Data publikacji: 8 sierpnia 2014
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI

Na nowy rok szkolny nowa drukarka - jaką wybrać?

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu Drukuj

Mimo że wakacje są dopiero na półmetku, warto pomyśleć już teraz o tym, jak przygotować pociechę do nowego roku szkolnego. W związku z faktem, że Internet stał się naszą codziennością, uczniowie bardzo często posiłkują się zasobami sieci web szykując wystąpienia, prezentacje czy też uzupełniając informacje zawarte w podręcznikach.


Odrabianie pracy domowej także coraz częściej wiąże się z pracą na edytorze tekstowym. Dlatego też początek roku szkolnego może być odpowiednim impulsem do kupienia nowej drukarki. Poniżej przedstawiamy cztery modele drukarek oraz jedno urządzenie wielofunkcyjne, które ułatwią życie każdemu uczniowi. Oto przegląd drukarek do 500 złotych:Ricoh SP 100 e


Drukarka Ricoh SP 100 e Drukarka laserowa, doskonała do zastosowań domowych. Kompaktowe rozmiary są jej niezaprzeczalnym atutem – zmieści się w zasadzie na każdym biurku, nawet tym najmniejszym, nie zajmując przy okazji wiele miejsca i nie zużywając dużej ilości energii elektrycznej. Jedynym jej minusem jest tak naprawdę fakt, że nie drukuje w kolorze; jeśli jednak nastawiamy się przede wszystkim na drukowanie tekstu, jest to najmniejszy kłopot. Wydajność drukarki sprawia, że jest niezłą propozycją również dla studentów – startowy toner wystarczy na około 600 stron. Skonstruowana w bardzo dobry sposób – pracuje cicho i wystarczająco szybko jak na domową drukarkę (13 stron na minutę. Sposób przyłączenia sprawia, że jest kompatybilna ze znakomitą większością komputerów, bowiem łączy się w standardzie USB 2.0.

Brother HL-2300D


Kolejna niewielka drukarka laserowa perfekcyjna do zastosowań domowych. Charakteryzuje się większą szybkością wydruku aniżeli opisywany wyżej model, bowiem drukuje do 26 stron/min. Jednak jedną z największych zalet, którą charakteryzuje się drukarka firmy Brother jest jej tania eksploatacja – tonery zamienne można kupić w naprawdę przystępnych cenach, a wykazują się one jednocześnie bardzo dużą wydajnością. W trakcie obsługi drukarka nie przysparza najmniejszych kłopotów, co sprawia, że będzie dobrą propozycją również dla najmłodszych uczniów.
Proponowane Towary:

Brother HL-1112E
Samsung SL-M2026W
HP LaserJet Pro M15a (W2G50A)

Epson Expression Home XP-610


W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również jednego, bardzo popularnego urządzenia wielofunkcyjnego, nawet pomimo faktu, że to inna kategoria sprzętowa. Połączenie drukarki i skanera zwiększa zakres zastosowań urządzenia, dlatego błędem byłoby całkowite porzucenie zainteresowania takim sprzętem. By jednak nie wybiegać za bardzo poza przyjęte ramy cenowe (do 500 złotych), wybraliśmy model, w którym zastosowano drukarkę atramentową. Wykazuje się ona bardzo dużą sprawnością i szybkością, bowiem w trakcie minuty jest w stanie wydrukować ponad 30 stron w czerni; w przypadku druku w kolorze też jest nieźle: 13 str/min. Dobra jakość wydruków sprawia, że możemy nabrać chęci na wydruk pełnych kolorów zdjęć – producent wyposażył zatem urządzenie w wejście na kartę pamięci, dzięki czemu fotografie można przenieść na papier bezpośrednio z tego nośnika danych. Szeroką gamę zastosowań i zalet uzupełnia możliwość połączenia za pomocą standardu WiFi.

Urządzenie wielofukncyjne Epson Expression Home XP-402
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
9 9
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Ranking TOP 9 gramofonów do 700 zł

Chcesz odtwarzać winyle w domu? Sprawdź ranking gramofonów!
Zobacz więcej   

Ranking TOP 8 bezprzewodowych słuchawek nausznych (bluetooth) do 300 zł

Zobacz ranking 8 najlepszych bezprzewodowych słuchawek nausznych.
Zobacz więcej   

Ranking TOP 8 bezprzewodowych słuchawek dousznych (bluetooth) do 300 zł

Zapoznaj się z rankingiem słuchawek bezprzewodowych, by znaleźć najlepszy model słuchawek Bluetooth do telefonu lub innego urządzenia mobilnego!
Zobacz więcej   

Znajdź nas