Najlepszy klimatyzator – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Sara

Wiosna i lato z klimatyzatorem domowym są o wiele przyjemniejsze. Jeśli Twoje poprzednie urządzenie uległo uszkodzeniu i planujesz zakup nowego albo jeszcze nigdy nie używałeś klimatyzatora, zapoznaj się z opiniami zadowolonych użytkowników. Przekonaj się, za które cechy je doceniają. Wybierz jeden z zaprezentowanych modeli lub sam znajdź najlepszy w ofercie RTV EURO AGD.

sprawdź, jaki klimatyzator przenośny kupić

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaki klimatyzator domowy do 1000 W wybrać
  2. jaki klimatyzator przenośny sprawdzi się w nasłonecznionym pokoju
  3. jaki klimatyzator domowy sprzyja oszczędzaniu energii

Jaki klimatyzator domowy do 1000 W wybrać?

W małych i średnich mieszkaniach świetnie sprawdzą się klimatyzatory domowe o mocy do 1000 W. Wśród najchętniej wybieranych w RTV EURO AGD znajduje się model Olimpia Splendid Dolceclima silent, dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: eleganckiej czarnej i uniwersalnej białej. Ma 790 W i zapewnia przepływ powietrza na poziomie 400 m3/h. Automatycznie usuwa skroploną wodę i osusza powietrze. Ponieważ ma programator czasowy, sam zaplanujesz, w jakich godzinach i przez jaki czas ma działać. Użytkownicy doceniają ten klimatyzator za pracę cichszą względem konkurencyjnych modeli oraz doskonałe i szybkie chłodzenie w mniejszych pokojach.
Klimatyzator domowy Columbia Vac KLC9000 Columbia ma 1000 W i oddzielną funkcję wentylacji. Można korzystać z niego w nocy dzięki ustawieniu odpowiedniego trybu. Sterowanie jest łatwe – służy do tego pilot. Parametry są widoczne na wyświetlaczu LCD. Użytkownicy wskazują na fakt, że klimatyzator obniża temperaturę i utrzymuje ją przez kolejne godziny. Jest głośniejszy od opisywanego wyżej, do czego jednak wielu osobom udało się przyzwyczaić.

ZA CO ODPOWIADA MOC KLIMATYZATORA?

Moc stanowi wyznacznik skuteczności chłodzenia powietrza przez klimatyzator domowy. W dużym pomieszczeniu lepiej sprawdzi się ten o wyższej mocy – ponad 1000 W. Ale uwaga! Rozmiar pomieszczenia to nie jedyny aspekt, który ma znaczenie. Równie ważna jest ekspozycja na promienie słoneczne. Jeśli pomieszczenie jest małe lub średnie, ale przez cały dzień się nagrzewa, także będziesz potrzebował klimatyzatora domowego o wyższej mocy.

  • 1 499 zł
  • 2 999 zł
  • 2 599 zł
  • 1 699 zł
  • 2 399 zł

Jaki klimatyzator przenośny sprawdzi się w nasłonecznionym pokoju?

klimatyzator domowy i nawilżacz powietrza w jednymNa wyższą moc klimatyzatora domowego możesz liczyć np. w modelu Whirlpool PACB12HP – wynosi 1345 W. Urządzenie ma szereg dodatkowych funkcji, takich jak grzanie, oddzielna funkcja wentylacji czy osuszanie powietrza. Wykorzystasz je zatem nie tylko wiosną i latem. Masz dostęp do szczegółowych informacji na temat pracy, m.in. wskaźnika zapełnienia zbiornika skroplin. Użytkownicy uważają, że dobrze spełnia swoje podstawowe zadanie, a do tego cicho pracuje. Patrycja napisała o nim tak:
Polecam do małych pomieszczeń! Super sprawa, chłodzi nawet w ogromne upały, kiedy jest ponad 30 stopni. Fajny system montowania do okna, ale tylko jeżeli ktoś ma angielskie okna otwierane do góry albo rolety zewnętrzne, które przytrzymają konstrukcję. Chodzi dosyć głośno, ale słyszałam już głośniejsze klimatyzery. Ogólnie wygląd zewnętrzny bardzo nowoczesny, co wg mnie jest na plus.
Nieco niższą mocą – 1015 W – odznacza się klimatyzator domowy Whirlpool PACW9COL. Zapewnia przepływ powietrza na poziomie 380 m3/h. Jednocześnie osusza powietrze. Można z niego korzystać podczas snu, ponieważ ma specjalny tryb nocny. Gwarantuje wygodę obsługi za pomocą pilota. Ma też nowoczesny programator czasowy do zaplanowania końca działania. Użytkownicy bez problemu oglądają telewizję, gdy działa – hałas nie zakłóca relaksu. Klimatyzator domowy może obniżyć temperaturę o kilka stopni w mieszkaniu o powierzchni ponad 30 m2 już w godzinę.

klimatyzator domowy i nawilżacz powietrza w jednymJaki klimatyzator domowy sprzyja oszczędzaniu energii?

W RTV EURO AGD znajdziesz również klimatyzatory domowe energooszczędne, idealne dla osób, które chcą schładzać temperaturę powietrza przez wiele godzin z rzędu, przez cały okres wiosenno-letni. Odznaczają się klasą A+.
Whirlpool PACB9CO ma 967 W i zapewnia przepływ powietrza 300 m3/h. Można go używać w nocy, programować wyłączenie na konkretną godzinę, obsługiwać za pomocą pilota. W trakcie pracy klimatyzator osusza powietrze. Jak wynika z komentarzy zadowolonych użytkowników, chłodzi bardzo dobrze i szybko, co sprawia, że przynosi ulgę w końcówce sierpnia. Do odgłosu pracy w nocy można się przyzwyczaić.
Inny energooszczędny klimatyzator domowy to Electrolux EXP09HSECI. On z kolei zapewnia aż 320 m3/h przepływu powietrza. Odznacza się wyjątkowym designem – jest inny od pozostałych modeli zaprezentowanych w artykule, przypomina wieżę. Na oryginalny wygląd zwrócili uwagę także użytkownicy. U niektórych stanął w salonie.
Obejrzyj wszystkie klimatyzatory domowe dostępne w RTV EURO AGD. Jeśli po zakupie napotkasz problem z ustawieniem urządzenia, przeczytaj poświęcony temu zagadnieniu poradnik. Zachęcamy Cię także do zapoznania się z najnowszym rankingiem klimatyzatorów przenośnych
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link