Najlepszy parowar - ranking 2019

Autor: Joanna

Gotowanie w parowarze umożliwia przygotowywanie posiłków w zdrowszej i odchudzonej wersji. Warzywa są pełne witamin i minerałów, mięsa oraz ryby zaś odpowiednio wilgotne i delikatne. Zobacz, jakie modele trafiły do naszego rankingu parowarów jako najlepsze. Poznaj ich cechy i przekonaj się, za co cenią je użytkownicy. Sprawdź ranking najlepszych parowarów i gotuj dla rodziny zdrowiej!

 ranking parowarów

LISTING PRODUKTÓW

Tefal Vitacuisine Compact VS 4003

Tefal VC 1401

Philips HD9140/91

Morphy Richards IntelliSteam 48780

Philips HD9125/00

Philips HD9190/30

Parowar do małej kuchni Tefal Vitacuisine Compact VS 4003

Parowar Tefal Vitacuisine Compact VS 4003Ranking parowarów rozpoczęliśmy od bestsellera – niezawodnego parowaru Tefal Vitacuisine Compact VS 4003 o mocy aż 1800 W, w którym zdrowe potrawy przygotowuje się bardzo szybko. Produkty zachowują wartości odżywcze, witaminy i minerały, dlatego są dla Ciebie i Twoich bliskich o wiele lepsze od wersji gotowanych w garnku z wodą. Parowar Tefal Vitacuisine Compact VS 4003 ma trzy pojemniki, z których możesz korzystać w jednym czasie – na każdym piętrze może znajdować się inny produkt, choć oczywiście musisz pamiętać o mieszaniu się aromatów i właściwym układaniu rodzajów żywności. Pojemnik został wykonany ze stali nierdzewnej, więc odznacza się wyjątkową trwałością. Poszczególne elementy parowaru – pojemniki czy pokrywkę – można myć w zmywarce, dzięki czemu zaoszczędzisz czas podczas sprzątania po gotowaniu. W zestawie z modelem Tefal Vitacuisine Compact VS 4003 otrzymujesz dwie tacki oraz aż cztery szklane pojemniki do przygotowania deserów – to kompleksowe rozwiązanie dla osób uwielbiających gotowanie. Podczas przygotowywania posiłków docenisz cichą pracę parowaru oraz możliwość skorzystania z opcji dodatkowych. Wartościowe są np. opóźniony start, podtrzymywanie temperatury czy timer. Podtrzymywanie temperatury przyda się, gdy domownicy będą w drodze do domu i zgłoszą Ci przez telefon, że są bardzo głodni – nie będą musieli długo czekać na ciepły posiłek. Po zakończeniu gotowania parowar Tefal Vitacuisine Compact VS 4003 bez trudu schowasz w niskiej szafce, z racji iż możliwe jest włożenie pojemnika w pojemnik. To urządzenie sprawdzi się nawet w małej kuchni!

PARAMETRY

Moc: 1800 W

Pojemność: 10,3 litra

Liczba pojemników: 3

Program czasowy: elektroniczny

Wykonanie pojemnika: stal nierdzewna

PLUSY

+ możliwość mycia pojemników w zmywarce

+ pojemnik do gotowania sypkich produktów

+ podtrzymywanie temperatury

+ cicha praca

+ wskaźnik poziomu wody

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Tani parowar Tefal VC 1401

Parowar Tefal VC 1401Parowar Tefal VC 1401 to model doskonały dla osób, które dysponują mniejszym budżetem. Odznacza się wysoką mocą – aż 900 W – a przy tym jest dostępny w atrakcyjnej cenie. Składa się z dwóch pojemników do przygotowywania produktów, więc nadaje się i dla singli, i par, i małych rodzin. Przezroczyste ścianki umożliwiają podpatrzenie, czy warzywa bądź mięso są już dobre. W dowolnej chwili możesz też podnieść pokrywkę i wbić w nie widelec. Parowar Tefal VC 1401 jest łatwy w przechowywaniu. Możesz go schować nawet do małej szafki, wkładając jeden pojemnik w drugi. Jest też bardzo łatwy w obsłudze. Ma mechaniczny programator czasowy, funkcję automatycznego wyłączenia po zakończeniu gotowania (zauważ, że dzięki temu zaoszczędzisz na rachunkach!) oraz wskaźnik poziomu wody. Jeśli wody zacznie brakować, w każdej chwili możesz dolać – pojemniki nie są blokowane na czas pracy. Parowar Tefal VC 1401 pracuje cicho i wydajnie. Jest też elegancki: ma atrakcyjną czarno-srebrną kolorystykę. Nie ma zbędnych dodatków, więc nie generuje wysokich kosztów za pobór prądu. Jako podstawowe urządzenie do przygotowywania dań na parze sprawdzi się idealnie i przypadnie do gustu całej rodzinie.

PARAMETRY

Moc: 900 W

Pojemność:  6 litra

Liczba pojemników: 2

Program czasowy: mechaniczny

Wykonanie pojemnika: tworzywo sztuczne

PLUSY

+ timer

+ możliwość wsadzania jednego pojemnika w drugi, by łatwiej schować parowar w szafce

+ zewnętrzne uzupełnienie wody

+ łatwa obsługa

+ korzystny stosunek ceny do jakości

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Parowar z timerem Philips HD9140/91

Parowar Philips HD9140/91Zależy Ci na urządzeniu jednocześnie funkcjonalnym i estetycznym? Zwróć uwagę na parowar Philips HD9140/91, który odznacza się eleganckim kształtem i trwałą czarną podstawą wykonaną z tworzywa sztucznego. Ma aż trzy piętra, dzięki czemu przygotujesz w nim więcej porcji – dla siebie, swojej rodziny, gości. W każdym z pojemników możesz umieścić inne produkty. Możesz też ściągnąć jeden lub dwa, by pozostawić tylko tyle, ile rzeczywiście wykorzystujesz. Dzięki elektronicznemu programowi czasowemu nastawisz odpowiednią liczbę minut i zajmiesz się przygotowywaniem reszty produktów do obiadu lub pójdziesz poczytać książkę. Kiedy czas dobiegnie końca, urządzenie samoistnie się wyłączy – nie będzie dłużej pobierało prądu. Z kolei jeśli domownicy lub goście będą się spóźniali, wykorzystasz wbudowaną w parowar Philips HD9140/91 funkcję podtrzymywania temperatury – jak już dotrą, będzie na nich czekał posiłek ciepły, pyszny i pełen witamin. W urządzeniu zastosowano wskaźnik poziomu wody, dzięki któremu przekonasz się, czy po jakimś czasie trzeba jej dolać. Ucieszy Cię pewnie także możliwość mycia pojemników w zmywarce, co znacząco ograniczy czas poświęcany na porządki po przygotowaniu obiadu.
Przekonaj się, na jakie parametry zwracać uwagę podczas wybierania parowaru.

PARAMETRY

Moc: 900 W

Pojemność: 9 litra

Liczba pojemników: 3

Program czasowy: elektroniczny

Wykonanie pojemnika: tworzywo sztuczne

PLUSY

+ możliwość mycia pojemników w zmywarce

+ automatyczne wyłączenie po zakończeniu pracy

+ pojemniki z wyjmowanym dnem do dużych porcji

+ bardzo cicha praca

+ wyświetlacz LCD

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Parowar wielofunkcyjny Morphy Richards IntelliSteam 48780

Parowar Morphy Richards IntelliSteam 48780Parowar Morphy Richards IntelliSteam 48780 to urządzenie dla wymagających. Stanowi kompleksowe rozwiązanie dla osób, które gotują dużo, często i którym zależy na utrzymaniu jak najlepszej jakości produktów. Podczas przygotowywania na parze w żywności zostają zachowane witaminy i wartości odżywcze w stopniu znacznie wyższym niż podczas gotowania w wodzie lub smażenia. Parowar Morphy Richards IntelliSteam 48780 ma aż 1600 W, więc dania przygotujesz w nim błyskawicznie i z doskonałym rezultatem. Wyróżnia się budową – pojemniki znajdują się obok siebie, nie zaś na sobie. Dzięki temu aromaty nie przenikają się tak jak w tradycyjnym modelu, a Ty możesz przygotować trzy odrębne potrawy w tym samym czasie. W zestawie wraz z parowarem Morphy Richards IntelliSteam 48780 otrzymujesz przydatne wyposażenie: podstawkę na ryby, pojemnik na sos, pojemnik na sypkie produkty. W tym modelu możesz ugotować makaron, ryż czy kaszę. Nastawisz timer, który poinformuje Cię o upłynięciu czasu potrzebnego do przyrządzenia danego rodzaju produktu – potrawy zawsze będą świeże, pełne smaku i wyjątkowe. Mało tego, po upływie czasu nastąpi automatyczne wyłączenie parowaru Morphy Richards IntelliSteam 48780, co sprawi, że unikniesz zbędnych wydatków za pobór prądu.

PARAMETRY

Moc: 1600 W

Pojemność: 8,2 litra

Liczba pojemników: 3

Program czasowy: elektroniczny

Wykonanie pojemnika: tworzywo sztuczne

PLUSY

+ w zestawie podstawka na ryby, pojemnik na sos i pojemnik na sypkie produkty

+ automatyczne wyłączenie po zakończeniu pracy

+ podtrzymywanie temperatury w oczekiwaniu na gości

+ przygotowywanie trzech potraw jednocześnie

+ czytelny wyświetlacz LCD do kontrolowania parametrów

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Parowar do ryżu, kaszy i makaronu Philips HD9125/00

Parowar Philips HD9125/00Wśród modeli zaprezentowanych w rankingu parowarów Philips HD9125/00 wyróżnia się tym, że choć ma mniej mocy niż chociażby poprzednik IntelliSteam 48780, to jednak odznacza się wszystkimi niezbędnymi funkcjami dodatkowymi, spotykanymi w wariantach znacząco droższych. Sprawia, że wybierając go, oszczędzasz na produkcie, a i tak otrzymujesz parowar działający jak model drogi i nowoczesny. Philips HD9125/00 wyróżnia się pojemnikami z wyjmowanym dnem do dużych porcji, możliwością przygotowania kilku potraw jednocześnie: dwóch lub trzech, obecnością timera, a także zabezpieczeniami przed przegrzaniem i uruchomieniem bez wody. Chcesz gotować w nim produkty sypkie typu ryż, kasza czy makaron? A może często przygotowujesz jajka? W parowarze Philips HD9125/00 znajdziesz i pojemnik do sypkich produktów, i zintegrowaną podstawę na jajka. Na wskaźniku poziomu wody sprawdzisz, czy trzeba ją dolać. Po zakończeniu pracy parowar wyłączy się sam, więc potrawy nie będą zbyt miękkie, a rachunki za prąd nie wzrosną tylko dlatego, że zapomnisz wyłączyć urządzenie. Wybierz parowar Philips HD9125/00 i skorzystaj także funkcjonalnego pojemnika na przyprawy – Twoje dania będą jeszcze smaczniejsze.

PARAMETRY

Moc: 900 W

Pojemność: 9 litra

Liczba pojemników: 3

Program czasowy: mechaniczny

Wykonanie pojemnika: tworzywo sztuczne

PLUSY

+ pojemniki z wyjmowanym dnem do dużych porcji

+ przygotowywanie trzech potraw jednocześnie

+ zabezpieczenie przed przegrzaniem i uruchomieniem bez wody

+ zintegrowana podstawa na jajka

+ gotowanie produktów sypkich

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Mocny parowar Philips HD9190/30

Parowar Philips HD9190/30Ranking parowarów kończy urządzenie o podwyższonej funkcjonalności – często i chętnie wybierany model Philips HD9190/30. Ma najwięcej mocy wśród wariantów ukazanych w zestawieniu TOP 6, bo aż 2000 W. Umożliwia błyskawiczne gotowanie potraw, więc jeśli Twoja rodzina będzie bardzo głodna albo niespodziewanie odwiedzą Cię goście, podasz im ciepły, pyszny i zdrowy posiłek w krótkim czasie. Aby nie siedzieli w salonie sami, ustawisz wbudowany w parowar Philips HD9190/30 timer i pozostawisz urządzenie bez nadzoru. Kiedy nadejdzie czas, wyłączy się samo – wystarczy wyłożyć produkty na talerz, i gotowe! Korzystając z tego parowaru, na pewno docenisz cichą pracę oraz ochronę przed przegrzaniem i uruchomieniem bez wody. Zabezpieczenia sprawiają, że gotowanie jest bezpieczne, a do tego urządzenie będzie sprawne przez długi czas – nie spali się ani nie doprowadzi do spięcia. Elektroniczny programator wbudowany w parowar Philips HD9190/30 jest łatwy w obsłudze, więc bez trudu sobie z nim poradzisz, nawet jeśli wcześniej nie korzystałeś z podobnego urządzenia. Używaj funkcji podtrzymywania temperatury, zewnętrznego uzupełnienie wody i kontroluj poziom wody na wskaźniku, by usprawnić proces gotowania i przyrządzać niepowtarzalne potrawy.
Zobacz, jakie modele parowarów cenią nasi klienci.

PARAMETRY

Moc: 2000 W

Pojemność: 8,6 litra

Liczba pojemników: 3

Program czasowy: elektroniczny

Wykonanie pojemnika: tworzywo sztuczne

PLUSY

+ ochrona przed przegrzaniem oraz uruchomieniem bez wody

+ pojemnik do gotowania sypkich produktów

+ podtrzymywanie temperatury

+ cicha praca

+ timer

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy w rankingu parowarów zestawienie sześciu nowoczesnych i funkcjonalnych urządzeń, które są chętnie i często wybierane przez klientów Euro. Już wiesz, za jakie cechy cenią je użytkownicy. Jedne modele odznaczają się wysoką mocą, cichą pracą i dodatkowymi udogodnieniami, inne zaś łączą funkcjonalność z atrakcyjną ceną. Wybierz taki parowar, który odpowiada Twoim wymaganiom i umożliwi Ci wykonywanie takich potraw, o jakich dotąd tylko marzyłeś. Jeśli interesuje Cię szersza perspektywa, obejrzyj wszystkie oferowane przez nasz parowary. Być może model dla siebie znajdziesz wśród urządzeń spoza rankingu. Przekonaj się!
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów