Jakie miniwieże do 1500 zł warto wybrać?

Autor: Marcin

Najlepsza miniwieża do 1500 zł to świetny pomysł na zapewnienie sobie przyjemnych chwil z muzyką. Samo pojęcie najlepszej miniwieży oczywiście dla każdego będzie znaczyło coś innego. Na rynku można znaleźć wiele produktów, które lepiej lub gorzej wkomponowują się w potrzeby różnych osób. Postaramy się zwrócić uwagę na dobre modele, mające ciekawe funkcje i mogące być idealnym dodatkiem do salonu lub innego pomieszczenia, w którym chcemy mieć łatwy dostęp do muzyki wysokiej jakości. Każdy może znaleźć dla siebie taką miniwieżę, o jakiej marzy.

Biała miniwieża

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czy warto kupić miniwieżę
  2. jakie miniwieże do 1500 zł są dobre

Czy warto kupić miniwieżę?

Miniwieża

Ktoś mógłby powiedzieć, że miniwieża do słuchania muzyki to urządzenie, które było popularne parę dekad temu. Dzisiaj z kolei mamy sprzęty w rodzaju komputerów osobistych, laptopów, telefonów – i to właśnie z nich można włączać ulubione utwory. Jest w tym trochę prawdy, jednak wcale nie jest tak, że współcześnie miniwieże stały się mniej użyteczne. To wciąż ceniony sprzęt, który bardzo umila czas. Tak naprawdę niemal każdy mógłby stwierdzić, że posiadanie wieży do muzyki jest niezwykle wygodne. Temat jest znacznie głębszy i gdyby zastanowić się nad kilkoma szczegółami, to da się podzielić użytkowników miniwież na pewne grupy.

Podstawowy podział, o którym należy wspomnieć, to osoby posiadające duże kolekcje muzyki na płytach oraz miłośnicy muzyki w formie cyfrowej. Zarówno jedni, jak i drudzy cenią sobie łatwy dostęp do ulubionej muzyki. Różnica sprowadza się oczywiście do tego, że pierwsi preferują fizyczne nośniki informacji, natomiast drudzy chcą mieć wyłącznie pliki z muzyką. Miniwieża w cenie do 1500 zł może spełnić oczekiwania obu tych grup. Jak to często bywa w przypadku wielu tematów, wszystko sprowadza się do konkretnych potrzeb danego użytkownika, ponieważ wtedy można dokonać optymalnego wyboru. Niemal nikt nie ma ochoty pozbywać się ulubionych płyt z muzyką, więc zakup miniwieży z odtwarzaczem płyt będzie strzałem w dziesiątkę. Jeżeli natomiast ktoś ma muzykę w wersji elektronicznej i na przykład chce ją wygodnie przesyłać w sposób bezprzewodowy, to wówczas wystarczy miniwieża z odpowiednimi funkcjami. Wniosek jest taki, że w większości przypadków warto kupić miniwieżę.

  • 899 zł
  • 1 399 zł
  • 419 zł
  • 439 zł
  • 319 zł

Miniwieża do 1500 zł – jakie modele są dobre?

Kolumny do słuchania muzyki

Jaką miniwieżę wybrać? Trudno wskazać jeden model, który będzie idealny dla każdego potencjalnego użytkownika. Zamiast tego lepiej pokusić się o podanie kilku ogólnych przykładów. Dzięki temu zyskamy dobry punkt odniesienia i łatwiej będzie nam dokonać wyboru podczas zakupów wieży do 1500 zł. Trzeba jeszcze podkreślić, że jedni uznają jakąś funkcję za przestarzałą, natomiast inni stwierdzą, że właśnie tego szukali. Wszystko zależy od potrzeb. Idealnym przykładem jest tutaj odtwarzacz płyt, który niekoniecznie musi być przydatny jednej osobie, lecz dla drugiej będzie najważniejszym punktem zakupu (motywacją staje się kolekcja płyt zgromadzonych przez lata).

Na początek warto wymienić PURE Evoke C-D4, czyli kompaktową miniwieżę o stylowym wyglądzie. Takie urządzenie pasuje niemal wszędzie i można je postawić nawet w kuchni, gdzie spełni dodatkowo funkcję ozdoby oraz umili czas. Mamy tu odtwarzacz płyt CD, a także radio, dzięki któremu bez problemu posłuchamy ulubionych stacji, znajdując zarówno muzykę, jak i na przykład codzienne wiadomości. W tej miniwieży nie zabrakło również technologii Bluetooth, pozwalającej na bezproblemowe odtwarzanie muzyki pochodzącej z naszego smartfona – odbywa się to łatwo, szybko i bezprzewodowo. Jeżeli natomiast preferujemy łączność poprzez kabel, wtedy wystarczy skorzystać z gniazda AUX. Wypada też wspomnieć o pilocie, umożliwiającym wygodne sterowanie bez zbliżania się do miniwieży. Wszystkie powyższe możliwości, w połączeniu z dynamicznym brzmieniem i niewielkimi wymiarami, przekładają się na świetny sprzęt dla miłośnika muzyki.

Ktoś może jednak preferować miniwieże o bardziej klasycznym wyglądzie. Wtedy wystarczy zainteresować się urządzeniem takim jak Panasonic SC-PM602. Znajdziemy tu odtwarzacz płyt CD, lecz nie zabrakło też obsługi formatu MP3 wraz z opcją łączności Bluetooth. W dzisiejszych czasach można uznać to za standard. Jest to oczywiście niezwykle wygodne rozwiązanie i sporo osób je sobie ceni. Mając muzykę na nośniku w postaci przenośnej pamięci flash, wystarczy skorzystać z wtyczki USB, aby szybko wypełnić pomieszczenie rytmicznymi dźwiękami. Bardzo ciekawą funkcją jest także korektor dźwięku, pozwalający na wybór trybów, jak na przykład: jazz, pop, rock. Automatyczne dostrojenie balansu dźwięku lepiej komplementuje dany gatunek muzyczny.

Na koniec jeszcze wzmianka o Onkyo CS-265DAB. Wygląd tej miniwieży przyciąga uwagę, ponieważ jest całkiem nowoczesny i stylowy. Nie brakuje tu standardów, takich jak odtwarzacz CD czy technologia Bluetooth. Poza tym bardzo przyjemnym dodatkiem jest dynamiczne wzmocnienie basów. Dzięki temu zyskujemy głębsze brzmienie niskich tonów, co dla wielu osób jest pożądanym efektem.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link