluetooth na imprezę kupić? Zobacz polecane modele!
Zobacz więcej   

Znajdź nas