Najlepsze głośniki na imprezę

Autor: Paweł

Jakie cechy powinien mieć dobry głośnik imprezowy? Które parametry należy wziąć pod uwagę podczas zakupu? Jak moc głośnika wpływa na jego działanie? Komu przyda się takie urządzenie? Co sprawdzi się lepiej: mały czy duży głośnik Bluetooth? Przedstawiamy odpowiedzi na pytania i wątpliwości związane z zakupem sprzętu muzycznego!

Głośniki imprezowe – czy są nam potrzebne?

Dobre nagłośnienie podczas imprezy to jedna ze składowych, które wpływają na ogólną ocenę wydarzenia. Tańsze modele głośników Bluetooth sprawdzą się do samodzielnego użytku. Jaki głośnik Bluetooth do 150 zł wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Zupełnie tak jak w przypadku głośników imprezowych!

Komu się przydadzą? Na pewno osobom, które często organizują spotkania ze znajomymi. Większe sprzęty wyróżniają się lepszą jakością dźwięku, ale też wyższą mocą, co sprawia, że muzyka będzie docierała do uszu każdego z uczestników, a nie tylko do osób, które stoją najbliżej głośnika. 

Bezprzewodowe głośniki to również świetne rozwiązanie dla dzieci — jaki głośnik sprawdzi się dla najmłodszych? Wydajny, o wytrzymałej baterii, lecz przede wszystkim odporny na uderzenia i działanie wody. Dobre głośniki imprezowe wyróżniają się właśnie tymi cechami.

Jaki głośnik Bluetooth wybrać?

Jest kilka parametrów, które należy wziąć pod uwagę, jeżeli chcemy, aby głośnik działał poprawnie przez długi czas. Dane techniczne najlepiej sprawdzić jeszcze przed zakupem konkretnego głośnika. Warto też porównać poszczególne parametry kilku sprzętów, aby jak najlepiej dopasować produkt do własnych potrzeb. Na co zwrócić uwagę wybierając głośnik imprezowy?
  • Moc — to, jak ważna jest moc głośnika, najlepiej opisać krótko: im większa moc, tym głośniejsza muzyka. Najlepszy wybór to głośnik, który dodatkowo ma funkcje wzmocnienia niskich tonów lub oferuje możliwość stworzenia wrażenia większej przestrzenności dźwięku. Przykładem bezprzewodowego zestawu głośnikowego, który łączy te funkcje jest Panasonic SC-TMAX5, który podkreśla najniższe częstotliwości, przez co basowe brzmienia są potężniejsze. 
  • Poziom zniekształceń — mniejsze i tańsze modele to zazwyczaj głośniki mono, co oznacza, że wydobywający dźwięk sprawia wrażenie mało przestrzennego. Lepiej sprawdzą się do słuchania na przykład audiobooków — wtedy dobra jakość dźwięku nie jest aż tak potrzebna. Miłośnicy dobrego audio powinni zdecydować się na większe głośniki stereo, które zapewnią mocniejszy dźwięk pozbawiony zniekształceń. 
  • Czas pracy baterii — jeżeli głośnik ma być używany na imprezie plenerowej, potrzebne będzie źródło zasilania lub sprzęt z akumulatorem, który będzie działał nieustannie przez minimum 10 godzin. Podczas korzystania z niego w aucie lub w domu, gdzie stale możemy zapewnić dopływ prądu, czas pracy baterii może wynosić trzy do czterech godzin. 
  • Wielkość — liczy się przede wszystkim wtedy, gdy głośnik ma być mobilny. Duży głośnik Bluetooth nie będzie stanowił problemu, jeśli postawimy go w konkretnym miejscu w mieszkaniu. Jeśli jednak z głośnika będziemy korzystać również na zewnątrz lub w kilku pomieszczeniach, warto zwrócić uwagę na urządzenia o nieco mniejszych gabarytach. 
  • Intuicyjność obsługi — prostsze modele głośników mają jedynie przycisk związany z włączeniem sprzętu oraz regulowaniem głośności. Większa część obsługi odbywa się wówczas za pomocą smartfona. Lepsze modele, takie jak na przykład głośnik Panasonic SC-TMAX10 mają w swojej konstrukcji gniazda, które pozwalają na zaawansowaną obsługę i podłączenie mikrofonów.

Najlepsze głośniki Bluetooth

Wybór odpowiedniego zestawu głośnikowego to podstawa, jeżeli zależy nam na dobrej jakości dźwięku. Aby słuchać muzyki nagranej profesjonalnie, warto korzystać z dobrego sprzętu, który jedynie wzmocni doznania słuchowe. 
Na pierwszym miejscu znajduje się kolumna Panasonic SC-TMAX40, która dzięki swoim funkcjom, klasyfikowana jest jako głośnik przenośny Bluetooth. W skład zestawu wchodzi głośnik niskotonowy o średnicy 20 cm oraz dwie kolumny. Technologia AIRQUAKE BASS zapewnia doskonałe, głębokie brzmienie. Dodatkowo zastosowano system Bass Reflex, który jeszcze bardziej wzmacnia rezonans niskich częstotliwości. 
Aplikacja Panasonic MAX Juke sprawia, że parkiet taneczny można zorganizować niemal w każdym miejscu. Wystarczy połączyć się z głośnikiem poprzez Bluetooth, a następnie wybrać ulubione utwory. Praktyczne zastosowanie głośnika zapewniają również dostępne złącza: USB, wejścia: mikrofonowe, liniowe AUX, antenowe oraz cyfrowe złącze optyczne. 
Nieco mniej funkcjonalności oferuje zestaw muzyczny MHC-V13 od Sony. Mimo że zastosowano dynamiczne wzmocnienie basów, nie osiągnie aż tak spektakularnych efektów, jakie zapewnia głośnik od Panasonic. Jakie złącza są dostępne? USB, wejście mikrofonowe i gitarowe oraz wyjście liniowe audio. Warto też pamiętać, że kolumny Sony, w przeciwieństwie do Panasonica, nie naładujemy z powerbanku, co jest szczególnie użyteczne, gdy nie mamy dostępu do gniazdka.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link