Poznaj suszarki AEG

Autor: Ryszard

Neue Kollektion to całkowicie nowa oferta suszarek kondensacyjnych marki AEG. Wyróżnia się wyjątkową wydajnością, niskim poziomem hałasu oraz nowoczesnym i funkcjonalnym wyświetlaczem. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się dlaczego warto kupić suszarkę AEG.


 

Zobacz pełną ofertę suszarek AEG w naszym sklepie!

Protex - mniej zagnieceń

Delikatny i pojemny bęben zastosowano we wszystkich nowych modelach suszarek. Pojemność bębna na poziomie 118 litrów w połączeniu z silnym nadmuchem powietrza oznacza, że załadunek mniej się zagniata w trakcie suszenia, a efekt suszenia jest bardziej równomierny. Funkcja zmiennego ruchu bębna i uwypuklenie na tylnej ścianie bębna powodują, że załadunek mniej się zapętla.
Srebrny Certyfikat Woolmark
Srebrny Certyfikat Woolmark poświadcza, że ubrania z wełny można bezpiecznie suszyć w danym urządzeniu, nawet jeżeli informacja na etykiecie ubrania tego zabrania. Dotyczy modelu serii 8 z silnikiem indukcyjnym i technologią pompy ciepła.
Protex Plus Sesidry
Pomimo, że nowa generacja suszarek Protex gwarantuje mniej zagnieceń i bardziej równomierny efekt suszenia, to najbardziej delikatne suszenie oferuje suszarka z technologią pompy ciepła. Suszenie w niej jest nawet delikatniejsze niż w tradycyjnej suszarce przy użyciu funkcji: „suszenie delikatne”. Tutaj temperatura suszenia wynosi około 50 °C. W przeciwieństwie do funkcji "delikatne suszenie", suszenie w suszarce z pompą ciepła trwa tyle samo co zwykle.

Silent System - nowe standardy

Najwyższy model suszarki AEG serii 8 oferuje najniższy poziom hałasu na rynku, tylko 62 dB(A), a w programie Extra Silent - 56 dB(A). Poziom hałasu w modelu z pompą ciepła został obniżony o 3 dB(A) i wynosi 65 dB(A).
Jak obniżono poziom hałasu?
Obudowa nowych urządzeń jest wysoce stabilna i wytrzymała, co wpływa na obniżenie poziomu hałasu, np. jednolita podstawa obudowy. Ponad to, wszystkie nowe suszarki posiadają pełen pakiet izolujący. To oznacza, że wszystkie modele posiadają wkłady fliselinowe na bocznych panelach i pod blatami. To pozwala absorbować hałas i wygłuszyć wibracje obudowy. W modelu tradycyjnym z serii 8 zamontowano specjalny okrągły wentylator z osłoną, aby poziom hałasu był jeszcze niższy, z 64 dB(A) do 62 dB(A).

Wydajność - dziedzictwo AEG

Najwyższa klasa energetyczna
Suszarka z technologią pompy ciepła zużywa 50% mniej energii niż w klasie energetycznej A. To wynik wieloletniego doświadczenia związanego z wprowadzeniem na rynek pierwszej suszarki kondensacyjnej z technologią pompy ciepła.
Wyłącznik Auto-Off
Wyłącznik Auto-Off pozwala na dalsze oszczędności energii. Urządzenie uruchamia funkcje Auto-Off po 5 minutach od skończenia programu. Oznacza to faktycznie zerowy pobór mocy.
Dopasowanie do wielkości załadunku
Każda suszarka dopasowuje zużycie energii i czas trwania programy do wielkości załadunku, jednakże faktyczny stopień dopasowania zależy od technicznych parametrów urządzenia. Suszarki kondensacyjne Neue Kollektion osiągają prawie perfekcyjną proporcjonalność. Jak widać na wykresie, połowa załadunku suszarki potrzebuje do wysuszenia zaledwie trochę ponad połowę (54%) czasu i energii (53%).
Trzy stopniowa analiza poziomu wilgotności
Czujniki poziomu wilgotności znajdują się na dole przedniej ściany bębna. Takie rozmieszczenie gwarantuje, że nawet mały załadunek dotknie czujników. Czujniki wysyłają sygnał do elektronicznego mózgu suszarki, który powinien być właściwie zinterpretowany dla określenia właściwego cyklu suszenia. Elektronika w suszarkach Neue Kollektion dokona wstępnej konfiguracji, która dalej będzie analizowana jeszcze trzy razy w trakcie cyklu suszenia. Rezultatem jest jeszcze większa precyzja w porównaniu do poprzedniej oferty suszarek AEG.
Dopasowanie do poziomu twardości wody
Poziom twardości wody zawartej w praniu wpływa na elektroniczne przewodzenie. Im twardsza woda tym pranie będzie się wydawało bardziej mokre dla elektronicznego mózgu urządzenia. Aby proces suszenia był maksymalnie precyzyjny w suszarkach Neue Kollektion można wybrać właściwy poziom twardości wody. Ustawienia fabryczne są na poziomie średnim twardości wody. Do wyboru mamy niski i bardzo wysoki poziom twardości wody.
Silnik inwerterowy
Silnik inwerterowy ma wiele zalet w porównaniu do tradycyjnego silnika. Przede wszystkim umożliwia poruszanie bębna ze zróżnicowaną prędkością. Np.: w programie Extra Silent silnik działa na zwolnionych obrotach. Z zastosowaniem tego silnika bęben może delikatnie startować nie nadwyrężając paska poruszającego bębnem i wentylatorem, zwiększając tym samym żywotność urządzenia. Wreszcie, silnik inwerterowy jest bardzo wydajny. Utrzymuje właściwą prędkość bębna niezależnie od wielkości załadunku, powodując skrócenie programów oraz bardziej jednolite wyniki.
Wysoka wydajność kondensacji
Wydajność kondensacji określa jaka ilość wody zabranej z prania w trakcie suszenia trafia rzeczywiście do zbiornika na skropliny. Woda, która powstaje w wyniku kondensacji i nie trafi do zbiornika zwiększa wilgotność otoczenia. Słabo uszczelnione urządzenie oferuje wydajność kondensacji na poziomie mniejszym niż 70%. Wydajność kondensacji w suszarkach Neue Kollektion jest na poziomie wyższym niż 90%. W suszarkach z pompą ciepła powyżej 85%.

Nowy wyświetlacz LCD "LogiControl"

Wyświetlacz LCD LogiControl ułatwia użytkowanie. Intuicyjne menu umożliwia obsługę bez dodatkowego męczącego submenu. Czytelny wyświetlacz zapewnia pełną kontrolę nad postępem suszenia oraz nad ustawieniami. Co decyduje o łatwej i pełnej kontroli?
  • Nowe wzornictwo.
  • Słupkowy system komunikacji.
  • Funkcja "Suszenie Plus" - umożliwia regulację ostatecznego poziomu wilgotności w suszonym załadunku. Dostępna we wszystkich programach.
  • Dwupoziomowa funkcja "Delikatne suszenie" - Pierwszy poziom funkcji delikatne suszenie dostępny jest w programach "Bawełna", "Syntetyki", "Dżins". Wybór pierwszego poziomu funkcji oznacza suszenie z mniejszą mocą, w obniżonej temperaturze, od momentu gdy poziom wilgotności osiąga poziom "lekko suche". Drugi poziom funkcji delikatne suszenie oznacza niższe temperatury suszenia w trakcie całego cyklu.
  • Funkcja zmiennego ruchu bębna - Funkcja dostępna w modelu suszarki z pompą ciepła z serii 7. Jej uruchomienie oznacza zwiększoną ilość zmiennych ruchów bębna w programie "Syntetyki".
  • Faza antyzagnieceniowa - Po skończonym programie suszenia faza przeciw zagnieceniowa oznacza dalsze ruchy bębna, aby zabezpieczyć pranie przed zagnieceniem.
  • Dopasowanie czasu do poziomu odwirowań - W modelach suszarek z pompą ciepła z serii 9 i 8 istnieje możliwość wprowadzenia danych o poziomie odwirowań, dzięki czemu podany czas trwania programu będzie dużo bardziej precyzyjny.
  • Opóźniony start, wybór języka, zegar 24 godzinny.
  • "Pamięć" programy indywidualne.

Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła

Model Seria 9 ProTex Plus Sensidry
(Q2-2011)
Seria 8 ProTex Plus Sensidry
(Q2-2011)
Seria 7 ProTex Sensidry
Klasa energetyczna A-50% + Auto-Off A-50% + Auto-Off A-40%
Pojemność 9-8 kg 9-8 kg 8-7 kg
Bęben ProTex, XXL, oświetlenie LED ProTex, XXL, oświetlenie LED ProTex, XXL
Panel / drzwi Stal nierdzewna / Szkło+biały Stal nierdzewna / Szkło+biały Biały / biały
Silnik inwerterowy Tak Tak Nie
Wyświetlacz Wyświetlacz tekstowy LogiControl
i zegar 24h
LogiControl LCD Duży LCD
Przestawne drzwi Tak Tak Tak
Wąż spustowy Tak Tak Tak
Poziom hałasu 65 dB(A) 65 dB(A) 65 dB(A)

Suszarki kondensacyjne tradycyjne

Model Seria 8 ProTex Plus Seria 7 ProTex Seria 6 ProTex
Klasa energetyczna B + Auto-Off B B
Pojemność 9-8 kg 8 kg 8 kg
Bęben ProTex, XXL, oświetlenie LED ProTex, XXL ProTex, XXL
Panel / drzwi Stal nierdzewna / Szkło+biały Biały / biały Biały / biały
Silnik inwerterowy Tak Nie Nie
Wyświetlacz LogiControl LCD LogiControl LCD LED
Przestawne drzwi Tak Tak Tak
Wąż spustowy Tak Tak Tak
Poziom hałasu 62 dB(A) 64 dB(A) 64 dB(A)

 

Zobacz pełną ofertę suszarek AEG w naszym sklepie!

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link