Najlepszy i profesjonalny mikrofon bezprzewodowy z głośnikiem

Autor: Joanna

Mikrofon bezprzewodowy z głośnikiem – co właściwie kryje się pod tym określeniem? Ciekawe jest to, iż każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ pasuje tu sporo różnych urządzeń. Zadowoleni będą zarówno profesjonaliści, jak i osoby lubiące karaoke.

Mikrofon pokazany z bliska

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są przykładowe mikrofony bezprzewodowe z głośnikiem;
  2. jak działa mikrofon bezprzewodowy.

Mikrofon bezprzewodowy z głośnikiem – przykładowe urządzenia

Mikrofon bezprzewodowy zamocowany na stojaku

Przede wszystkim warto zauważyć, iż pod określeniem mikrofon bezprzewodowy z głośnikiem można doszukać się kilku odmiennych znaczeń. Dobry mikrofon bezprzewodowy z głośnikiem dla profesjonalisty to także dyktafon (prawdopodobnie nie jest to pierwsze skojarzenie większości ludzi). Osoba zajmująca się zawodowym przeprowadzaniem wywiadów zawsze doceni wysoką jakość nagrywanego dźwięku oraz komfort użytkowania. Idealnym przykładem jest Olympus VP-10. Ten dyktafon będzie służył jako mały mikrofon bezprzewodowy i głośnik w jednym urządzeniu, zachowując przy tym atrakcyjny, profesjonalny wygląd. Pojemność pamięci wewnętrznej to 4 GB, co przekłada się na możliwość nagrania ok. 1620 godzin w normalnej lub 12 godzin w najwyższej jakości. Zaletą jest też ergonomiczne wykonanie.

Bezprzewodowy zestaw mikrofonowy to kolejny przykład o bardziej profesjonalnym zastosowaniu. Saramonic SR-WM4C to bezprzewodowy zestaw mikrofonowy, który pracuje w czterech zakresach częstotliwości pracy: od 203 MHz (Kanał A) do 216 MHz (Kanał D). Odbiornik oraz nadajnik do zasilania wymagają 2 baterii AA. Wysokiej jakości mikrofon krawatowy ma dodatek w postaci filtra przeciwwietrznego. Całość charakteryzuje się łatwością obsługi i niską wagą. Komplet składa się na idealne narzędzie pracy przeznaczone do wywiadów oraz konferencji.

Mikrofon bezprzewodowy w zestawie z głośnikiem jest przykładem produktu, który cieszy się sporym zainteresowaniem. Osoby szukające takiego zestawu z pewnością będą zadowolone z możliwości wykorzystania go zarówno w celach profesjonalnych, jak i typowo rozrywkowych, na przykład do karaoke podczas imprezy. Manta SPK5026 NIKE 2 to urządzenie, które jest połączeniem funkcji zestawu do karaoke, oświetlenia oraz nagłośnienia. Światło LED RGB pozwala uzyskać dyskotekowy klimat, natomiast funkcje takie jak super bass i efekt echo to zdecydowanie większa szansa osiągnięcia zadowalających efektów podczas zabawy. Korekcja dźwięku sprawia, że użytkownicy mogą z łatwością czerpać maksymalną przyjemność w trakcie słuchania muzyki. Manta SPK5026 NIKE 2 odtworzy dźwięk przesyłany bezprzewodowo (Bluetooth), co w połączeniu z bezprzewodowym mikrofonem jest gwarancją wygody.

Na koniec najbardziej oczywiste rozwiązanie, mianowicie możliwość osobnego zakupienia zarówno bezprzewodowego mikrofonu, jak i głośnika. Nie musimy ograniczać się wyłącznie do kupna gotowych zestawów. Boya BY-HM100 to mikrofon reporterski, idealny m.in. do kamer wideo czy aparatów cyfrowych. Urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni i świetnie się sprawdzi np. podczas prezentacji, konferencji albo wywiadów. Niewątpliwą zaletą jest rejestrowanie dźwięku o wysokiej czystości, a także profesjonalny wygląd.

  • 89,99 zł
  • 2 269 zł
  • 319 zł
  • 1 299 zł
  • 599 zł

Jak działa mikrofon bezprzewodowy?

Profesjonalny mikrofon krawatowy

Niektórzy zastanawiają się, czy mikrofon bezprzewodowy całkowicie różni się od swoich przewodowych odpowiedników. Oczywiście są to takie same urządzenia, które różnią się jedynie sposobem przesyłania sygnału. Wszystko sprowadza się do tego, że w tym pierwszym przypadku zamiast przez przewód, informacja na temat zarejestrowanego dźwięku jest przesyłana za pośrednictwem nadajnika, który np. został wbudowany w obudowę urządzenia. Skoro jest mowa o nadajniku, to trzeba wspomnieć też o odbiorniku, w którym wybierzemy ten sam kanał pracy, co w mikrofonie.

Decydując się na zakup mikrofonu bezprzewodowego, możemy natknąć się na niezrozumiałe określenia, takie jak UHF czy VHF. Pierwsze jest skrótem od Ultra High Frequency i odnosi się do działania na wyższych częstotliwościach. VHF to z kolei skrót od Very High Frequency i ma związek z niższym pasmem. Przy zastosowaniach o mniejszym rozmachu (bardziej amatorskich) nie zauważymy zbytniej różnicy. Jeżeli natomiast chcemy postawić na profesjonalizm i najwyższą jakość, wtedy warto skupić swoją uwagę na UHF. Najbardziej profesjonalny system będzie miał również Tru Diversity, czyli dwie anteny oraz dwa tunery radiowe. To sprawia, iż możliwe jest przełączanie w przypadku zakłóceń. Ostatecznie wszystko zależy od naszych priorytetów, a więc gdy w grę wchodzi najwyższa jakość, wtedy będziemy zainteresowani właśnie takimi rozwiązaniami.

W zależności od naszych potrzeb, będziemy musieli wybrać pomiędzy różnymi rodzajami mikrofonów bezprzewodowych, jak na przykład urządzenie doręczne, nagłowne czy krawatowe. Będzie to uzależnione od konkretnych zadań, na których spełnieniu nam zależy. Czasem niezbędna jest mobilność, wolne ręce, mała widoczność mikrofonu. Innym razem ważniejsze będzie sprawne udzielanie głosu różnym osobom, co najlepiej wyjdzie np. przy zastosowaniu mikrofonu doręcznego.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link