Jak wybrać nagłośnienie bezprzewodowe do domu?

Z tego artykułu dowiesz się:jaki sprzęt do nagłośnienia bezprzewodowego wybrać na co zwrócić uwagę przy zakupie soundbara jakie są najlepsze urządzenia do domowego audio
Autor: Anna

Domowe zestawy audio możemy dowolnie dostosowywać. Stosunkowo nowym i bardzo ciekawym rozwiązaniem jest nagłośnienie bezprzewodowe. Umożliwia ono łączenie się z urządzeniami mobilnymi i sterowanie właśnie z ich poziomu. Nie potrzebujemy żadnych dodatkowych przewodów oraz innych akcesoriów. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu? Sprawdź poradnik!

Zobacz także: Jaki soundbar wybrać?

Jaki sprzęt do nagłośnienia bezprzewodowego wybrać?

Domowy sprzęt audio to świetne rozwiązanie, które sprawi, że słuchanie muzyki lub oglądanie filmów będzie po prostu przyjemniejsze. Zewnętrzne urządzenia oferują najczęściej znacznie lepsze parametry, a co za tym idzie – brzmienie. Należy jednak pamiętać, że standardowe zestawy zajmują stosunkowo dużo miejsca, przy czym dodatkowo musimy wszystko odpowiednio połączyć. Ogółem wymaga to pewnych umiejętności oraz sporej przestrzeni.

Bardzo ciekawą opcją może być jednak nagłośnienie bezprzewodowe. Na rynku znajdziemy wiele głośników, kolumn czy też soundbarów, które oferują takie możliwości. Największą zaletą jest tutaj opcja wygodnego sterowania z poziomu smartfona lub innego urządzenia mobilnego. Wybór odpowiedniego sprzętu do nagłośnienia bezprzewodowego zależy od osobistych preferencji i dostępnego budżetu.

Warto jednak zwrócić uwagę na najpopularniejsze rozwiązanie, które sprawdzi się idealnie. Są to soundbary z funkcją Bluetooth. Taki sprzęt audio zajmuje niewiele miejsca, często posiada bardzo dobre parametry oraz jest stosunkowo tani – zależy to jednak od wybranego modelu. Przy niższym budżecie możemy zwrócić uwagę na przykład na Samsung HW-T450. Ten soundbar doskonale sprawdzi się do konfiguracji stereo i dysponuje mocą na poziomie 200 W. Możemy go także rozbudować przez zakup dodatkowych głośników, takich jak Samsung SWA-9000S. Pojawia się tu dość duża dowolność w doborze sprzętu. Bezprzewodowe nagłośnienie może oferować równie dobrą jakość co standardowe propozycje.

 • 1 090 zł
 • 990 zł
 • 690 zł
 • 1 890 zł
 • 1 490 zł
 • 4 999 zł
 • 3 499 zł

Na co zwrócić uwagę przy wyborze soundbara?

Jeśli chodzi o nagłośnienie bezprzewodowe, to nie musimy martwić się o kompatybilność. Większość urządzeń posiadających Bluetooth będzie współpracowała z takim sprzętem. Soundbary dostępne na rynku charakteryzują się jednak określonymi parametrami. Co jest ważne przy zakupie sprzętu do nagłośnienia bezprzewodowego?

 • Ilość kanałów – ta wartość określa po prostu liczbę głośników, jakie znajdują się w urządzeniu. Warto pamiętać, że subwoofer to najczęściej oddzielny głośniki dołączony do zestawu. Wiele tutaj zależy od osobistych preferencji – im więcej kanałów, tym lepszy dźwięk uzyskamy, aczkolwiek cena również wzrasta.
 • Pasmo przenoszenia – parametr ten odpowiada za zakres częstotliwości dźwięku, jaki urządzenie może wygenerować. Zwykle w większości modeli wynosi on od 20 do 20000 Hz.
 • Moc – to bardzo ważna kwestia, jeśli chodzi o soundbary. Wartość ta determinuje maksymalną głośność urządzenia, przy której nie będą pojawiać się zakłócenia. Im bardziej rozbudowany zestaw budujemy, tym moc powinna być większa. Wybór zależy jednak głównie od budżetu.
 • Technologie dźwięku – producenci implementują różne dodatkowe funkcje, których zadaniem jest podniesienie jakości dźwięku. Niektóre z nich wpływają także na efekt przestrzennego brzmienia, który jest po prostu lepiej słyszalny.

Wybór odpowiedniego soundbara do nagłośnienia bezprzewodowego zależy od konkretnych wymagań. Urządzenia z wyższej półki, takie jak Samsung HW-Q950T, oferują często wiele dodatkowych funkcji, na przykład: tryb gry, możliwość łączenia się ze Smart TV czy adaptację dźwięku dla każdej sceny.

Jakie bezprzewodowe nagłośnienie do domu kupić?

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Warto jednak pamiętać, by korzystać jedynie z oferty uznanych producentów, ponieważ jest to gwarancja co do jakości oraz żywotności urządzenia. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, to w zupełności wystarczą podstawowe sprzęty, takie jak Samsung HW-T550. W tym przypadku w cenie około 1100 złotych otrzymujemy naprawdę wysokiej jakości urządzenie, idealnie pasujące do konfiguracji 2.1.

Dla bardziej wymagających względem brzmienia przewidziano nagłośnienie bezprzewodowe z wyższej półki. Przykładem jest Samsung HW-Q900T, czyli jedna z najlepszych propozycji na rynku. Ten soundbar obsługuje konfigurację 7.1.2, co daje niesamowity efekt przestrzennego brzmienia. To wygodna, bezprzewodowa opcja, która bez problemu zastąpi standardowy zestaw kina domowego.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link