Data publikacji: 1 lutego 2011
Autor: Krzysztof
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI

Norton by Symantec - lepsza i skuteczniejsza ochrona

Poleć znajomemu Drukuj

Każde kliknięcie ma znaczenie

Czy na pewno wiesz, co ściągasz z internetu? Czy zawsze  sprawdzasz, czy link, na  który zaraz klikniesz, jest bezpieczny? Czy wyobrażasz sobie, jak ktoś kradnie twoją tożsamość w internecie? Korzysta z  Twoich haseł ? Przejmuje kontrolę nad Twoim komputerem? W  świecie internetu każde kliknięcie ma znaczenie!

Myślisz, że jesteś bezpieczny w sieci? Wg badań firmy Gemius, aż 40 procent użytkowników Internetu w Polsce pada ofiarą przestępczości internetowej.  Cyberprzestępcy na każdym kroku czyhają na Twoją nieuwagę, a ich ataki są coraz groźniejsze i trudniejsze do wykrycia.  W 2009 roku firma Symantec zidentyfikowała ponad 240 milionów nowych złośliwych programów - czyli o 100% więcej niż w 2008. Aby wykryć i zneutralizować taką masę wirusów i programów szpiegowskich, nie wystarczą już zwykłe programy antywirusowe.

Tylko oprogramowanie typu „Internet Security” zagwarantuje pełne bezpieczeństwo Twojego komputera. Pakiet taki składa się z kilku technologii ochronnych  w jednym:  oprócz „tradycyjnego” antywirusa  posiada także zaporę ogniową, system wykrywania włamań oraz moduły zapobiegające wykradaniu poufnych danych przez fałszywe strony internetowe.

Jak wybrać najlepszy pakiet „Internet Security” ?

Najważniejsza jest oczywiście skuteczność oprogramowania, najlpiej potwierdzona w niezależnych testach.  Warto również wybrać program, który nie będzie spowalniał pracy naszego komputera. Oprogramowanie ochronne powinno działać automatycznie, w tle, bez wyświetlania niezrozumiałych powiadomień. Nie powinno również wymagać od użytkownika ręcznego aktualizowania definicji antywirusowych.

Norton Internet Security 2011:  100% skuteczności - nr 1 na świecie!

 • 100% skuteczność wykrywania zagrożeń w testach niezależnego laboratorium Denis Labs
 • Pełna ochrona w tym wykrywanie zagrożeń na podstawie  ich zachowania (system SONAR 3) oraz unikalna technologia reputacji
 • Instalacja w 60 sekund
 • Automatyczne aktualizacje baz sygnatur (co 5-15 minut)
 • Niskie zużycie zasobów komputera
 • Norton Internet Security 2011 działa o 65% szybciej w porównaniu do średniej wyników laboratorium PassMark.
 • Powiadamia, gdy którykolwiek z programów spowalnia pracę komputera
 • Bezpłatne narzędzie, Norton Power Ereaser do wykrywania i usuwania fałszywych programów antywirusowych oraz innych aplikacji typu „scareware”
 • Pełne wsparcie techniczne

 

Najważniejsze funkcje

 1. System Norton Protection oferuje kilka nakładających się warstw ochrony, które współdziałają ze sobą w celu powstrzymywania wirusów, programów typu „spyware”, robaków internetowych oraz innych zagrożeń.
 2. Usługa oceny reputacji Norton powstrzymuje nowe, niezidentyfikowane programy typu „crimeware” szybciej niż inne, mniej zaawansowane rozwiązania zabezpieczające.
 3. Usługa Norton Safe Web umożliwia ostrzeganie przed niebezpiecznymi lub fałszywymi witrynami w wynikach wyszukiwania i automatyczne blokowanie takich stron.*
 4. Zarządzanie kontrolą rodzicielską ułatwia ochronę dzieci podczas korzystania z Internetu.
 5. Alerty o wydajności zapewniają szczegółowe, czytelne informacje na temat ostatnich działań wykonanych w komputerze w celu zapobiegania obniżeniu wydajności.
 6. Technologia ochrony przed atakami typu „phishing” blokuje fałszywe witryny utworzone przez internetowych złodziei tożsamości.
 7. Technologia Norton Insight identyfikuje i skanuje tylko zagrożone pliki, co przyspiesza wykonywanie tych operacji.
 8. Funkcja Download Insight ostrzega o potencjalnych zagrożeniach w nowo pobranych plikach i aplikacjach przed ich zainstalowaniem lub uruchomieniem.
 9. Funkcja Norton Identity Safe zabezpiecza informacje osobiste użytkownika podczas zakupów, korzystania z usług bankowych i przeglądania stron w Internecie.
 10. Dwukierunkowa zapora ogniowa dyskretnie chroni komputer przed działaniami hakerów.
 11. Zaawansowana ochrona antyspamowa filtruje niepożądane i potencjalnie niebezpieczne wiadomości e-mail

Norton 360 wersja 4.0: Bezpieczeństwa nigdy za wiele!

 • Wszystkie funkcje, które zapewnia Ci Norton Internet Security 2011
 • Bezkonkurencyjna, wyjątkowa technologia wykrywania zagrożeń — dodatkowa warstwa ochrony przed wirusami, końmi trojańskimi, programami typu "spyware" oraz innymi niebezpieczeństwami. Usługa oceny reputacji Norton™ analizuje w czasie rzeczywistym różne atrybuty plików i aplikacji w celu określenia poziomu bezpieczeństwa.
 • Analizowanie nowych plików i aplikacji pod względem występowania zagrożeń — prewencyjne ostrzeganie o potencjalnych niebezpieczeństwach dotyczących nowo pobranych plików i aplikacji przed ich zainstalowaniem lub uruchomieniem w komputerze.
 • Szybkie, dokładne skanowanie dzięki technologii opartej na sztucznej inteligencji — szybkie i precyzyjne operacje skanowania zagrożeń w komputerze za pomocą czołowego w branży sieciowego systemu wywiadowczego.

Zobacz porównanie Norton 360 4.0 i Internet Security 2011

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Piła szablasta to niewielkie urządzenie, mogące zastąpić piłę ręczną czy wyrzynarkę. Pozwala na cięcie materiałów o różnej twardości i grubości.
Zobacz więcej   
 Jaki powinien być Pure PC? Czym wyróżniają się podzespoły takiego komputera i jakie powinny mieć specyfikacje?
Zobacz więcej   
 Soundbar ma kilka sposobów komunikacji. Przeczytaj, czego potrzebujesz, aby ich użyć.
Zobacz więcej   

Znajdź nas