Data publikacji: 3 grudnia 2015
Autor: Marcin
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA
polecamy

Czy Philips Combi AC 4080/10 sprawi, że powietrze wokół nas będzie czyste?

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu Drukuj

Jeśli obawiasz się, że wkrótce jakość powietrza w Twoim mieście zmusi Cię do noszenia maski nie tylko podczas karnawałowego balu, warto już dziś rozejrzeć się za sprzętem, który zadba o Twoje zdrowie lepiej niż dwutygodniowy pobyt w Busku-Zdroju.

Marcin sprawdza czy oczyszczacz powietrza Philipsa Combi AC 4080/10 ma lepszy wpływ na otoczenie niż unijny program „Infrastruktura i środowisko” na jakość polskich dróg. 


Producent sporo obiecuje, warto więc zderzyć te deklaracje z rzeczywistością. A w rzeczywistości jeśli nie trudnisz się ratownictwem górniczym szansa na to, że masz w domu podręczny analizator jakości powietrza jest niewielka. Ku rozpaczy Adama Mickiewicza, skupmy się na tym co widzi szkiełko i oko z gościnnym udziałem zmysłów słuchu i powonienia.

A na oko oczyszczacz Philipsa wygląda naprawdę dobrze.
Wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze białym (z przodu, górna i tylna część są szare, jeśli jednak tłumaczysz kolorystykę swojej mam nadzieję ładniejszej połówce, warto użyć wyrazu „antracytowe”). 

Całość prezentuje się jak nowoczesny przerośnięty ipod, więc jeśli poza czystą funkcjonalnością cenisz też atrakcyjny wygląd sprzętu, który kupujesz do domu, produkt holenderskiej firmy powinien znaleźć się na Twojej liście zakupowej.

W zależności od tego czy jakość powietrza w Twoim domu pozwala na swobodne oddychanie, momentami swobodne oddychanie czy oddychanie wyłącznie z pomocą butli tlenowych, krąg na oczyszczaczu będzie niebieski, fioletowy lub czerwony.

Wszystko po to, by w klarowny sposób uświadomić Ci, czy masz jakąkolwiek szansę na dożycie ustawowego wieku emerytalnego.

Dodatkową funkcją oczyszczacza jest także nawilżanie powietrza, co doceni zwłaszcza Twój pyton, który lubi wilgotność powietrza oscylującą wokół 80%. Jeśli hodujesz też inne gady lub płazy z pewnością ucieszy Cię informacja, że wilgotność ma kilka stopni regulacji.

Combi jest wyposażone w filtr Hepa, więc od momentu zakupu w powietrzu w Twoim mieszkaniu będzie unosiła się co najwyżej woń perfum małżonki, producent deklaruje bowiem, że kurz i bakterie unoszące się w powietrzu przestaną być problemem.

Urządzenie nie jest specjalnie głośne, nawet przy ustawieniu wiatraka na najszybsze przełożenie (są 3) .

Pracuje na tyle cicho, że wciąż będziesz w stanie w pełni zrozumieć treść dwugodzinnej rozmowy, którą na temat najnowszych trendów w fasonach jesiennych okryć wierzchnich, prowadzi twoja partnerka w pokoju obok.

Jeśli jednak nie jesteś w stanie zmrużyć oka nawet przez lądującego na parapecie motyla, oczyszczacz oferuje 2,4 lub 8-godzinne tryby pracy, po których automatycznie się wyłączy, pozostawiając Cię samego w ciszy z myślami o niewyremontowanej przez kolejny miesiąc łazience.

Trudno mi wypowiedzieć się na temat efektywności urządzenia. Moja partnerka twierdzi, że powietrze w naszym mieszkaniu jest tak dobrej jakości, że od gości powinniśmy pobierać opłatę klimatyczną.

Niestety nie mam żadnych narzędzi, by zweryfikować ten huraoptymizm, a ponieważ wolałbym zamieszkać w klatce z niekarmionym od miesiąca tygrysem niż się z nią nie zgodzić przyjmijmy, że tak jest w rzeczywistości.

Jeśli jesteś alergikiem, Philips Combi w kącie salonu na pewno nie zaszkodzi, a wygląd pozostawię Twojej ocenie.

Czy jest to urządzenie dla każdego? Oczywiście, że nie. Kosztujący 1800 zł oczyszczacz powietrza nigdy nie będzie równie pożądany, co Liga Mistrzów wśród prezesów klubów Ekstraklasy i pewnie zawsze znajdzie się kilka ważniejszych wydatków, które musisz ponieść.

Jeśli jednak co roku wyjeżdżasz do Ciechocinka tylko po to, by pooddychać świeżym powietrzem, może jednak łatwiej będzie zrobić sobie uzdrowisko w domu.Chyba, że czyste powietrze jest tylko wymówką, a jeździsz tam tylko po to, by do białego rana tańczyć z Krystyną spod dwójki. Wtedy bez wahania wybierz Ciechocinek, takich wrażeń produkt Philipsa jeszcze długo nie będzie oferował.*

*Producent zapewnia, że już nad tym pracują :)

 Kilka słów o Autorze:
Marcin jest osobą, która nigdy nie zwracała uwagi na jakość powietrza w swoim mieszkaniu. Od chwili kiedy w jego życiu pojawił się oczyszczacz Philips, współnie z partnerką zaczęli zastanawiać się nad wprowadzeniem opłaty klimatycznej. 

 

  
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
18 27
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Jak zabezpieczyć ekran telefonu – szkło hartowane czy folia ochronna?

Szkło hartowane czy folia – dowiedz się, jak zabezpieczyć swój telefon.
Zobacz więcej   

Jakie słuchawki do komputera wybrać?

Podpowiadamy, jak wybrać idealne słuchawki komputerowe.
Zobacz więcej   

Słuchawki nauszne – 5 modeli polecanych przez naszych klientów

Zapoznaj się z opiniami naszych klientów, by wybrać funkcjonalne, estetyczne i dobre słuchawki nauszne.
Zobacz więcej   

Znajdź nas