Najlepsze klimatyzatory przenośne 2019

Autor: Joanna

Z roku na rok upały przychodzą coraz szybciej i dają się we znaki nawet przez kilka miesięcy. Praca lub przebywanie w nagrzanych pomieszczeniach stają się nieznośne, a tradycyjne wentylatory często nie wystarczają do schłodzenia powietrza. Dlatego też coraz częściej sięga się po klimatyzację mieszkania – jaki klimatyzator przenośny sprawdzi się najlepiej? Sprawdź w naszym rankingu!

Klimatyzacja do mieszkania

LISTING PRODUKTÓW

Olimpia Splendid Dolceclima silent

Columbia Vac KLC9000 Columbia

Electrolux EXP12HN1W6

Olimpia Splendid Ellisse HP

Olimpia Splendid Dolceclima Compact

Whirlpool PACB9CO

Electrolux EXP09HSECI

7. Olimpia Splendid Dolceclima silent

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Olimpia Splendid Dolceclima silentJednym z najlepszych klimatyzatorów przenośnych jest Olimpia Splendid Dolceclima silent. Dzięki mocy znamionowej 2,1 kW jest w stanie skutecznie schłodzić pomieszczenie o wielkości ok. 21 m2. Sprawdzi się więc w małych biurach, sypialniach i gabinetach. Klimatyzator domowy ma możliwość regulacji prędkości pracy aż na trzech poziomach, a programator pozwala na jego samoczynne wyłączenie po określonym czasie. Warto również wspomnieć, że w klimatyzatorze przenośnym zastosowano funkcję automatycznego usuwania skraplanej wody oraz tryb oczyszczania powietrza. Minusem tego modelu jest jednak dość głośna praca.

PARAMETRY

Moc: 790 W

Wydajność znamionowa (EER): 2,1 kW

Klasa energetyczna – chłodzenie: A

Funkcje dodatkowe: automatyczne usuwanie skroplonej wody, osuszanie powietrza, programator czasowy, sterowanie pilotem, tryb nocny, wyświetlacz LCD

Poziom hałasu wewnątrz: 61 dB

PLUSY

+ automatyczne usuwanie skroplonej wody

+osuszanie powietrza

+ programator czasowy

+ tryb nocny

MINUSY

− głośna praca

− niska wydajność znamionowa

6. Columbia Vac KLC9000 Columbia

OCENA PRODUKTU: 8/10

Columbia Vac KLC9000 ColumbiaW rankingu klimatyzatorów przenośnych znalazło się również miejsce dla modelu Columbia Vac KLC9000 Columbia. Urządzenie o sporej mocy i dobrej wydajności sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach, zapewniając upragniony latem chłód. Wiąże się to jednak ze sporym hałasem w pomieszczeniu, w którym się znajduje, choć dzięki trybowi nocnemu można nieco poprawić codzienny komfort. Columbia Vac KLC9000 Columbia ma oddzielną funkcję wentylacji, programator czasowy i timer – z powodzeniem dopasujesz pracę klimatyzacji do mieszkania do własnych potrzeb. Wygodę zapewnia również dołączony do klimatyzatora przenośnego pilot i wyświetlacz LCD.

PARAMETRY

Moc: 1000 W

Wydajność znamionowa (EER): 2,6 kW

Klasa energetyczna – chłodzenie: A

Funkcje dodatkowe: oddzielna funkcja wentylacji, programator czasowy, sterowanie pilotem, timer, tryb Auto, tryb nocny, wyświetlacz LCD

Poziom hałasu wewnątrz: 62 dB

PLUSY

+ oddzielna funkcja wentylacji

+ pilot w zestawie

+ programator czasowy i timer

+ tryb nocny

+ tryb Auto

MINUSY

− głośna praca

5. Electrolux EXP12HN1W6

OCENA PRODUKTU: 8/10

Electrolux EXP12HN1W6Jaki klimatyzator przenośny nie tylko ochłodzi mieszkanie, ale również osuszy powietrze, gdy jego wilgotność będzie zbyt wysoka? W taką funkcję wyposażony został model Electrolux EXP12HN1W6 i to właśnie on znalazł się na 5. miejscu w naszym rankingów klimatyzatorów. Urządzenie wyróżniające się wydajnością znamionową 3,4 kW potrafi skutecznie schłodzić pomieszczenia o wielkości aż 34 m2, a zatem będzie odpowiednim wyborem dla osób mieszkających w kawalerkach lub szukających idealnego klimatyzatora przenośnego do dużego salonu. Co więcej, Electrolux EXP12HN1W6 może pracować w trybie nocnym lub automatycznym, a pilot dołączony do zestawu i wyświetlacz LCD ułatwiają kontrolę nad jego pracą. Warto również zaznaczyć, że ten klimatyzator domowy pracuje bardzo cicho!

PARAMETRY

Moc: -

Wydajność znamionowa (EER): 3,4 kW

Klasa energetyczna – chłodzenie: A

Funkcje dodatkowe: osuszanie powietrza, sterowanie pilotem, timer, tryb Auto, tryb nocny, usuwanie wilgoci, wyświetlacz LCD

Poziom hałasu wewnątrz: 53 dB

PLUSY

+ cicha praca

+ duża wydajność

+ osuszanie powietrza

+ tryb nocny

+ tryb Auto

MINUSY

− brak informacji o mocy urządzenia

4. Olimpia Splendid Ellisse HP

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Olimpia Splendid Ellisse HPOlimpia Splendid Ellisse HP to kolejne godne uwagi urządzenie w rankingu klimatyzatorów przenośnych. Główną cechą wyróżniającą ten model na tle innych jest fakt, że został on wyposażony w funkcje grzania. Z powodzeniem możesz więc używać go przez cały rok, dbając o perfekcyjną temperaturę w mieszkaniu. Dzięki temu klimatyzatorowi domowemu możesz też w razie potrzeby skutecznie obniżyć wilgotność powietrza w mieszkaniu. Regulacja prędkości pracy da Ci możliwość łatwiejszej kontroli nad sprzętem, a jego obsługę usprawni także pilot i wyświetlacz LCD.

PARAMETRY

Moc: 900 W

Wydajność znamionowa (EER): 2,4 kW

Klasa energetyczna – chłodzenie: A

Funkcje dodatkowe: grzanie, osuszanie powietrza, wyświetlacz LCD

Poziom hałasu wewnątrz: 62 dB

PLUSY

+ funkcja grzania

+ pilot w zestawie

+ osuszanie powietrza

+ 3 prędkości pracy

+ wyświetlacz LCD

MINUSY

− głośna praca

3. Olimpia Splendid Dolceclima Compact

OCENA PRODUKTU: 9/10

Olimpia Splendid Dolceclima CompactKlimatyzacja do mieszkania o dużej mocy pracuje sprawniej i wydajniej – taki właśnie jest 1000-watowy model Olimpia Splendid Dolceclima Compact. Dzięki wysokiej funkcjonalności urządzenia jego obsługa będzie bardzo prosta i mało wymagająca. Wszystko dzięki licznym automatycznym programom, takim jak programator czasowy, timer, tryb Auto, Turbo i Sleep, czy automatycznemu usuwaniu skroplonej wody. Warto również wspomnieć, że ten klimatyzator przenośny posłuży Ci także do osuszania powietrza. Niestety wysoka wydajność tego urządzenia generuje także spory hałas.

PARAMETRY

Moc: 1000 W

Wydajność znamionowa (EER): 2,3 kW

Klasa energetyczna – chłodzenie: A

Funkcje dodatkowe: automatyczne usuwanie skroplonej wody, funkcja Turbo, Auto, Sleep, osuszanie powietrza, programator czasowy, sterowanie pilotem, timer, usuwanie wilgoci, wyświetlacz LCD

Poziom hałasu wewnątrz: 63 dB

PLUSY

+ wysoka moc urządzenia

+ automatyczne usuwanie skraplanej wody

+ wiele trybów pracy

+ programator czasowy i timer

+ osuszanie powietrza

MINUSY

− głośna praca

2. Whirlpool PACB9CO

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Whirlpool PACB9CODrugie miejsce podium należy do klimatyzatora domowego Whirlpool PACB9CO. Wszystkie parametry wskazują na jego doskonałe działanie – wysoka moc i wydajność znamionowa sprawiają, że bardzo dobrze pracuje nawet w sporych pomieszczeniach. Warto również wspomnieć, że ten klimatyzator przenośny ma klasę energetyczną A+, a zatem możesz liczyć na jego oszczędną pracę. Sprawdza się w roli osuszacza powietrza, więc przypadnie do gustu każdemu, kto szuka urządzenia 2 w 1. Whirlpool PACB9CO ma tryb nocny i programator czasowy, a wszystkim tym możesz sterować zdalnie, korzystając z pilota. Niestety, jak większość klimatyzatorów przenośnych, cechuje się dość głośną pracą.

PARAMETRY

Moc: 967 W

Wydajność znamionowa (EER): 3 kW

Klasa energetyczna – chłodzenie: A+

Funkcje dodatkowe: osuszanie powietrza, programator czasowy, sterowanie pilotem, tryb nocny

Poziom hałasu wewnątrz: 64 dB

PLUSY

+ wysoka moc

+ klasa energetyczna A+

+ tryb nocny

+ programator czasowy

+ osuszanie powietrza

MINUSY

− głośna praca

1. Electrolux EXP09HSECI

OCENA PRODUKTU: 10/10

Electrolux EXP09HSECINa pierwszym miejscu w rankingu klimatyzatorów przenośnych znalazł się Electrolux EXP09HSECI. Można go pochwalić nie tylko za świetną, wydajną pracę, ale i za ciekawy, nowoczesny wygląd – dzięki niemu wkomponowanie urządzenia w starannie zaaranżowaną przestrzeń nie sprawi Ci trudności. Klimatyzator domowy chłodzi, osusza i wentyluje, zapewniając kompletną dbałość o jakość powietrza w mieszkaniu. Emituje hałas na poziomie 53 dB, co wpływa na wysoki komfort wszystkich domowników. Zadowoli Cię także oszczędna praca klimatyzatora przenośnego – dzięki klasie energetycznej A+ do prawidłowej zużywa mało prądu.

PARAMETRY

Moc: -

Wydajność znamionowa (EER): 2,6 kW

Klasa energetyczna – chłodzenie: A+

Funkcje dodatkowe: oddzielna funkcja wentylacji, osuszanie powietrza, timer, wyświetlacz LCD

Poziom hałasu wewnątrz: 53 dB

PLUSY

+ cicha praca

+ ekonomiczne działanie

+ oddzielna funkcja wentylacji

+ timer

+ osuszanie powietrza

MINUSY

− brak

Podsumowanie

Szukając idealnego klimatyzatora przenośnego do mieszkania, dowiedz się, jaką powierzchnię powinien on chłodzić, i wtedy dobierz optymalny model. Jednocześnie sprawdź, jakie ma funkcje dodatkowe – może się okazać, że klimatyzator z funkcją grzania i osuszania powietrza będzie bardzo przydatny. Sprawdź również, jak ustawić klimatyzator – dzięki temu zadbasz o jego wydajniejszą pracę.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link