Najlepsze filtry fotograficzne – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Ola

Filtry do obiektywów to jedne z najmniejszych akcesoriów fotograficznych, mogą jednak być dość kosztowne. Dowiedz się zatem, jaki model wybrać, aby móc cieszyć się najlepszej jakości sprzętem i uzyskanymi efektami. Oto filtry fotograficzne, które polecają zadowoleni klienci.

Filtry do obiektywów

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- dla kogo są filtry do obiektywów,

- które modele szczególnie polecają klienci.

Filtry do obiektywówFiltr fotograficzny – kiedy będziesz go potrzebował

Większość amatorskich fotografów zazwyczaj nie używa filtrów na obiektywy i być może nawet o nich nie wie. A jednak te niewielkie akcesoria mogą znacznie poprawić wygląd zdjęć, a nawet zapewnić możliwość ich wykonania w zadowalającej jakości czy niezwykłym efekcie – wtedy, kiedy wydawałoby się, że warunki świetlne na to nie pozwolą.

Filtry fotograficzne z pewnością przydadzą się każdemu, kto albo chce rozwijać swoją pasję, albo zamierza robić zdjęcia zawodowo. Poznanie podstawowych informacji o rodzajach nakładek na obiektyw i ich zastosowaniu pomoże Ci zrozumieć, po co istnieje ta kategoria akcesoriów fotograficznych należących do optyki.

Sprawdź jeszcze, jakie są dostępne rodzaje filtrów fotograficznych.

  • 299 zł
  • 68,99 zł
  • 49,99 zł
  • 148,99 zł
  • 107,99 zł

Polecane filtry fotograficzne

Zastanawiasz się, czy dany model filtra na obiektyw jest gorszy lub lepszy od innego? Na szczęście podczas wybierania sprzętu i akcesoriów fotograficznych możesz liczyć na opinie klientów. Dzięki nim jesteś w stanie dowiedzieć się, który model warto wybrać i dlaczego.

Filtr HoyaJednymi z najbardziej popularnych i wysoko ocenianych przez klientów modeli są filtry Hoya. Akcesoria fotograficzne tej marki odznaczają się doskonałym wykonaniem – producent wyspecjalizował się bowiem w tworzeniu właśnie tego typu nakładek na obiektywy. Oto niektóre z modeli najlepiej oceniane przez klientów:

  • Hoya UV 67 mm PRO 1 Digital – to doskonały filtr fotograficzny, który ochroni Twój obiektyw przed kurzem, zarysowaniami i innymi uszkodzeniami, a jednocześnie poprawi wygląd zdjęć robionych w terenie. Przyda się szczególnie do aparatów analogowych, ale ponieważ jest to podstawowy i niedrogi filtr UV do aparatu, każdy ambitny pasjonat fotografii powinien go mieć. A oto, co myślą o nim klienci: Jak to na ogół bywa, filtry UV nakręcamy na swoje często bardzooooo drogie obiektywy w celu zabezpieczenia przedniej soczewki, ale jeśli przy tym zyskujemy czystą perspektywę powietrzną i to, że założony filtr nie psuje nam walorów optycznych i mechanicznych naszego obiektywu (odpowiedni gwint), to zyskujemy bardzo dużo. Produkt o którym mowa – Hoya UV 67 mm PRO 1 Digital – spełnia wszystkie zalety – tak napisał fotografiaifilm;
  • Hoya Pol Circular 67 mm PRO 1 Digital – ten filtr Hoya jest już droższy od swojego podstawowego poprzednika, jednak jest filtrem polaryzacyjnym. Taka nakładka na soczewkę pozwoli pozbyć się odblasków z powierzchni niemetalicznych i wykonać dobrze skontrastowane zdjęcia z pięknymi kolorami. M.L. pisze o nim tak: Bardzo dobry filtr polaryzacyjny – osoby zainteresowane wiedzą, do czego służy, a ja jedynie dodam, że warto w niego zainwestować tych parę złotych. Robi różnicę w zdjęciach. Natomiast Trisste wytłumaczy Ci, dlaczego warto mieć ten filtr Hoya: Dla kogoś, kto robi zdjęcia w plenerze, w słońcu, niezależnie czy krajobrazy, czy też portrety – zakup tego filtra to absolutny mus. Dzięki niemu nawet przy silnym słońcu robienie portretów plenerowych "pod słońce" nie jest przeszkodą. Piękne niebo. Niezastąpiony, gdy na niebie są obłoczki, wspaniale je "wydobywa" z tła nieba. Świetnie niweluje refleksy na wodzie, natężenie tego efektu bardzo wygodnie reguluje się dzięki kołowym obrotom filtra. Potrzeba trochę wprawy przy jego odkręcaniu z obiektywu, przy pierwszych próbach można niechcący dotknąć filtra, a nie czyści się go szybko.

Innym polecanym przez naszych klientów filtrem na obiektyw jest Tamron UV 62 mm. To filtr UV do aparatu w dobrej cenie. Tak pisze o nim Fotograf Zawodowy: Zwykle kupuję filtry HOYA ale TAMRON UV 62mm za prawie 20 zł wydał się dość atrakcyjnym filtrem optycznym. Czerwono białe pudełko, a w środku pudełko ochronne z filtrem. Nie wiem, ile ma warstw, ale fajnie się czyści. Dobrze wykonany. Założony na 70-300. Zdjęcia z Canon 5 D Mark III są OK. Polecam z uwagi na cenę i jakość.

CZY WIESZ, ŻE...

Filtry Hoya są najbardziej rozpoznawalne i popularne wśród osób, które znają się na fotografii. Jednak wśród nich znajdziesz głównie modele UV i polaryzacyjne. Dobrze ocenianym za to filtrem fotograficznym jest Commlite Fader 58 mm, doceniany za łatwość montażu i solidność konstrukcji.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link