Najlepsza karta pamięci do aparatu – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Joanna

Poszukujesz karty pamięci do aparatu Nikona lub innej marki? Chcesz robić zdjęcia w plenerze bez uwzględniania przerw na przegrywanie ich na laptop czy inne urządzenie o większej pamięci? Poznaj opinie użytkowników najpopularniejszych kart pamięci do aparatu i przekonaj się, z jakich powodów wybrali właśnie je. Znajdź najlepszą kartę do aparatu dla siebie.

rodzaje kart pamięci do aparatów

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- która karta SD do aparatu sprawdzi się najlepiej,

- które karty do aparatu microSDXC są najlepsze,

- po którą miniaturową kartę pamięci do aparatu sięgnąć.

Która karta SD do aparatu sprawdzi się najlepiej?

karta pamięci do aparatu nikonJeżeli karta, której potrzebujesz, to SD lub SDHD, zwróć uwagę na te modele:

Sony SF16U SDHC Class 10 UHS-I 16GB jest kartą do aparatu typu SDHC. Umożliwia nagranie do 16 GB dodatkowych danych, np. zdjęć i filmów. Cechuje się prędkością odczytu 90 MB/s. Kajto pisze: Karta kupiona jako zapasowa. Schowana w torbie nieraz uratowała mnie, kiedy inne karty były już zapełnione. Można spokojnie nagrywać filmy HD. Można ją wykorzystać jako kartę do aparatu Nikona, o czym zapewnia Monika: (…) świetnie spisuje się z Nikonem d3200 (…).

Kingston Canvas React SD 256GB U3 UHS-I V30 to tradycyjna karta SD do aparatu. Zapewnia aż 256 GB dodatkowego miejsca. Tu prędkość zapisu wynosi 80 MB/s, a odczytu nawet 100 MB/s. Pomieści wiele materiałów audiowizualnych, więc śmiało możesz ją zabrać na wakacje czy kilkudniowe warsztaty fotograficzne w terenie.

RODZAJE KART PAMIĘCI DO APARATÓW

Pamiętaj, że nie możesz kupić dowolnej karty pamięci do aparatu. To, którą powinieneś wybrać, jest podyktowane budową wejścia znajdującego się w urządzeniu. W zależności od jego wielkości i kształtu potrzebna Ci będzie karta SD (tradycyjna wersja o wymiarach 24 x 32 x 2,1 mm), SDHD (karta do aparatu SD z pamięcią flash), microSD (miniatura karty SD o pojemności nawet 32 GB), SDXC (karta o wysokim transferze danych oraz pamięci do 2 TB) lub CF (karta starej generacji).

Które karty do aparatu microSDXC są najlepsze?

Potrzebujesz miniaturowej karty pamięci do aparatu? Jeżeli szukasz typu microSDXC, przyjrzyj się tym produktom:

Samsung microSDXC EVO Plus 64GB 100 MB/s Class 10 stanowi jedną z najpopularniejszych kart w RTV EURO AGD. Kupisz ją w komplecie z adapterem, dzięki czemu znajdzie szersze zastosowanie, nie tylko w aparacie fotograficznym. Zapiszesz na niej do 64 GB danych, które odczytasz z prędkością 100 MB/s. Użytkownik kortoxx zapewnia, że karta sprawdza się znakomicie jako nośnik w wideorejestratorze. Z kolei Yellow pisze: Używam do filmów i foto z drona – śmiga bez problemu.

SanDisk Ultra 64GB microSDXC to alternatywa dla karty pamięci do aparatu przedstawionej powyżej. Także ma 64 GB pamięci, prędkość odczytu 100 MB/s i adapter dołączony do zestawu. Na jej wielofunkcyjność wskazuje Bosak: Używam karty w telefonie, działa bardzo dobrze, szybko i stabilnie. Z kolei Janusz dodaje, że karta do aparatu jest idealna do kamerki samochodowej.

Polecane karty pamięci
  • 59,99 zł
  • 39,99 zł
  • 34,99 zł
  • 229 zł
  • 229 zł

Po którą miniaturową kartę pamięci do aparatu sięgnąć?

Ostatnimi popularnymi kartami pamięci do aparatu są modele typu microSDHC. Najczęściej występują w wersjach 32 i 16 GB. Obejrzyj te kupowane często i chętnie:

karta pamięci do aparatu microSDXCSamsung microSDHC EVO Plus 32GB 95 MB/s Class 10 ma 32 GB pamięci i jest dostępna w komplecie z adapterem. Prędkość zapisu to 20 MB/s, a odczytu 95 MB/s. Użytkownik szefudg pisze o niej: Karta kupiona do rejestratora jazdy. Wytrzymała, idealne rejestruje filmy w wysokich i niskich temperaturach.

Toshiba Micro SD EXCRIA M302-EA 32GB to również karta pamięci do aparatu o pojemności 32 GB, jednak tu prędkość zapisu wynosi 10 MB/s, odczytu zaś 90 MB/s. W zestawie jest adapter. Szybkość wystarczająca dla rejestratora nagrywającego w FullHD 30kl/s. Do tej pory zero problemów a działa już od prawie dwóch lat – non stop – twierdzi Andrzej K.

SanDisk microSDHC 16GB UHS-I umożliwi Ci nagranie do 16 GB materiałów audiowizualnych. Ma adapter i pozwala na odczyt z prędkością 80 MB/s. Wiele osób wskazuje na atrakcyjny stosunek jakości do ceny w tym modelu. Seba napisał: Polecam, za te cenę nic lepszego w tej jakości.

Obejrzyj wszystkie karty pamięci do aparatu dostępne w naszym sklepie i zdecyduj, która przyda Ci się najbardziej. Zwracaj uwagę na pojemność, prędkości zapisu i odczytu, obecność adaptera w zestawie oraz markę. A jeśli chcesz kartę uniwersalną lub przede wszystkim do telefonu, sprawdź artykuł Najlepsza karta pamięci do telefonu - poznaj opinie naszych klientów.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link