Najlepsze smartfony 2017-2018 według Stowarzyszenia EISA

Autor: Maria

Cenione wyróżnienia EISA (European Imaging and Sound Association) po raz kolejny zostały przyznane. Wśród laureatów w kategorii urządzenia mobilne znalazły się trzy mocne smartfony. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj werdykt jury. 

W tym roku przedstawiciele magazynów specjalistycznych z 25 krajów europejskich oceniali urządzenia i nowości technologiczne w 10 kategoriach. Wzięliśmy pod lupę najlepsze smartfony 2017-2018 zdaniem EISA. Wybory wraz z uzasadnieniem chyba dla nikogo nie są zaskoczeniem.

1. Najlepszy konsumencki smartfon (Best Product 2017-2018 Consumer Smartphone) – Honor 8 Pro

Nawet wśród najnowszych flagowych smartfonów nieczęsto trafiają się urządzenia o tak dobrych parametrach i komponentach. Nie jest więc dziwne, że EISA zauważyła kombinację ośmiordzeniowego procesora Kirin 960 oraz aż 6 GB pamięci RAM, które kryją się we wnętrzu smartfona Honor 8 Pro.

Ponadto w uzasadnieniu został podkreślony piękny, smukły design najlepszego konsumenckiego smartfonu oraz jego innowacyjność, czyli 5,7-calowy wyświetlacz QHD z obsługą VR. Tak zaprojektowany smartfon jest gotowy do płynnego obsługiwania nawet trudnych zadań oraz dostarczania sporej dawki rozrywki.

Gwarancją długiego korzystania z telefonu, nawet podczas długich podróży, jest mocna bateria (4000 mAh). Nakładka EMUI 5.1 z kolei odmienia sposób interakcji ze smartfonem. Poprzez badanie zebranych informacji na temat twojego korzystania ze smartfonu Honor 8 Pro optymalizuje pracę interfejsu i aplikacji.

Zobacz ofertę smartfonów Huawei Honor

2. Najlepszy smartfon (Best Product 2017-2018 Best Smartfon) – Samsung Galaxy S8/S8+Samsung Galaxy S8/S8+ to, zdaniem EISA, znakomicie zaprojektowany telefon, będący subtelnym połączeniem szkła I metalu. Niemal bezramkowy wyświetlacz Infinity zwiększa wrażenia płynące z oglądania materiałów wideo, zachowując przy tym komfortowe w codziennym użytkowaniu, wymiary smartfonu.

Model marki Samsung dostępny jest w dwóch rozmiarach. Oba charakteryzuje ekran Super AMOLED wyświetlający obraz w formacie 18:5:9 oraz wydajny procesor Octa core. Samsung Galaxy S8/S8+ został wyposażony w bardzo dobrej jakości aparaty – tylny z matrycą Dual Pixel o rozdzielczości 12 Mpix oraz przedni o rozdzielczości 8 Mpix z autofocusem, co pozwala na uchwycenie dynamicznych sytuacji.

Na wyróżnienie zasłużyły również funkcje zwiększające bezpieczeństwo oraz nowoczesne sposoby interakcji ze smartfonem, czylu skaner tęczówki i linii papilarnych oraz inteligentny asystent Bixby.

Zobacz Samsung Galaxy S8/S8+

3. Najlepszy smartfon fotograficzny (Best Product 2017-2018 - Smartphone Camera) – Huawei P10


Zdaniem oceniających ze Stowarzyszenia EISA, flagowiec Huawei został ulepszony niemal w każdym aspekcie. Od nowoczesnego i zdecydowanego desingnu – odważne kolory oraz diamentowy tył smartfonu, przez moc i sprawność działania, czyli szybki ośmiordzeniowy procesor Kirin Octa-core 960, aż do aparatów, który został stworzone we współpracy z marką Leica.

Podwójny aparat Huawei P10 ma dwa obiektywy – monochromatyczny 20 Mpx oraz 12 Mpix RGB. Pomogło to w stworzeniu zupełnie nowego trybu porterowego. Z przodu smartfonu znajduje się aparat o rozdzielczości 8 milionów pikseli, który obsługuje tryb portretowy i korzysta z technologii Leica.

Aparat ten rozpoznaje większą liczbę osób, czyli zwiększa kąt wykonywanej fotografii. Stwowarzyszenie EISA zwraca również szczególna uwagę na model Huawei P10 Plus, który może być prawdziwą gratką dla fanów fotografii, ponieważ umożliwia wykonanie jeszcze bardziej zaawansowanych zdjęć.

Zobacz smartfony Huawei P10

Wśród nagrodzonych w kategorii urządzenia mobilne znalazły się również m.in.: smartwatch, bezprzewodowe słuchawki i głośnik czy wzmacniacz do słuchawek. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Stowarzyszenia EISA.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów