Nowe otwarcie uwielbianej serii – LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów

Autor: Jarek Osłowski

LEGO i uniwersum Gwiezdnych Wojen ponownie połączyły siły. Już na początku kwietnia możliwy będzie powrót do słynnej galaktyki, zbudowanej w całości z najsłynniejszych klocków świata. Wszystko to za sprawą gry LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów. Będzie to największa produkcja z serii gier LEGO, z otwartym światem, oparta na trzech trylogiach kosmicznej sagi. Jak zawsze możemy się spodziewać świetnej rozrywki dla całej rodziny.


Niekończąca się przygoda

LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów to kolejna już gra, w której będziemy mogli samodzielnie przeżyć wirtualne przygody w najsłynniejszej filmowej galaktyce, zbudowanej z klocków LEGO. Poprzednie tytuły, m.in. LEGO Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy czy LEGO Gwiezdne Wojny: Oryginalna Trylogia, stały się synonimem świetnej zabawy i zawiesiły wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o przygodowe gry akcji. Ich znakiem rozpoznawczym stała się duża dawka humoru – obecna zarówno w scenkach przerywnikowych, jak i podczas rozgrywki.

Połączenie uwielbianych przez wielu klocków LEGO i uniwersum Gwiezdnych Wojen z wciągającą rozrywką, okraszoną dużą dawką figlarnego humoru, okazało się mieszanką wybuchową i znakomitym przepisem na sukces. Gry z serii LEGO Gwiezdne Wojny są uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Czego możemy się spodziewać po nadchodzącej nowej odsłonie serii?


Galaktyka bez granic

LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów to największa z dotychczasowych produkcji z serii LEGO Gwiezdne Wojny. Gracze będą mogli przeżyć wszystkie przygody znane z dziewięciu filmów głównej sagi (w tym finałowego Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – po raz pierwszy w serii gier LEGO). Do dyspozycji dostaną ogromny otwarty świat i możliwość swobodnego eksplorowania galaktyki, bez konieczności trzymania się głównego wątku fabularnego. Trzeba jednak dodać, że nie wszystkie planety będą dostępne od początku.

Twórcy – z dbałością o najmniejszy nawet klocek – odwzorowali większość miejsc znanych z kinowych hitów. Gra pozwoli na eksplorowanie w pełni 20 planet. Możliwe będzie między innymi odwiedzenie Miasta w Chmurach czy pustyni Geonosis. Lokalizacje będą bardzo rozbudowane, często z dużą ilością NPC.

Przygodę można zacząć od dowolnej z trzech trylogii. Gracze sami zdecydują, czy chcą przejść LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów zgodnie z rzeczywistą chronologią wydarzeń, czy też zgodnie ze swoimi preferencjami. Do wyboru będą setki postaci z uniwersum Gwiezdnych Wojen, stojących zarówno po jasnej, jak i ciemnej stronie Mocy.

 

Nowości w rozgrywce i tryb co-op

Poprzednie gry z serii LEGO Gwiezdne Wojny zapewniały zawsze fantastyczną grywalność. Nie inaczej będzie i tym razem, twórcy wprowadzili dodatkowo kilka ciekawych modyfikacji.

Walka będzie wymagała od gracza więcej zaangażowana, będzie też mocno oparta na kombosach. Nowa mechanika umożliwi także wykorzystywanie ofensywnych kontr. Posługiwanie się blasterami zostało całkowicie przerobione, tak aby zapewnić większą precyzję każdego strzału. Co ciekawe, wrogowie zareagują odmiennie w zależności od tego, w jakie miejsce trafi ich laser.


W LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów dużo większą rolę niż w poprzednich grach serii odgrywać będzie Moc. Wykorzystamy ją między innymi do podnoszenia przedmiotów w walce oraz do wpływania na postacie niezależne, np. aby umożliwiły nam dotarcie do wcześniej zablokowanych obszarów. Możliwe też będzie oczywiście sterowanie pojazdami – już bez wykorzystania Mocy.

Twórcy oczywiście pamiętają, jak ważny dla serii jest humor. W LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów nie zabraknie wielu prześmiesznych scenek i sytuacji. Co ciekawe, postacie w grze będą normalnie mówiły, jednak graczom zostanie udostępniony tak zwany tryb mamrotania. Po jego włączeniu wszyscy bohaterowie, zamiast mówić, będą mamrotać, tak jak w klasycznych grach serii.

Widok w grze będzie perspektywą trzecioosobową z praktycznie nieograniczoną możliwością kontrolowania ustawienia kątów kamery przez gracza.

Niestety studio TT Games nie zdecydowało się na udostępnienie w grze trybu kooperacji online. Możliwe jednak będzie, jak w poprzednich grach z klockami LEGO, granie we dwójkę na podzielonym ekranie. Ten tryb zawsze zapewniał graczom dużo zabawy, tak też powinno być i tym razem.

 

Warstwa wizualna

Oczywiście pod względem wizualnym gra wygląda zdecydowanie lepiej niż poprzednie odsłony serii LEGO Gwiezdne Wojny. W filmikach, które twórcy gry udostępnili przed premierą, widać dużą dbałość o szczegóły. Budowle z klocków LEGO na planecie Tatooine czy Sokół Millennium zaraz po lądowaniu prezentowały się bardzo realistycznie. Światło słoneczne prześwitujące przez formacje skalne wyglądało imponująco, z realistycznymi odblaskami i cieniami.

Co warto podkreślić, w grze widoczne będą zabrudzenia, przyprószenie klocków (w tym oczywiście bohaterów) śniegiem czy pyłem, a także ich zużycie. Gracze będę mogli również w większym stopniu wchodzić w interakcje z otoczeniem. Można śmiało powiedzieć, że będzie to najlepiej prezentująca się gra LEGO pod kątem wizualnym.


A jaki sprzęt będzie potrzebny, żeby móc się tymi efektami cieszyć? Rekomendowane wymagania sprzętowe dla wersji PC to procesor Intel Core i5-6600 lub AMD Ryzen 3 3100, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 780 lub AMD Radeon R9 290 oraz 8 GB RAM pamięci operacyjnej.

 

Data premiery i wersje

Poza wersją PC, gra LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów dostępna będzie na platformy PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One, a także Nintendo Switch. Premiera została wyznaczona na 4 kwietnia br., jednak grę można już teraz zamówić w przedsprzedaży, w naszym sklepie. Niech Moc będzie z wami!

Polecane konsole i gry
  • 229 zł
  • 249 zł
  • 249 zł
  • 229 zł
  
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny