Jaki nawilżacz powietrza dla dzieci jest najlepszy? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Polecane modele

Autor: Ola

Optymalna wilgotność powietrza powinna panować szczególnie w sypialni dzieci, ponieważ tam spędzają większość czasu w ciągu dnia. Urządzenie przydatne jest zarówno w porze zimowej, jak i letniej. Sprawdź, jaki nawilżacz powietrza będzie odpowiedni, i poznaj najlepsze modele!

Nawilżacz powietrza w pokoju dziecięcym

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jaki nawilżacz powietrza wybrać dla dziecka
 2. dlaczego jakość powietrza jest ważna
 3. na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia
 4. jakie są rodzaje i modele nawilżaczy powietrza do dziecięcego pokoju

Dlaczego warto kupić nawilżacz do pokoju dziecka?

Czytanie książki przy nawilżaczu powietrza

Odpowiedni poziom wilgotności powietrza poprawia nie tylko komfort przebywania w miejscu zamieszkania, ale również wpływa na ogólny stan zdrowia domowników. Dotyczy to szczególnie dzieci, których układ immunologiczny dopiero się kształtuje. Zbyt suche powietrze utrudnia walkę z przeziębieniami, kaszlem i chrypką, a także wpływa niekorzystnie na skórę i włosy. Może powodować bóle głowy oraz problemy z zatokami, szczególnie wysusza bowiem śluzówkę nosa. Prowokuje obkurczanie drobnych naczynek i ich pękanie, co zwykle uwidacznia się podbarwioną krwią wydzieliną na chusteczce higienicznej podczas porannego wydmuchiwania nosa. Rozwieszanie mokrych ręczników na grzejnikach to mało efektywna metoda i w dodatku wygląda nieestetycznie. Na ratunek przychodzą nawilżacze powietrza, poprawiające samopoczucie małych domowników, wrażliwych i podatnych na różnorodne czynniki drażniące. Przed podjęciem decyzji o zakupie nawilżacza warto sprawdzić poziom wilgotności w poszczególnych pomieszczeniach za pomocą higrometru. Może okazać się, że urządzenie będzie potrzebne też w innych pokojach. Nawilżacz powietrza dla dziecka to niezbędny sprzęt zarówno w sezonie grzewczym, gdy powietrze staje się mniej przyjazne, jak i latem podczas upałów.

 • 1 770 zł
 • 919 zł
 • 489 zł
 • 199,99 zł
 • 159 zł

Jaki nawilżacz powietrza wybrać dla dziecka?

Nawilżacz powietrza dla dzieci Duux DUAH02

Rynek oferuje kilka rodzajów nawilżaczy powietrza. Warto pamiętać, że do pokoju malucha można wybrać modele o ciekawym kształcie, nietypowym wzornictwie i kolorystyce oraz z ukrytymi przyciskami i innymi dodatkowymi zabezpieczeniami. Największym zainteresowaniem cieszą się:

 • nawilżacze parowe, podgrzewające wodę w zbiorniku, zmieniające jej stan skupienia i uwalniające ją do pokoju w postaci pary wodnej, czyli delikatnej mgiełki. Dla dziecka odpowiednie będą modele Stadler Form Fred (w kształcie poziomego owalu ze stylowym kominem, przez który ulatnia się przyjemna, ciepła wilgoć) bądź Alecto BC-21, emitujący zimną mgłę. Urządzenie jednocześnie stanowi ciekawą lampkę nocną, przypominającą sylwetką bałwana;
 • nawilżacze ewaporacyjne – uwalniają chłodną wilgoć dzięki mechanizmowi zasysania powietrza, obniżania jego temperatury za pomocą zbiornika wody i rozprowadzania go po pokoju z wykorzystaniem wentylatora. Do pokoju malucha warto kupić Stadler Form Fred w ciekawym kształcie kwadratowej bryły z ukrytymi przyciskami obsługi i wbudowanym higrostatem bądź Philips HU4803/01 o zasięgu nawet 25 m². Nawilżacz ewaporacyjny nadaje się również do aromaterapii;
 • nawilżacze ultradźwiękowe, których działanie opiera się na rozbijaniu cząstek wody za pomocą fal dźwiękowych w ciepłą lub zimną mgłę, w zależności od ustawień lub możliwości technicznych urządzenia. Szczególnie ceniony wśród klientów jest Laica HI3012, który ma dozowniki zapachu i może być lampką nocną, a także Babymoov A047012, wyróżniający się cichą pracą i obecnością czujnika poziomu wody, alarmującym o jej niskim stanie;
 • oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania, czyli wielofunkcyjne urządzenia kompleksowo troszczące się o jakość powietrza panującego w pokoju. Specjalistami w tej dziedzinie są m.in. Sharp KC-D50EUW czy Philips Combi 2w1 AC3829/10.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając dla dziecka nawilżacz powietrza, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie oferują poszczególne urządzenia. Poza interesującym kształtem ważna jest wydajność, dostosowana do metrażu pokoju. Dobrze, by pojemnik na wodę mieścił kilka litrów. Duży zbiornik ograniczy liczbę tankowań. Warto również kupić nawilżacz z dodatkowymi filtrami oczyszczającymi powietrze z chorobotwórczych i uczulających alergenów, kurzu i innych lotnych zanieczyszczeń.

Jeśli problem suchego powietrza dotyczy całego mieszkania, a nie tylko pokoju dziecięcego, zajrzyj do poradnika Suche powietrze w domu – jak sobie z tym radzić.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link