Najlepsze wyciskarki do soków – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Klaudia

Czy chcesz zadbać o zdrowie, czy po prostu lubisz cieszyć się smakiem owoców w płynnej formie – wyciskarka do soków pozwoli Ci szybko przygotować pyszną przekąskę dla całej rodziny. Na rynku znajdziesz różne rodzaje tego sprzętu. Nie wiesz, jaka wyciskarka do soków będzie najlepsza? Przeczytaj opinie naszych klientów o dostępnych modelach!

Wyciskarka do soków z warzyw i owoców

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są rodzaje wyciskarek do soków,

- co sądzą klienci o różnych wyciskarkach do cytrusów,

- czy ich zdaniem warto inwestować w wyciskarkę wolnoobrotową,

- jak jeszcze możesz przyrządzić sok w swojej kuchni.

Rodzaje wyciskarek – jaka jest najlepsza wyciskarka do soków?

Wyciskarka Panasonic MJ-L500SXESzukając sprzętu AGD, który ułatwi Ci przygotowywanie soków ze świeżych owoców i warzyw, napotkasz na kilka typów tych urządzeń. Różnią się one nie tylko sposobem działania, ale też zastosowaniem – dlatego upewnij się, że wybierzesz model odpowiadający Twoim potrzebom.

Wśród sprzętu do wyciskarek soków znajdziesz następujące rodzaje urządzeń:
  • wyciskarki do cytrusów – mają charakterystyczną, kopułową nasadkę, która wbija się w środek przekrojonego owocu i przez ruch obrotowy rozdrabnia jego miąższ, wyciskając sok,
  • wyciskarki wolnoobrotowe – dzięki niskiej prędkości obrotów sok zachowuje większość składników odżywczych i witamin z owoców i warzyw, dlatego jest znacznie zdrowszy niż te kupowane w sklepie. Ponadto sok z wyciskarki wolnoobrotowej jest mętny i zawiera cząsteczki miąższu.

Wyciskarka do soków z cytrusów – opinie

Jeśli najbardziej lubisz soki z pomarańczy czy grejpfrutów, zdecyduj się na wyciskarkę do cytrusów. RAVEN EWY003 to jeden z najczęściej wybieranych przez klientów modeli. Użytkownikandrzejopiktóry kupił to urządzenie w sklepie RTV Euro AGD, napisał o nim: Produkt godny polecenia, łatwo się czyści i bardzo fajnie sprawuje się zabezpieczenie przed kapaniem. Jak wskazują inni klienci, dużym atutem tego modelu jest moc 160 W, dzięki czemu wyciskanie owoców jest łatwiejsze: Codziennie wyciskam 4 kg cytrusów. Znakomity towar – napisał J.S. Duża moc, a to ważne przy wyciskaniu dużej ilości owoców.

WARTO WIEDZIEĆ

Wyciskarka do soków z cytrusów może być wykonana ze stali nierdzewnej lub plastiku – po tych pierwszych możesz spodziewać się większej trwałości. Urządzenia z tworzywa sztucznego są natomiast bardziej przystępne cenowo i znacznie lżejsze.

Najlepsza wyciskarka do owoców – wolnoobrotowa

Wyciskanie soku z pomarańczy w wyciskarce wolnoobrotowejZaletą wyciskarek wolnoobrotowych jest to, że pozwalają na przyrządzanie pełnowartościowych soków niemal ze wszystkich owoców i warzyw. Jeśli więc oprócz szklanki soku pomarańczowego chcesz uraczyć się gęstą przekąską z marchwi, jabłek i selera, rozważ zakup modelu o wolnych obrotach. Nasi klienci często dzielą się opiniami na temat wyciskarki do soków Panasonic MJ-L500SXE. Swoją popularność urządzenie zawdzięcza temu, że jest to wysokiej klasy produkt o przystępnej cenie. Oto niektóre opinie klientów, którzy kupili tę wyciskarkę w RTV Euro AGD:

Dobra wyciskarka do codziennego wyciskania zdrowych i pożywnych soków. Solidna i elegancka. Trochę jest zabawy przy czyszczeniu, ale jakość soków i zdrowie, jakie daje, rekompensuje te niedogodności – napisał krys.

Wyciskarka prosta w obsłudze, nawet moje dzieci spokojnie i bezpiecznie używają sprzętu. Sok wyciskany jest z miąższem, nam akurat to nie przeszkadza. Wyciska wszystko: buraki, marchewkę, banana także szpinak :) Z twardszymi warzywami chodzi trochę głośniej, ale daje radę – Agnieszka.

Bardzo udany zakup, bez problemu robi 1,5 litra soku dla rodziny. Otwór wpustowy faktycznie mógłby być trochę większy, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu, po prostu kroję na mniejsze kawałki. Bezproblemowe czyszczenie, jeśli umyjemy – od razu po przygotowaniu, to właściwie jest to bardziej opłukanie niż dokładne szorowanie – Dorota.

Sokowirówki i blendery, czyli alternatywa dla wyciskarki

Aby cieszyć się witaminami i smakiem owoców, obok wyciskarek do soków możesz wykorzystać inne urządzenia AGD, na przykład:
  • sokowirówki – ich działanie nie polega w zasadzie na wyciskaniu soku, lecz na rozdrobnieniu owoców i warzyw na soczystą pulpę, a następnie odwirowaniu części stałej od płynu. Ich wadą jest mniej dokładne odciskanie miąższu niż w przypadku wyciskarek do soku. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat sokowirówek,
  • blendery kielichowe – z ich pomocą nie wyciśniesz wprawdzie soku, ale zmielisz miękkie owoce i warzywa na smoothie. Koktajl, obok wielu witamin, zachowa także duże ilości pożytecznego błonnika.

Pożywny koktajl przygotujesz także przy użyciu blendera ręcznego z wysokim pojemnikiem. Chcesz wiedzieć więcej na temat jego funkcji? Przeczytaj: Niezawodne urządzenie w kuchni – poznaj praktyczne funkcje blendera ręcznego
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link