Najlepsze nawigacje przeznaczone do ciężarówek

Autor: Anna

Najlepsza nawigacja do ciężarówki? Odpowiedź może być w postaci kilku wybranych modeli urządzeń, które nie tylko pomogą w ustaleniu optymalnej trasy, ale przy okazji zrealizują to z uwzględnieniem wymogów, związanych z danym pojazdem. Jeżeli ktoś kieruje ciężarówką, wtedy niezbędne jest pamiętanie o wielu czynnikach, które wynikają ze specyfiki tego typu środka transportu. Dobra nawigacja ciężarowa to nic innego, jak świetny sprzęt ułatwiający pracę kierowców zawodowych. Wybraliśmy najlepsze modele i podzieliliśmy się konkretnymi opisami najważniejszych cech.

jaką nawigację kupić do ciężarówki

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie nawigacje są najlepsze dla ciężarówek
  2. jakie dodatki do nawigacji są dobre

Jakie nawigacje są najlepsze do samochodów ciężarowych?

najlepsza nawigacja do ciężarówki

Kierowcy pojazdów ciężarowych potrzebują odpowiednich narzędzi do pracy. Bardzo dobrym przykładem jest nawigacja. Co prawda zwykły sprzęt zrobiony z myślą o samochodach osobowych także ułatwi jazdę w dalekiej trasie, ale najlepiej mieć funkcje opracowane z myślą o kierowaniu pojazdem ciężarowym. Wybraliśmy najlepsze nawigacje dla ciężarówek i opisaliśmy je w przystępny sposób. Dzięki temu można łatwiej dokonać wyboru i przy okazji zaoszczędzić trochę czasu.

Garmin dezl 580 LMT-D to urządzenie, które zostało zaprojektowane z uwzględnieniem potrzeb kierowców ciężarówek. Oznacza to, że w nawigacji tej zaimplementowano funkcje, które między innymi są dostosowane właśnie do parametrów pojazdów ciężarowych. W trakcie wyliczania trasy droga zostanie opracowana w taki sposób, żeby nie doszło do zbędnych utrudnień podczas przejazdu ciężarówką. Chodzi oczywiście o typowe wymagania związane z większymi pojazdami na drodze. Konkretna trasa może mieć ograniczenia, które uniemożliwiają jej pokonanie, a dobrym przykładem jest, chociażby, prześwit wiaduktu. Do kolejnych udogodnień zalicza się ekran o przekątnej 5", dzięki czemu komfort kierowcy regularnie spoglądającego na nawigację będzie na znacznie wyższym poziomie. Warto podkreślić również to, że nawigacja do ciężarówki umożliwia łatwy dostęp do informacji o miejscach, w których można zatrzymać się dużym pojazdem na dłuższą przerwę. Równie cenne są bieżące informacje na temat wydarzeń na drodze.

Garmin dezl LGV800EU MT-D jest kolejnym modelem nawigacji ciężarowej. W tym sprzęcie starano się osiągnąć jak największy stopień wygody, dlatego ekran ma wielkość 8" i rozdzielczość 1280 × 800 pikseli. Sprawia to, że osobie regularnie zerkającej w stronę nawigacji po prostu jest łatwiej odczytać wszystkie niezbędne informacje. Urządzenie ma czytnik kart pamięci typu micro-SDXC, micro-SDHC, micro-SD. Przechodząc jednak do największych zalet tego modelu nawigacji, trzeba przede wszystkim wspomnieć o tym, że wyznaczanie trasy będzie przeprowadzane z uwzględnieniem masy pojazdu ciężarowego, a także jego wymiarów. To niezwykle ważne dla kierowcy, ponieważ dzięki temu można uniknąć sytuacji, w których ciężarówka nie będzie mogła kontynuować przejazdu. Przeszkodą może być na przykład wysokość mostu lub ograniczenie w tonażu. Wygodne sterowanie jest możliwe za pośrednictwem dotykowego ekranu. Wizualizacje map są stworzone w 3D, a więc trójwymiarowy obraz będzie wyjątkowo czytelny.

Jeżeli ktoś szuka bardziej ekonomicznego wariantu, wtedy można skierować wzrok w stronę urządzenia Mio Spirit 7700 FEU LM TRUCK. Ta nawigacja do ciężarówki sprawia, że długie trasy są czystą przyjemnością. Wszystko dzięki takim funkcjom, jak na przykład asystent parkowania, dwuwymiarowa oraz trójwymiarowa wizualizacja mapy, ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości, zainstalowane mapy z czterdziestu pięciu państw, a także ekran o przekątnej 5" oraz o rozdzielczości 800 × 480 pikseli. Świetna propozycja z niższego przedziału cenowego.

  • 769 zł
  • 2 739 zł
  • 699 zł
  • 1 259 zł
  • 749 zł

Idealne dodatki do nawigacji samochodu ciężarowego?

nawigacja do samochodu ciężarowego Garmin dezlCam 785 LMT-D

Trudno pominąć pewien istotny temat, który doskonale wkomponowuje się w zakupy nawigacji do ciężarówki. Czy nabywając taki sprzęt, warto pomyśleć o czymś jeszcze? Okazuje się, że bardzo wielu kierowców ceni sobie rejestratory jazdy. Dobra kamera nagrywająca pokonywaną trasę może okazać się czymś bezcennym. Oczywiście wszystko zależy od losowych wydarzeń na drodze, lecz fakty są takie, że kierowcy zawodowi spędzają bardzo dużo czasu w trasie, dlatego lepiej mieć dodatkowe zabezpieczenie w postaci dobrego wideorejestratora. Wypadek i inne niefortunne zdarzenia potrafią przysporzyć wielu problemów, natomiast nagranie z kamery często rozwiewa wszelkie wątpliwości. Właśnie dlatego przypominamy, że kamery samochodowe idą w parze z nawigacjami do ciężarówek i warto mieć na uwadze każde z tych urządzeń. Technologia może pomóc w wielu kwestiach związanych z przemieszczaniem się pojazdami ciężarowymi.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów