Najlepsze kierownice do gier – które modele zdobyły największe uznanie konsumentów?

Autor: Piotr

Jeśli jesteś fanem gier komputerowych z dużą ilością adrenaliny, kierownice do gier są dla ciebie. Wielbicielom wyścigówek zapewniają one dodatkowe doznania i rozrywkę na wysokim poziomie. Na kierownicę do grania na PC trzeba wydać kilkaset złotych, ale właściwie dobrany sprzęt posłuży przez długie lata. Które modele zdobyły największe uznanie konsumentów? Dowiesz się o tym z naszego przeglądu.

mężczyzna z kierownicą do gry

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak wygląda kierownica do gier i do których gier można ją wykorzystać
 2. na co zwrócić uwagę przed zakupem najlepszej kierownicy do gier na PC
 3. które modele kierownic do gier zdobyły największe uznanie konsumentów i ile one kosztują

Czym jest kierownica do grania na PC?

kierownica do gry

Kierownice do gier należą do grupy akcesoriów komputerowych. Wykorzystuje się je do rozgrywek o charakterze wyścigów, ponieważ znacznie poprawiają komfort gry i zwiększają jakość oraz zadowolenie z rozrywki. Kierownice można kupić w sklepach z elektroniką, osobno lub w zestawie z pedałami i skrzynią do przestawiania biegów. Dla fanów wyścigówek to nie lada gratka, ponieważ dzięki takim sprzętom mogą poczuć się jak na prawdziwych zawodach.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem kierownicy do gier komputerowych?

Zakup kierownicy do gier na PC wiąże się ze sporym wydatkiem. Nowoczesne modele kosztują co najmniej kilkaset złotych, ale ich jakość pozwala na użytkowanie akcesorium przez długie lata. W sklepach ze sprzętem elektronicznym są również tańsze zestawy, tylko że nie mają one takich udogodnień i funkcji, jak modele bardziej zaawansowane technicznie. Są również mniej trwałe.

Zanim pomyślimy nad wyborem konkretnego modelu kierownicy do gier, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Ważną kwestią jest wiek grającego. Jeśli to dziecko, trzeba pamiętać, że może ono korzystać z zakupionego sprzętu dość intensywnie. Tym samym powinien być on wykonany z trwałego materiału. Tanie kierownice nie zawsze spełniają te wymagania. Poza tym nie mają one możliwości regulacji kąta obrotu ani dobrego systemu Force Feedback. Tym mianem określa się sprzężenie zwrotne, którego obecność nadaje grze realizmu. Najlepsza kierownica do gier komputerowych zawiera wszystkie te elementy. Cechuje ją też dobra jakość wykonania i jest przyjemna w dotyku. Do większości droższych modeli dodaje się także skrzynię biegów i pedały, więc warto poświęcić kilka złotych więcej i kupić cały zestaw, który zapewni rozrywkę na wysokim poziomie.

Polecane kierownice
 • 259 zł
 • 1 099 zł
 • 1 849 zł
 • 1 099 zł
 • 309 zł

Jakie modele kierownic do grania na PC są szczególnie lubiane przez konsumentów?

kierownica do gry

Na rynku akcesoriów komputerowych jest szereg modeli dobrych kierownic do gier. Jednak największe uznanie kupujących zyskało pięć sprzętów. Są to:

 • Thrustmaster TMX PRO Force Feedback – jest sprzętem dedykowanym PC i konsoli XBOX ONE. Posiada sprzężenie zwrotne i możliwość regulacji kąta obrotu od 270 aż do 900 stopni. Jest bardzo precyzyjna, więc zapewnia rozrywkę na wysokim poziomie. W porównaniu z innymi modelami działa płynnie i nie jest głośna. Jest natomiast kompatybilna ze skrzynią biegów i pedałami, które są dodane do zestawu;
 • Tracer Roadster 4w1 – jedna z tańszych kierownic do gier komputerowych. Podłączana przewodowo, posiada dźwignię do zmiany biegów i pedały. Mimo niskiej ceny, cechuje ją wysoka jakość wykonania. Jest również bardzo stabilna. Nie posiada systemu Force Feedback, a maksymalna regulacja jej kąta obrotu to tylko 270 stopni;
 • Logitech G29 Racing Wheel – kosztuje sporo, ale pomimo tego i tak zdobyła uznanie konsumentów. Działa z PC i PlayStation, zarówno z wersją 3, jak i 4. Choć posiada podstawę z pedałami, to nie ma wbudowanej skrzyni biegów. Jest to jednak sprzęt na lata, ponieważ wykonano go z bardzo trwałego materiału;
 • Q-SMART SW8080 Sepang PRO (4w1) – niewątpliwą zaletą tej kierownicy jest jej niska cena. W zestawie razem z nią dostaniemy skrzynię biegów i pedały. Działa z wieloma urządzeniami. Producent zapewnia, że jest kompatybilna z PC, PlayStation oraz XBOX ONE.;
 • Genesis Seaborg 350 – kosztuje tyle samo, co jej poprzedniczka. Plusem tego urządzenia jest fakt, że można je podłączyć do jeszcze większej liczby sprzętów. Działa nie tylko z PC, PlayStation i XBOX-em, ale również z Nintendo. Ma pedały i skrzynię zmiany biegów.

Wybór kierownic do gier jest ogromny i tym samym duża szansa, że konkretne modele zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Koszt takiego akcesorium to minimum 200 zł. Ceny jednak rosną. Najdroższa kierownica do gier to wydatek rzędu 1300 złotych lub więcej. Jeśli jeden z domowników jest maniakiem wyścigów, warto mu sprawić taki prezent.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny