Jaką miniwieżę do 2000 zł warto wybrać? Porady i przegląd modeli

Autor: Klaudia

Spośród wszystkich rodzajów urządzeń audio miniwieża jest jednym z najchętniej wybieranych sprzętów. Wszystko za sprawą kompaktowego rozmiaru, relatywnie niskiej ceny, a jednocześnie wysoce jakościowego dźwięku. Daje użytkownikom więcej możliwości niż tradycyjne, większe modele.

Mini wieża z dwoma głośnikami na białym tle

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego konsumenci decydują się na wybór miniwieży
 2. na co zwracać uwagę przy zakupie miniwieży
 3. jaką miniwieżę do 2000 zł warto wybrać

Z jakiego powodu klienci kupują miniwieże?

Mini wieża z dwoma głośnikami

Miniwieża, nazywana niekiedy również mikrowieżą, przede wszystkim znajduje zastosowanie u osób, które poszukują niewielkiego sprzętu audio, mającego odpowiednie funkcje, a jednocześnie odznaczającego się kompaktowym rozmiarem i wysokiej jakości dźwiękiem. Małe gabaryty są cenione przede wszystkim przez osoby, które nie posiadają dużej powierzchni w mieszkaniu lub nie chcą, aby sprzęt zajmował zbyt dużo miejsca. Co więcej, tego typu urządzenia zazwyczaj kosztują znacznie mniej niż większy sprzęt audio, co często jest czynnikiem decydującym przy wyborze konkretnego modelu.

Miniwieże są niezwykle uniwersalne. Wiele osób słucha na nich radia czy muzyki w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, inni wykorzystują je do generowania jakościowych dźwięków muzyki jazzowej, rockowej czy pop. Zdecydowana większość nowoczesnych modeli wyposażona jest zarówno w odtwarzacz CD/DVD, jak i w moduł Bluetooth, co znacząco poszerza możliwości względem uzyskiwania źródła dźwięku. Jeśli zatem użytkownikowi niespecjalnie zależy na dużym rozmiarze urządzenia, decyzja o wyborze mniejszego sprzętu może dać same korzyści, zaczynając od oszczędności miejsca, kończąc na znacznie niższej cenie.

 • 2 299 zł
 • 509 zł
 • 1 199 zł
 • 549 zł
 • 1 599 zł

Na co zwracać uwagę przy zakupie miniwieży?

Zbliżenie na miniwieżę

Z uwagi na różnorodną liczbę parametrów, jakimi odznacza się każda miniwieża, jeszcze przed dokonaniem wyboru należy się zastanowić, do jakiego celu ma ona służyć i w jakich sytuacjach będzie używana. Wśród głównych aspektów, na które powinno się zwracać uwagę przed zakupem, wymienić można:

 • moc wieży – im większa jej wartość, tym głośniejszy i głębszy dźwięk można uzyskać. Każdy producent podaje informację na ten temat zarówno na opakowaniu, jak i w instrukcji użytkowania. Parametr mocy RMS najlepiej jest porównać z innymi modelami;
 • sposób wkładania płyt do wieży – w przypadku gdy miniwieża będzie ustawiana pomiędzy półkami, niezbyt dobrym pomysłem będzie wybór modelu, w którym płyty wkłada się od góry. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie z wysuwaną półką od boku, choć w tym przypadku należy się upewnić, że jest ona solidna i nie ulegnie złamaniu podczas przypadkowego, zbyt mocnego naciśnięcia;
 • głośniki – użytkownicy, którym zależy na jak najpełniejszym dźwięku, odznaczającym się głębokim basem, powinni wybierać modele z trzema membranami – wysokotonową, średniotonową i niskotonową;
 • tuner radiowy – choć większość dostępnych na rynku modeli ma tę funkcję, to podczas zakupu warto się upewnić, że jest on obecny. Co prawda nie jest to absolutnie wymagana opcja w przypadku miniwieży, jednak warto ją mieć;
 • odtwarzane formaty – podobnie jak w przypadku mocy, im więcej formatów wieża jest w stanie obsłużyć, tym lepiej. W celu zapewnienia sobie jak największej swobody w użytkowaniu warto stawiać na modele z pełnym wachlarzem możliwości.

Rzecz jasna, do powyższej listy można dopisać kilka innych czynników, takich jak cena, dostępność dodatkowych funkcji (np. port USB, slot na kartę pamięci czy moduł Wi-Fi), obecność korektora graficznego. Każdorazowo jednak decyzja o wyborze konkretnego modelu powinna być popartą analizą tego, w jaki sposób miniwieża będzie użytkowana.

Jaką miniwieżę do 2000 zł warto wybrać?

Jednym z najchętniej wybieranych modeli miniwieży do 2000 zł jest Yamaha MusicCast MCR-N470D PianoCraft. Moc znamionowa na poziomie 2 × 20 W, 6 obsługiwanych formatów (AAC, AIFF, FLAC, MP3, WAV, WMA), a także łączność przez Wi-Fi, Bluetooth czy NFC gwarantują użytkownikowi długie godziny słuchania ulubionej muzyki. Dodatkowo model ten ma złącza USB, AUX, Ethernet i słuchawkowe, co jeszcze bardziej wpływa na przyjemność z użytkowania. Tańszy model Yamaha PianoCraft MCR-B270D ma z kolei tylko łączność za pośrednictwem Bluetooth, co jednak nie oznacza, że ogranicza to jego przydatność.

Dwa głośniki o łącznej mocy 30 W to główna zaleta modeli Denon D-T1 i Yamaha TSX-B235D. Oba urządzenia pozwalają użytkownikowi łączyć się za pomocą Bluetooth, odtwarzać muzykę w formatach MP3 i WMA, a także korzystać ze złączy AUX i słuchawkowego. Dodając do tego kompaktowy rozmiar, wybór pomiędzy jednym z tych sprzętów powinien być dość trudny. Koneserom szczególnie polecana jest miniwieża PURE Evoke C-D4, odznaczająca się ponadczasowym designem, mocą znamionową na poziomie 10 W, dostępem do radia i dwoma obsługiwanymi formatami.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link