Od lotów po życie na farmie – zobacz najciekawsze symulatory na PC

Autor: Anna

Do najpopularniejszych gier symulacyjnych należy seria The Sims, jednak wśród najciekawszych symulatorów na PC są także gry pozwalające się wcielić w farmera, pilota samolotu czy kierowcę ciężarówki. Co mają w sobie różne symulatory życia, że w dobie wirtualnej rzeczywistości i graficznie imponujących gier akcji wciąż są popularne? Sprawdź listę najciekawszych gier symulatorów – i dla dzieci, i dla dorosłych.

Symulator lotu pozwala najmłodszym na zostanie pilotem samolotu wojskowego lub helikoptera

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- na czym polegają gry symulatory życia,

- jakie są ciekawe symulatory pojazdów,

- kim możesz zostać w grze symulatorze.

Seria The Sims to najpopularniejszy symulator życia, który oferuje graczom kilkadziesiąt dodatków

Jaki jest sens gier symulatorów życia?

Gry symulatory pozwalają na wykreowanie postaci o określonym wyglądzie, cechach charakteru, aspiracjach, stylu poruszania się, stanach emocjonalnych, interakcjach społecznych itp. W wirtualnym symulatorze życia można tworzyć skomplikowane osobowości i tworzyć niebanalne, szalone historie z ich udziałem. W The Sims 4 gracze otrzymali po raz pierwszy możliwość kontrolowania emocji Simów, a dzięki dodatkom takim jak The Sims 4: Zostań gwiazdą lub The Sims 4: Cztery pory roku gracz może stworzyć wirtualnych influencerów, celebrytów pławiących się w luksusie czy wpływać na zajęcia i samopoczucie postaci zmiennymi warunkami pogodowymi.

Bogactwo dodatków sprawia, że dzięki symulatorom życia na PC można poszerzyć wiedzę na temat starożytnych cywilizacji (w dodatku Przygoda w dżungli), odkrywać zioła i insekty w lesie (w dodatku Ucieczka w plener), a także eksperymentować z wyglądem pomieszczeń.

CZY WIESZ, ŻE...

Symulatory życia pozwalają dorosłym odstresować się, a dzieciom rozwijać kreatywność, a nawet strategiczne myślenie. Dzięki tworzeniu wiktoriańskiego ogrodu czy budowaniu placu zabaw najmłodsi rozwijają wyobraźnię, a prowadzenie restauracji sprawia, że dziecko musi główkować nad najlepszymi rozwiązaniami, aby odnieść sukces.

Symulator ciężarówki – zostań kierowcą albo mechanikiem samochodowym

Dziecku, które lubi bawić się autkami, można sprawić świetny prezent, czyli symulator ciężarówkiEuro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak to symulator tira, w który mogą grać już nawet 3-letnie dzieci. Gra bardzo realistycznie odwzorowuje zarówno ciężarówki, jak i europejskie trasy otoczone malowniczymi krajobrazami. Dodatki takie jak Euro Track Simulator 2 Skandynawia poszerzają grę o różne kraje europejskie. We wspomnianym rozszerzeniu odwzorowano nawet autentyczne fabryki Scania i Volvo Trucks.

Jeśli jednak bardziej od transportu i logistyki interesuje Cię budowa samochodów, sprawdź Car Mechanic Simulator 2018. W tej grze otrzymujesz aż 40 samochodów wymagających złotej rączki. Gra pozwala na wykorzystywanie różnorodnych narzędzi w połączeniu z ponad 200 interaktywnymi częściami. Aby praca w warsztacie była przyjemnością, gracz może wybrać własną muzykę, czyli spersonalizować ścieżkę dźwiękową w grze.

Jeśli takie pojazdy Ci się znudzą, możesz zostać maszynistą w pociągu albo zarządcą miasta po apokalipsie w grze z gatunku society survival.

WSKAZÓWKA

Przed wyborem symulatora sprawdź, ile jest dostępnych dodatków do danej gry oraz ile jest zapowiedzianych. Dzięki dodatkom symulatory na PC są ciekawsze i nie nudzą się szybko. W Car Mechanic Simulator 2018 ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wprowadzania do gry pojazdów przygotowanych przez fanów.

Kim możesz zostać w symulatorze na PC?

Gra symulacyjna pozwala oderwać się od stąpania po twardym gruncie. Dzięki symulatorowi samolotu Dywizjon 303: Bitwa o Anglię możesz wcielić się w rolę pilota i wziąć udział w bitwach lotniczych, które zostały zaprojektowane na podstawie wydarzeń historycznych. W rozgrywce jest dostępny także tryb mechanika, który może zmagać się z realistycznie odtworzonymi mechanizmami ówczesnych samolotów wojskowych. Specjalny symulator lotu powstał na stulecie polskiego lotnictwa wojskowego – Heliborne pozwala m.in. sterować sowieckimi i amerykańskimi helikopterami bojowymi. Możesz realizować w pojedynkę misję historyczną lub walczyć z innymi graczami w trybie multiplayer.

Symulacja Symmetry przeniesie Cię w inny sposób ponad ziemię – zostaniesz członkiem załogi badawczego statku kosmicznego, który wylądował na opuszczonej planecie. W tym symulatorze życia zarządzasz pozostałymi ocalałymi.

Na rozgrywkę nie w kosmicznych, ale w ziemskich realiach pozwoli Ci symulator farmy Pure Farming 2018. Jako farmer nie tylko dbasz o uprawy i sterujesz maszynami rolniczymi, ale także planujesz budżet, aby utrzymać finanse farmy na dobrym poziomie. Możesz zostać także wędkarzem w Nowym Jorku, właścicielem firmy farmaceutycznej lub szpiegiem w potężnym robocie. Możliwości, jakie dają symulatory życia na PC, są nieograniczone!

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny