Najlepszy dron do latania bez licencji według klientów

Autor: Karolina

Choć wydawałoby się, że dron to tylko nieszkodliwa zabawka, korzystanie z niego może wymagać specjalnych pozwoleń. Myślisz o tym, by nauczyć się pilotować, ale nie chcesz martwić się kursami? Do sterowania wieloma modelami dronów nie potrzebujesz licencji! Podpowiadamy, które z polecanych przez naszych klientów urządzeń nie wymagają posiadania zezwolenia.

Dron sterowany telefonem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. którymi dronami można latać bez licencji
  2. jaki jest najlepszy dron zdaniem naszych klientów
  3. jakiego drona sterowanego telefonem polecają użytkownicy

Czym jest dron do latania bez licencji?Ojciec i syn bawią się dronem

Latanie dronem bywa obwarowane wieloma regulacjami i warunkami, które musi spełnić pilot. W wielu przypadkach odpowiedni sprzęt to nie wszystko – konieczne może być też zdobycie licencji, tak samo jak w przypadku pełnowymiarowych samolotów. Czasami, by za pomocą drona filmować w jakiejś lokalizacji, potrzebne jest dodatkowe pozwolenie. Czy zatem większość miłośników dronów łamie prawo, beztrosko korzystając z nich w centrum miasta?

Całe szczęście – nie. Na rynku można znaleźć bardzo wiele modeli dronów, których pilotowanie nie wymaga zdobycia licencji ani pozwoleń. Czym się wyróżniają i co sprawia, że polskie prawo traktuje je ulgowo? Mowa o modelach, których waga nie przekracza 600 gramów. Zgodnie z regulacjami takie niewielkie drony traktowane są jak zabawki, a nie pełnoprawne bezzałogowe statki powietrzne.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Dron amatorski i profesjonalny – czym się różnią.

UWAGA

Sterowanie dronem o masie do 600 gramów nie wymaga uzyskania licencji, ale jest obostrzone przepisami. Najważniejszym warunkiem jest to, by podczas zabawy trzymać się z dala od lotnisk i jednostek wojskowych, oraz nie wznosić się na wysokość powyżej 30 metrów.

Polecane drony
  • 6 099 zł
  • 659 zł
  • 1 159 zł
  • 2 149 zł
  • 3 899 zł

Najlepsze drony – co polecają klienci?

Myślisz o kupnie drona przeznaczonego do latania bez licencji? Zanim wybierzesz konkretny model, sprawdź opinie użytkowników. Które urządzenia polecają klienci naszego sklepu? Do najchętniej kupowanych należy składany dron DJI Mavic Air DJI Mavic Air Fly More ComboFly More Combo, wyposażony w kamerę 4K z 3-osiowym gimbalem. Użytkownicy doceniają ten model ze względu na jakość zdjęć i filmów, które wykonuje wbudowany aparat – efektownych panoram sferycznych 32 MP, fotografii HDR, nagrań wideo w doskonałej jakości UHD 4K 30fps 100 Mbps oraz filmów w slow motion.

Na uwagę zasługują takie funkcje jak ActiveTrack, dzięki którym dron automatycznie podąża za pilotem – na przykład w czasie biegu czy jazdy na rowerze. Klienci doceniają możliwość sterowania urządzeniem za pomocą gestów, co pozwala na wykonywanie kreatywnych zdjęć grupowych czy filmów.

Użytkownik spj napisał o modelu DJI Mavic Air: Chciałem kupić drona, który będzie nie tylko zabawką do latania, ale będzie robił dobre zdjęcia i nagrywał przyzwoite filmy. Nie zawiodłem się. Obsługa drona dziecinnie prosta, ale trzeba używać go z rozwagą, w końcu to latająca kosiarka czterowirnikowa, a na czujnikach nie można polegać w 100%, ponieważ nie są z każdej strony drona. Mnogość opcji przytłacza, przynajmniej na początku, jeszcze wszystkich nie udało mi się przetestować. Zdjęcia robi świetne, filmy także, ale te przy rozdzielczości Full HD zajmują niemało. Polecam, chociaż nie jest to tani sprzęt.

Jaki dron sterowany telefonem wybrać?

Atutem wielu spośród lekkich dronów do 600 gramów jest możliwość sterowania urządzeniem nie za pomocą kontrolera, ale bezpośrednio na ekranie smartfona. Dzięki temu pilotowanie jest znacznie bardziej intuicyjne. Na przykład dzięki funkcji TapFly wystarczy raz dotknąć ekranu telefonu, by pokierować drona DJI Spark w odpowiednie miejsce. Jednocześnie maszyna wykryje przeszkody na drodze do celu, więc nie musisz ręcznie ich omijać! Z tego powodu klienci chętnie polecają ten niewielki model początkującym użytkownikom, którzy dopiero uczą się pilotować drony. Dzięki temu, że waży on jedyne 300 gramów, nie trzeba martwić się o zezwolenia.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów