Najlepsze odtwarzacze blu-ray – poznaj modele polecane przez naszych klientów

Autor: Anna

Choć wydawać by się mogło, że ogólnodostępne w internecie materiały wideo wyparły już filmy na tradycyjnych nośnikach, wciąż nie brakuje miłośników tych pierwszych. Stąd obecność odtwarzaczy blu-ray w zestawach kina domowego. Szukając takiego urządzenia, najlepiej przyjrzeć się opiniom zadowolonych użytkowników, którzy już je kupili. Oto zestawienie modeli, które cieszą się największą popularnością wśród klientów sklepów RTV EURO AGD.

płyta blu-ray

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- które odtwarzacze cieszą się największym uznaniem naszych klientów,

- jaki odtwarzacz 3D blu-ray wybrać,

- jak dobrać odtwarzacz blu-ray do telewizora 4K.

zestaw kina domowego z odtwarzaczem blu-rayKtóre urządzenia do odtwarzania płyt blu-ray są najczęściej wybierane?

Przyglądając się odtwarzaczom zakupionym przez naszych klientów, nie sposób nie zauważyć, że to najbardziej klasyczne odtwarzacze blu-ray cieszą się największym uznaniem. Kierując się liczbą pozytywnych komentarzy od zadowolonych użytkowników, można śmiało stwierdzić, że dobrym wyborem dla miłośnika filmowych seansów w domowym zaciszu będzie Sony BDP-S1700 – budżetowe urządzenie z dużym wyborem obsługiwanych formatów oraz dźwiękiem w jakości Dolby Digital. Nasza klientka Magda podkreśla również charakterystyczną dla niego płynność odtwarzania filmów:

Jak za tą cenę, to nie mogłam trafić na nic lepszego. Płyty odtwarza płynnie (niezależnie od formatu), z dyskiem zewnętrznym również współpracuje bez przeszkód. Polecam.

WARTO WIEDZIEĆ

Ciekawą funkcją obecną w nowoczesnych odtwarzaczach blu-ray jest funkcja szybkiego startu. Jak to działa? Urządzenie będzie przez cały czas pozostawać niejako w trybie czuwania, dzięki czemu później szybciej się uruchomi.

  • 869 zł
  • 869 zł
  • 609 zł
  • 399 zł
  • 349 zł

Najlepsze odtwarzacze blu-ray 3D według naszych klientów

odtwarzacz blu-ray Pioneer BDP-180-KJesteś fanem filmów blu-ray w trójwymiarze? Skompletuj więc domowy zestaw kina domowego składający się z okularów 3D oraz telewizora i odtwarzacza blu-ray obsługujących taką technologię. Doskonałym wyborem będzie tu np. model Sony BDP-S6700. Co warto o nim wiedzieć? Przede wszystkim to, że umożliwi Ci oglądanie nie tylko w trójwymiarze, lecz również w rozdzielczości 4K. Aktywni użytkownicy smartfonów docenią także funkcję Screen Mirroring pozwalającą na przedstawianie ekranu telefonu na telewizorze – i obsługiwanie w ten sposób ulubionych aplikacji czy odtwarzanie zapisanych w pamięci smartfona zdjęć. Nasz klient Aras Gdańsk zwrócił również uwagę na niezwykle estetyczną formę tego odtwarzacza:

Rewelacyjnie działa i ze względu na swoje bardzo niewielkie wymiary pasuje dosłownie wszędzie. Brak wyświetlacza jest dodatkowym atutem, bo nie przyciąga niepotrzebnie wzroku, wszystkie informacje są dostępne pod przyciskami równie niewielkiego, aczkolwiek zgrabnego, pilota.

Godny rozważenia jest również odtwarzacz 3D Samsung BD-H6500. Co można o nim powiedzieć? Urządzenie sprawdzi się chociażby wtedy, jeśli masz zamiar kopiować dane z płyt blu-ray na pamięć USB – aby odtworzyć film na laptopie. Często korzystasz z zasobów internetowych? Twoją uwagę zwróci też szybka przeglądarka z obsługą Flash i HTML5, dzięki której bez trudu dotrzesz do ulubionego filmu i odtworzysz go – bez irytującego zacinania w trakcie oglądania.

Jaki odtwarzacz blu-ray wybrać do telewizora 4K?

Choć rozdzielczość 4K zadebiutowała w 2014 roku, dopiero trzy lata później zyskała ona na znaczeniu. Dziś telewizory z takim ekranem nie stanowią już rzadkości – stąd też konieczność dopasowania do nich urządzeń opcyjnych takich jak właśnie odtwarzacz blu-ray. Jeśli chcesz cieszyć się filmami w jakości 4K we własnym domu, zadbaj o to, by kupić odtwarzacz z funkcją interpolacji do formatu 4K – a najlepiej wybierz którąś z następujących propozycji:

  • Panasonic DMP-BDT380 – rozdzielczość 4K została tu wzbogacona możliwością skorzystania z filmów blu-ray w 3D. Co więcej, możesz też dowolnie intensyfikować wrażenie trójwymiaru – dla jak najlepszych wrażeń podczas domowego seansu,
  • Panasonic DMP-BDT181 – warto tu zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcję konwersji filmu z 2D na 3D – o ile posiadasz telewizor, który obsługuje taki obraz i okulary do kompletu. Nie sposób nie docenić też ułatwionego dostępu do internetu i aplikacji takich jak Netflix czy YouTube,
  • Pioneer BDP-180-K – kochający techniczne nowinki użytkownicy z pewnością docenią tu możliwość sterowania smartfonem oraz tryb szybkiego startu, który skraca czas oczekiwania na uruchomienie urządzenia oraz wczytanie płyty.

Dowiedz się też, dlaczego warto mieć w domu odtwarzacz blu-ray. Przeczytasz o tym tutaj: Odtwarzacz blu-ray 3D – czy warto go wybrać.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link