Data publikacji: 29 czerwca 2016
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI

Nowoczesne sprzęty AGD - co je wyróżnia?

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Jeszcze kilkanaście lat temu sprzęty gospodarstwa domowego charakteryzowały się prostym wyglądem i nieskomplikowanym działaniem. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia, które zaskakują niezwykłym designem i wręcz nieograniczonymi możliwościami. Co dokładnie oferuje użytkownikom nowoczesne AGD?

W ciągu ostatnich lat dokonała się prawdziwa rewolucja technologiczna. Osobiste komputery stały się dużo mniejsze i bardziej mobilne, a telefony zaczęły mieścić się w kieszeni i zapewniać dostęp do internetu. Przewrót ten nie ominął również domowych sprzętów.
 

Oszczędność czasu i energii

Współczesne AGD wyróżnia się oszczędnością – zarówno energii, jak i czasu. Urządzenia wyposażone zostały w szereg funkcji, pozwalających ograniczać zużycie prądu, wody czy detergentu.

Zmywarki są w stanie na dostosowywać zużycie wody do stopnia zabrudzenia naczyń czy wielkości załadunku. Podobnie ze zużyciem energii – ekologiczne programy zmywania pozwalają zużywać jej mniej. Warto wspomnieć również o funkcji Time Saver, która umożliwia skrócenie czasu trwania cyklu przy zachowaniu efektywności zmywania.

Prawdziwym przełomem okazało się także wprowadzenie na rynek pralek z funkcją Eco Bubble. System wykorzystuje aktywne bąbelki, które powstają z połączenia powietrza, wody i proszku– dzięki temu możliwe jest pranie w wodzie o niższej temperaturze (co wpływa na zmniejszenie poboru energii) i z użyciem niewielkiej ilości detergentu.

Wiele sprzętów posiada klasę energetyczną A+++, która pozwala na oszczędzenie o 40% energii więcej niż urządzenia standardowej klasy A. To ulga zarówno dla portfela, jak i środowiska naturalnego.
 


Większy komfort użytkowania

Obecne sprzęty gospodarstwa domowego pracują również dużo ciszej niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Zmiana dotyczy głównie głośnych pralek oraz odkurzaczy.

W przypadku pralek, cicha praca możliwa jest dzięki wyposażeniu w nowoczesny silnik - Direct Drive, który przekazuje moc bezpośrednio do bębna urządzenia. Dzięki temu pralka nie tylko pracuje cicho, ale także nie ulega awariom.

Współczesne sprzęty również wyglądają nieco inaczej niż ich poprzednicy sprzed kilkunastu lat. Opływowe kształty, niestandardowe kolory i wzornictwo oraz elektroniczne, obsługiwane dotykowo wyświetlacze – to tylko niektóre ze zmian, jakie zaszły w wyglądzie AGD. Przekłada się to na wzrost wygody użytkowania.       

Piekarnik Samsung BQ2D7G144
Piekarnik Samsung BQ2D7G144

Nowe opcje i wielofunkcyjność

Rozbudowaniu uległa także lista funkcjonalności. Zaczynając od piekarników – najnowocześniejsze modele umożliwiają niezależne pieczenie na kilku poziomach. Pozwala to na przygotowanie dwóch różnych dań w tym samym czasie. Z kolei indukcyjna płyta grzewcza (która sama w sobie jest rewolucyjną zmianą w stosunku do płyt gazowych) wyposażona jest w system, dzięki któremu można ustawić grzanie na określony czas, po którym urządzenie automatycznie się wyłączy.

Wielka rewolucja nastąpiła także w przypadku pralek. Wyposażone zostały w szereg dodatkowych funkcji, takich jak tryb prania dla alergików, pranie odzieży sportowej , programy ograniczające ilość zagnieceń, czy prania parowego.  Postęp technologiczny umożliwił również łatwiejsze dokonywanie napraw. Za sprawą Smart Diagnosis, gdy tylko pralka ulegnie awarii, system prześle do serwisu dokładną informację o usterce. W odpowiedzi otrzymasz informację o tym, co możesz zrobić (np. odblokować zapchaną szufladę na detergent) lub przyjedzie do Ciebie fachowiec.

Warto wspomnieć także o funkcjonalności No Frost w lodówkach – zapobiega osadzaniu się szronu i tworzeniu się lodu na ściankach chłodziarki (przekłada się to na jej wyższą efektywność i oszczędność). Lodówki posiadają również specjalną komorą świeżości, w której można przez dłuższy czas przechowywać żywność, która szybko traci świeżość bez odpowiedniego przechowywania np. ryby.

 

Lodówka Electrolux ENN2854COW

 


Proponowane Towary:

Samsung RF23M8090SG
Miele KFN 14947 SDE
Miele KFN 29683 D EDT/BRWS
Miele KFN 14827 SDE
Smeg FA8003POS (drzwi lewostronne)

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Mierzymy lodówkę. 7 sposobów na dopasowanie lodówki do kuchni

Jak zmierzyć lodówkę? Na co zwracać uwagę? Poznaj nasz przewodnik po tym, jak dopasować nową lodówkę do swojej kuchni.
Zobacz więcej   

Dlaczego warto kupić odkurzacz pionowy?

Odkurzacze pionowe stają się coraz popularniejsze ze względu na poręczność i łatwość przechowywania. Co jeszcze wpływa na to, że tak wiele osób decyduje się na ten rodzaj odkurzacza? Co warto wiedzieć przed zakupem? Przeczytaj nasz poradnik.
Zobacz więcej   

Ranking TOP 5 odkurzaczy pionowych

Zastanawiasz się nad kupnem odkurzacza pionowego? Poznaj modele, które są najlepiej oceniane przez klientów i wybierz najlepszy odkurzacz.
Zobacz więcej   

Znajdź nas