Jak stosować nabłyszczacz do zmywarki?

Autor: Joanna

Zmywarka to bardzo przydatny sprzęt gospodarstwa domowego. Żeby służyła nam długie lata, trzeba o nią odpowiednio dbać. Istotne akcesoria to przede wszystkim tabletki, płyny odkamieniające oraz nadające połysk naczyniom. Dzięki regularnemu stosowaniu nabłyszczacza do zmywarki, nawet w przypadku twardej wody, naczynia zostaną pozbawione zacieków. Producenci oferują całą linię produktów do zmywarek, które pomogą w utrzymaniu czystości.

sztućce w wodzie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego posiadanie zmywarki w domu to dobry pomysł;
  2. jaki nabłyszczacz do zmywarki wybrać;
  3. jak używać nabłyszczacza do zmywarki;
  4. czy nabłyszczacz jest szkodliwym preparatem;
  5. ile kosztuje nabłyszczacz do zmywarki.

Dlaczego posiadanie zmywarki jest dobrym pomysłem?

Kobieta trzymajaca czyste szkło

Kiedyś naczynia zmywano ręcznie. Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie kuchni, w której nie ma zmywarki. Jest ona bardzo przydatnym sprzętem gospodarstwa domowego, ponieważ dokładnie czyści naczynia i przy okazji nadaje im połysk. Zmywarka w domu przydaje się zwłaszcza rodzinom wielodzietnym, którym ilość naczyń do wyszorowania spędza sen z powiek i pochłania dużo czasu. Obecność tego urządzenia w kuchni ma też inne zalety. Oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na rachunki za prąd czy zużytą wodę. Samoistnie się też czyści, jeśli wybierzemy jeden z przeznaczonych do tego programów.

O zmywarkę, tak jak i o inne sprzęty gospodarstwa domowego, trzeba należycie dbać. Jeśli chcemy, aby posłużyła nam długie lata, nie możemy zapomnieć o regularnym odkamienianiu i czyszczeniu filtrów. Przydadzą się nam także inne akcesoria do codziennego użytku: tabletki do zmywarki, sole do czyszczenia i płyny do usuwania osadów z kamienia.

Nabłyszczacz do zmywarki – jaki wybrać?

Nabłyszczacz do zmywarki to preparat którego zadaniem jest zapewnienie idealnego połysku mytym szklankom, garnkom lub talerzom. Naczynia po wyciągnięciu ze zmywarki nie posiadają nieestetycznych smug. Wybór odpowiednich produktów czyszczących i nabłyszczających może przysporzyć wielu kłopotów, ponieważ na rynku obecna jest duża liczba producentów. Najbardziej znane marki to Finish i HILLMANN. Każda z nich oferuje szereg produktów zwolennikom nieskazitelnie czystych naczyń. To, jakiej jakości wybierzemy nabłyszczacz, będzie rzutowało na ich czystość.

Nabłyszczacz nie jest koniecznością, lecz dodatkiem. Zapewnia jednak idealną czystość bez smug. Cena produktu nabłyszczającego nie jest wygórowana – wynosi kilkanaście złotych za 500–800 ml płynu. Taka ilość wystarczy na bardzo długo, przez co zakup nie obciąży naszego portfela. Nabłyszczacz warto wybrać z tej samej firmy, z której posiadamy tabletki. Produkty jednej marki gwarantują doskonały wizualny efekt.

  • 52,99 zł
  • 69,99 zł
  • 52,99 zł
  • 52,99 zł
  • 69,99 zł

Nabłyszczacz do zmywarki – gdzie wlewać, jak używać?

kobieta wlewająca nabłyszczacz do zmywarki

Sposób stosowania nabłyszczacza do zmywarki nie jest skomplikowany. Warto jednak wiedzieć, gdzie wlewa się płyn oraz jak często to robić. Prawidłowe zaaplikowanie preparatu jest niezwykle istotne, ponieważ tylko wtedy gwarantuje oczekiwany efekt. To, gdzie wlewa się nabłyszczacz jest uzależnione od producenta oraz kupionego modelu zmywarki. Zazwyczaj pojemnik umiejscowiony jest obok pojemnika na tabletki czyszczące, na drzwiach zmywarki. Nabłyszczacz można stosować podczas każdego mycia lub okazjonalnie. Produkt ten kupuje się w wersji płynnej, bez potrzeby rozrabiania.

Czy nabłyszczacz do zmywarki jest szkodliwy?

Pomimo tego, że nabłyszczacz do zmywarek jest pomocny i bardzo skuteczny, wielu użytkowników ma wątpliwości co do jego wpływu na zdrowie. Badania Instytutu Zdrowia w Stanach Zjednoczonych wykazują, że jeżeli nabłyszczacz używany jest tylko i wyłącznie w zmywarkach, nie będzie szkodził zdrowiu. Produkt ten jest całkowicie biodegradowalny, nie powoduje podrażnień skóry ani oczu. Głównymi składnikami walczącymi z twardą wodą są etanol, kwas cytrynowy czy soda, które nie wpływają negatywnie na zdrowie człowieka.

Ile kosztuje nabłyszczacz do zmywarki?

Wybór odpowiedniego preparatu nabłyszczającego spośród tylu dostępnych jest trudny. Niekiedy producent w instrukcji sugeruje, który z nich najlepiej zapewni czystość i połysk. Najlepiej jednak stosować preparat z tej samej linii co tabletki. Jeżeli sprawdzają się one w codziennym użytkowaniu, to nabłyszczacz tego samego producenta może okazać się dobrym wyborem. Przy zakupie nabłyszczacza nie zawsze trzeba sugerować się opiniami. Produkt najlepiej przetestować osobiście.

Nabłyszczacze do zmywarek nie są drogie. Za butelkę środka do czyszczenia zapłacimy około 10 złotych. Produkty wiodących na rynku marek mogą być nieco droższe. Płyn jest bardzo wydajny. Butelka wystarczy na kilkadziesiąt myć. W niektórych sklepach można kupić zestawy akcesoriów do zmywarek, w których także znajdują się takie płyny.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link