Najlepszy termometr bezdotykowy – ranking TOP 6

Autor: Sara

Zmierzenie temperatury małemu dziecku tradycyjną metodą to często wyzwanie, lecz w razie choroby taki pomiar jest przecież konieczny. Dlatego termometr bezdotykowy jest niezastąpiony w apteczce każdego rodzica – pozwala szybko i bezinwazyjnie sprawdzić temperaturę ciała małego pacjenta. Nie wiesz, jak wybrać termometr bezdotykowy? Ranking pomoże Ci zdecydować się na odpowiedni model!

Mierzenie temperatury termometrem bezdotykowym

LISTING PRODUKTÓW

Tech-Med TM-F03BB

Tech-Med TMB-100

Intec HM-468 Basic

Hi-Tech Medical ORO-T70 PERFECT

Intec HM-668B

Hi-Tech Medical ORO-Baby Classic

Tech-Med TM-F03BB

Tech-Med TM-F03BBPierwszy termometr w tym zestawieniu to Tech-Med TM-F03BB – model, który poleca wielu młodych rodziców. Dzięki temu, że dokonuje pomiaru z odległości kilku centymetrów, idealnie sprawdza się do mierzenia temperatury ciała nie tylko u energicznego dziecka, ale także u noworodka czy niemowlęcia – bez budzenia go ze snu. Termometr wyróżnia się precyzyjnymi i powtarzalnymi wynikami – jak deklaruje producent, dokładność pomiaru w przypadku tego modelu wynosi 0,2 stopnia. Innym atutem tego modelu jest fakt, że urządzenie potrafi zapisać i przywołać wyniki aż 32 wcześniejszych pomiarów. Dzięki temu łatwiej jest prowadzić obserwacje w trakcie choroby dziecka. Mierzenie temperatury ciała to nie jedyne zastosowanie, do którego można użyć tego termometru. Jest on wyposażony także w funkcję pomiaru temperatury powierzchni, np. cieczy lub przedmiotu. W praktyce oznacza to, że można go wykorzystać do sprawdzania, czy mleko dla niemowląt nie jest zbyt gorące lub czy woda w wanience ma odpowiednią temperaturę. Aby włączyć tę funkcję, wystarczy nacisnąć przycisk – obsługa termometru jest bardzo łatwa i intuicyjna. Jeśli chcesz mieć pewność, że urządzenie będzie zwracać właściwy wynik pomiaru, po zakupie należy skalibrować je z tradycyjnym termometrem. Proces ten zajmuje tylko chwilę i jest bardzo prosty.

PARAMETRY

Rodzaj: elektroniczny

Miejsce pomiaru: czoło, przedmiot

Dokładność pomiaru: 0,2 stopnia

Sygnał dźwiękowy końca pomiaru: tak

Pamięć pomiaru: 32 ostatnie

PLUSY

+ intuicyjna obsługa

+ pomiar temperatury ciała i powierzchni, np. mleka, wody do kąpieli

+ wygodne mierzenie temperatury ciała bez budzenia dziecka

+ szybki i dokładny pomiar

MINUSY

− nie jest wodoodporny

− wymaga kalibracji z tradycyjnym termometrem

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Tech-Med TMB-100

Tech-Med TMB-100 (srebrny)Innym termometrem marki Tech-Med, na jaki warto zwrócić uwagę przy wyborze tego urządzenia, jest model TMB-100. Wyróżnia się on funkcjonalnością i przystępną ceną, dlatego użytkownicy często polecają go ze względu na dobry stosunek jakości do kosztów. Podobnie jak termometr opisany wyżej, także ten model pracuje w dwóch trybach – pomiaru temperatury ciała oraz powierzchni, na przykład mleka czy wody na kąpiel. Jest więc niezastąpionym wyposażeniem każdego rodzica, które przyda się nie tylko w czasie choroby dziecka. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze – wystarczy zbliżyć termometr do czoła pacjenta i nacisnąć przycisk, a wynik pokaże się na wyświetlaczu w ciągu 1 sekundy. W ten sposób można sprawdzać temperaturę ciała bez konieczności budzenia dziecka, co jest szczególnie przydatne w przypadku niemowląt. Ciekawą funkcjonalnością tego termometru jest ekran podświetlany na jeden z 3 kolorów, w zależności od wyniku pomiaru – na zielono, gdy temperatura ciała jest prawidłowa, żółto w przypadku stanu podgorączkowego oraz czerwono w przypadku gorączki. Dzięki temu, obserwacja chorego dziecka jest jeszcze łatwiejsza.

PARAMETRY

Rodzaj: elektroniczny

Miejsce pomiaru: czoło, przedmioty

Dokładność pomiaru: -

Sygnał dźwiękowy końca pomiaru: tak

Pamięć pomiaru: 9 ostatnich

PLUSY

+ wynik w ciągu 1 sekundy

+ mierzenie temperatury u dziecka bez konieczności budzenia go

+ podświetlenie ekranu na 3 kolory w zależności od temperatury

+ dobry stosunek jakości do ceny

+ pomiar temperatury powierzchni np. cieczy

MINUSY

− nie jest wodoodporny

OCENA PRODUKTU: 8/10

Intec HM-468 Basic

Intec HM-468 BasicKolejna propozycja to termometr bezdotykowy Intec HM-468 Basic. Podobnie jak inne modele przedstawione w rankingu, urządzenie wykorzystuje podczerwień, by precyzyjnie mierzyć temperaturę bez kontaktu z ciałem pacjenta. Wystarczy umieścić termometr na sekundę w odległości 3-5 centymetrów od czoła badanej osoby, by uzyskać precyzyjny wynik. Z tego względu model jest bardzo przydatny przy sprawdzaniu temperatury ciała małych dzieci, ponieważ odczyt można wykonać także w trakcie snu, bez budzenia niemowlęcia. Wynik wyświetla się po chwili na czytelnym ekranie urządzenia. Podobnie jak inne termometry bezdotykowe, także ten model oferuje możliwość mierzenia temperatury powierzchni, takich jak pokarm, napoje czy woda do kąpieli. Intec HM-468 Basic wyróżnia się szerokimi zakresami pomiaru w obu trybach – urządzenie odczytuje temperaturę ciała od 32 do 42 stopni, a powierzchni od 5 do aż 80 stopni. Dzięki temu świetnie sprawdza się na przykład podczas przygotowywania posiłków dla niemowląt.

PARAMETRY

Rodzaj: elektroniczny

Miejsce pomiaru: czoło lub przedmiot

Dokładność pomiaru: -

Sygnał dźwiękowy końca pomiaru: tak

Pamięć pomiaru: 32 ostatnie

PLUSY

+ wynik w ciągu 1 sekundy

+ automatyczne wyłączanie po 7 sekundach

+ możliwość sprawdzenia poprzednich wyników

+ dokładny pomiar temperatury ciała od 32 do 42°C

+ pomiar temperatury powierzchni np. mleka czy wody, od 5-80°C

MINUSY

− nie jest wodoodporny

− brak informacji o dokładności pomiaru

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Hi-Tech Medical ORO-T70 PERFECT

Hi-Tech Medical ORO-T70 PERFECTJeśli zależy Ci na niezawodnym termometrze bezdotykowym, który wykonuje precyzyjne i powtarzalne pomiary, warto wybrać model stworzony z myślą o użytku w placówkach medycznych, takich jak gabinety lekarskie czy szpitale. Do takich termometrów należy Hi-Tech Medical ORO-T70 PERFECT, który został zarejestrowany jako urządzenie medyczne. Dzięki wykorzystanej technologii promieniowania podczerwonego, termometr umożliwia nieinwazyjny, szybki i dokładny pomiar temperatury ciała lub wybranej powierzchni, na przykład cieczy czy przedmiotu. Wynik można odczytać już w ciągu 1 sekundy, a ekran za pomocą kolorowego podświetlenia zasygnalizuje, czy temperatura jest prawidłowa (zielone podświetlenie), czy może występuje stan podgorączkowy (żółte oświetlenie) lub gorączka (czerwony wyświetlacz). Dokładność pomiaru, jaką oferuje model Hi-Tech Medical ORO-T70 PERFECT, to aż 0,2°C. Przydatną funkcją, która ułatwia obserwację temperatury, jest zapis w pamięci urządzenia aż 32 wyników – dzięki niej nie jest konieczne ręczne notowanie temperatury.

PARAMETRY

Rodzaj: elektroniczny

Miejsce pomiaru: czoło, przedmiot (np. mleko w butelce)

Dokładność pomiaru: 0,2 stopnia

Sygnał dźwiękowy końca pomiaru: tak

Pamięć pomiaru: 32 ostatnie

PLUSY

+ wynik w ciągu 1 sekundy

+ bardzo precyzyjne, powtarzalne pomiary

+ przeznaczony do użytku w placówkach medycznych

+ duża pamięć pomiarów

+ podświetlany wyświetlacz

MINUSY

− nie jest wodoodporny

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Intec HM-668B

Intec HM-668BTermometr bezdotykowy Intec HM-668B to najlepszy wybór dla tych użytkowników, którym zależy na precyzyjnym pomiarze w szerokim zakresie temperatur. Jeśli chcesz korzystać z tego urządzenia nie tylko do sprawdzania, czy Twoje dziecko ma gorączkę, ale także kontrolowania temperatury mleka, posiłków czy wody w wannie, warto zdecydować się właśnie na ten model. Mierzy on temperaturę powierzchni, w zakresie od 0 do aż 118°C. Oczywiście termometr doskonale sprawdzi się też w swojej podstawowej funkcji – za jego pomocą można zbadać temperaturę ciała bezdotykowo, wyłącznie zbliżając urządzenie do czoła dziecka lub dorosłego na odległość 3-5 centymetrów. Obsługa tego modelu jest bardzo prosta – funkcję zmienia się za pomocą jednego przycisku, a wynik pokazuje się na ekranie już po 1 sekundzie. Aby uniknąć szybkiego wyczerpania baterii, producent wyposażył termometr w automatyczne wyłączanie urządzenia po 30 sekundach. Wadą tego modelu jest niestety to, że zapisuje w pamięci wynik wyłącznie ostatniego pomiaru – dlatego, prowadząc dłuższe obserwacje temperatury, trzeba ręcznie notować odczytane wartości.

PARAMETRY

Rodzaj: elektroniczny

Miejsce pomiaru: czoło, przedmiot

Dokładność pomiaru: -

Sygnał dźwiękowy końca pomiaru: tak

Pamięć pomiaru: ostatni pomiar

PLUSY

+ wynik w ciągu 1 sekundy

+ prosta obsługa – pomiar i zmiana funkcji za pomocą jednego przycisku

+ mierzy temperaturę powierzchni np. wody w wanience czy mleka w zakresie aż 0-118°C

+ automatyczne wyłączenie po 30 sekundach

+ bezdotykowy pomiar z odległości 5-8 cm

MINUSY

− nie jest wodoodporny

− zapisuje tylko ostatni wyników

OCENA PRODUKTU: 8/10

Hi-Tech Medical ORO-Baby Classic

Hi-Tech Medical ORO-Baby ClassicRanking termometrów bezdotykowych zamyka inny model przeznaczony do użytku w placówkach medycznych – Hi-Tech Medical ORO-Baby Classic. Urządzenie, stworzone z myślą o mierzeniu temperatury ciała noworodków i niemowląt, będzie idealnym uzupełnieniem domowej apteczki młodych rodziców. Termometr jest niewielki i bardzo poręczny, a dzięki temu, że pozwala dokonywać pomiarów bezkontaktowo, nie jest konieczne budzenie czy przebieranie dziecka, by sprawdzić temperaturę. W porównaniu z innymi termometrami bezdotykowymi, model ORO-Baby Classic wyróżnia się bardzo krótkim czasem pomiaru – wystarczy 0,1 sekundy, by odczytać precyzyjny wynik. Wskazania termometru są bardzo dokładne i powtarzalne. Urządzenie można też wykorzystać do sprawdzania temperatury mleka, posiłków i napojów dla dzieci, a także podczas przygotowywania kąpieli dla niemowlęcia. Niestety, zakres temperatur w tym trybie mógłby być większy – model oferuje odczyt maksymalnie do 60 stopni.

PARAMETRY

Rodzaj: elektroniczny

Miejsce pomiaru: czoło, przedmiot (np. mleko w butelce)

Dokładność pomiaru: -

Sygnał dźwiękowy końca pomiaru: tak

Pamięć pomiaru: ostatni pomiar

PLUSY

+ czas pomiaru 0,1 sekundy

+ dopuszczony do użytkowania w jednostkach służby zdrowia

+ testowany klinicznie

+ precyzyjny pomiar temperatury ciała lub powierzchni

+ łatwa obsługa jednym przyciskiem

MINUSY

− nie jest wodoodporny

− pomiar temperatury powierzchni tylko do 60°C

OCENA PRODUKTU: 8/10

Podsumowanie

Jeśli jesteś rodzicem i Twoje dziecko nie przepada za mierzeniem temperatury pod pachą lub w ustach, warto zainwestować i wyposażyć apteczkę w termometr bezdotykowy. Ranking najlepszych modeli pokazuje, że są to uniwersalne urządzenia gwarantujące precyzyjny i szybki pomiar bez konieczności dotykania ciała. Wybierając termometr warto sprawdzić, czy dany model ma funkcję zapisu poprzednich wyników – prowadzenie obserwacji jest wtedy znacznie łatwiejsze. Większość termometrów bezdotykowych daje też możliwość mierzenia temperatury przedmiotów – za ich pomocą sprawdzisz na przykład, czy mleko dla dziecka nie jest zbyt gorące.
Twoje dziecko często choruje zimą? Być może warto zainwestować w oczyszczacz powietrza. Przeczytaj poradnik: Jakość powietrza w domu - jak zadbać o zdrowe powietrze w okresie grzewczym?
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link