Najważniejsze cechy plecaka fotograficznego

Autor: Karolina

Dobry plecak fotograficzny nie tylko chroni cenny sprzęt przed uszkodzeniem i trudnymi warunkami atmosferycznymi, ale i zapewnia wysoki komfort przenoszenia dużej liczby obiektywów, lamp błyskowych, a nawet statywu. Modele z dodatkowymi kieszeniami pomieszczą również laptopa czy tablet. Czym charakteryzuje się funkcjonalny plecak foto i jak wybrać model dopasowany do potrzeb?

Plecak fotograficzny z miejscem na aparat, obiektyw i lampę błyskową

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. po czym poznać dobry plecak fotograficzny
  2. który rodzaj plecaka na aparat fotograficzny wybrać
  3. jaki plecak foto kupić do podróżowania

Po czym poznać dobry plecak fotograficzny?

Korpus aparatu, obiektywy, lampy błyskowe – wszystkie te elementy są niezwykle wrażliwe na wodę i uszkodzenia mechaniczne, które mogą doprowadzić do zniszczenia cennych elementów. Wykonanie niektórych zdjęć wymaga również użycia Plecak na aparat fotograficzny i akcesoria statywu bądź różnorodnych filtrów fotograficznych, a laptop, po który można zawsze sięgnąć, przyda się do obróbki zdjęć w podróży. Z tego powodu plecaki fotograficzne zostały wyposażone w dużą liczbę kieszeni i specjalną komorę wypełnioną miękkimi przegrodami, które amortyzują wstrząsy podczas transportu cennego sprzętu. Nie ma zatem ryzyka, że przypadkowe upuszczenie plecaka z aparatem zakończy się rozbiciem znajdującej się wewnątrz optyki.

Plecak fotograficzny to dobry wybór dla osób, które posiadają kilka aparatów i obiektywów do różnych zastosowań. W modelach takich jak Manfrotto Professional 20 bez problemu zmieścisz lustrzankę DSLR z długim obiektywem typu zoom, dodatkowe body, trzy obiektywy, lampę błyskową, laptopa z 13-calowym ekranem i niezbędne akcesoria w postaci dodatkowych akumulatorów, kart pamięci czy filtrów foto.

Wybierając plecak na aparat fotograficzny, warto zwrócić uwagę na usztywnienie pleców, miękkie, regulowane szelki oraz dodatkowe pasy stabilizujące na wysokości klatki piersiowej lub pasa. Elementy te znacznie zwiększają komfort przenoszenia dużej liczby urządzeń, zabezpieczając przed przypadkowym zsunięciem się plecaka.

WARTO WIEDZIEĆ

Jeśli często robisz zdjęcia w warunkach miejskich i potrzebujesz szybkiego dostępu do lustrzanki z obiektywem, zwróć uwagę na jednoramienne plecaki fotograficzne. Wąska konstrukcja i przemyślany układ kieszeni i komór zapewnia swobodę ruchów i wysoki komfort użytkowania.

  • 529 zł
  • 349 zł
  • 159,99 zł
  • 99,99 zł
  • 89,99 zł

Który rodzaj plecaka na aparat fotograficzny wybrać?

Plecaki fotograficzne są dostępne w kilku wariantach, które poza pojemnością różnią się również rodzajem dostępu do spakowanego sprzętu. Mniejsze konstrukcje, takie jak Manfrotto Advanced Tri S z miejscem na aparat ze standardowym Fotograficzny plecak z pokrowcem do podróżowania w trudnych warunkachobiektywem, dodatkową optykę i statyw, sprawdzają się idealnie podczas krótkich wypraw, gdy do wykonania zdjęcia nie potrzebujesz wielu urządzeń. Plecaki o dużej pojemności, np. Lowepro Pro Runner BP 450 AW II, to propozycją dla profesjonalistów i osób potrzebujących zabrać ze sobą rozbudowany osprzęt. Znakomicie sprawdzają się również do przechowywania sprzętu w domu.

Ciekawą propozycją plecaków foto są modele o stylowym wzornictwie, w tym m.in. Manfrotto Manfrotto Windsor. Stylistyka retro przypadnie do gustu osobom, które dbają o swój wygląd. Może być również pomocna podczas zwiedzania miasta – design plecaka nie sugeruje, że w środku znajduje się kosztowna elektronika, co może zniechęcić złodzieja.

Planując zakup plecaka fotograficznego, zastanów się, jak będziesz z niego korzystać. Szybki dostęp do całej zawartości oferują plecaki z odpinanym frontem, np. Lowepro Flipside 400 AW II. Jeśli szukasz zwiększonego bezpieczeństwa, wybierz plecak z dostępem od strony pleców, np. Lowepro Hatchback BP 250 AW II. By błyskawicznie wyciągnąć aparat i nie przegapić żadnego momentu, kup plecak z otworem bocznym, taki jak Vanguard Alta Rise 48.

Jaki plecak foto kupić do podróżowania?

By bezproblemowo zwiedzać nowe miejsca, podróżować także w deszczu, śniegu lub egzotycznych rejonach o wysokiej wilgotności, warto zaopatrzyć się w plecak fotograficzny wykonany z nieprzemakalnej tkaniny. Dodatkową ochronę będzie stanowić pokrowiec z systemem szybkiego montażu, który znajdziesz m.in. w Lowepro Lens Trekker 600 AW III.

Polecanym rozwiązaniem dla miłośników fotografowania dzikiej natury są modele „moro”, np. Benro Falcon 400, który nie tylko mieści duży teleobiektyw, ale i umożliwia kamuflaż wśród roślinności, dzięki czemu uzyskanie znakomitych ujęć zwierząt jest znacznie łatwiejsze.

Nadal nie możesz zdecydować, który model plecaka fotograficznego jest dla Ciebie? Poznaj opinie innych kupujących: Jakie plecaki fotograficzne polecają nasi klienci. Solidne plecaki foto o zróżnicowanej pojemności znajdziesz w RTV EURO AGD.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link