Data publikacji: 8 sierpnia 2014
Autor: Asia
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI

Na nowy rok szkolny nowa drukarka - jaką wybrać?

Poleć znajomemu Drukuj

Mimo że wakacje są dopiero na półmetku, warto pomyśleć już teraz o tym, jak przygotować pociechę do nowego roku szkolnego. W związku z faktem, że Internet stał się naszą codziennością, uczniowie bardzo często posiłkują się zasobami sieci web szykując wystąpienia, prezentacje czy też uzupełniając informacje zawarte w podręcznikach.


Odrabianie pracy domowej także coraz częściej wiąże się z pracą na edytorze tekstowym. Dlatego też początek roku szkolnego może być odpowiednim impulsem do kupienia nowej drukarki. Poniżej przedstawiamy cztery modele drukarek oraz jedno urządzenie wielofunkcyjne, które ułatwią życie każdemu uczniowi. Oto przegląd drukarek do 500 złotych:Ricoh SP 100 e


Drukarka Ricoh SP 100 e Drukarka laserowa, doskonała do zastosowań domowych. Kompaktowe rozmiary są jej niezaprzeczalnym atutem – zmieści się w zasadzie na każdym biurku, nawet tym najmniejszym, nie zajmując przy okazji wiele miejsca i nie zużywając dużej ilości energii elektrycznej. Jedynym jej minusem jest tak naprawdę fakt, że nie drukuje w kolorze; jeśli jednak nastawiamy się przede wszystkim na drukowanie tekstu, jest to najmniejszy kłopot. Wydajność drukarki sprawia, że jest niezłą propozycją również dla studentów – startowy toner wystarczy na około 600 stron. Skonstruowana w bardzo dobry sposób – pracuje cicho i wystarczająco szybko jak na domową drukarkę (13 stron na minutę. Sposób przyłączenia sprawia, że jest kompatybilna ze znakomitą większością komputerów, bowiem łączy się w standardzie USB 2.0.

Brother HL-2300D


Kolejna niewielka drukarka laserowa perfekcyjna do zastosowań domowych. Charakteryzuje się większą szybkością wydruku aniżeli opisywany wyżej model, bowiem drukuje do 26 stron/min. Jednak jedną z największych zalet, którą charakteryzuje się drukarka firmy Brother jest jej tania eksploatacja – tonery zamienne można kupić w naprawdę przystępnych cenach, a wykazują się one jednocześnie bardzo dużą wydajnością. W trakcie obsługi drukarka nie przysparza najmniejszych kłopotów, co sprawia, że będzie dobrą propozycją również dla najmłodszych uczniów.
Proponowane produkty:
Samsung SL-M2026 <%– –%>
Brother HL-1112E <%– –%>
HP LaserJet Pro M15a (W2G50A) <%– –%>

Epson Expression Home XP-610


W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również jednego, bardzo popularnego urządzenia wielofunkcyjnego, nawet pomimo faktu, że to inna kategoria sprzętowa. Połączenie drukarki i skanera zwiększa zakres zastosowań urządzenia, dlatego błędem byłoby całkowite porzucenie zainteresowania takim sprzętem. By jednak nie wybiegać za bardzo poza przyjęte ramy cenowe (do 500 złotych), wybraliśmy model, w którym zastosowano drukarkę atramentową. Wykazuje się ona bardzo dużą sprawnością i szybkością, bowiem w trakcie minuty jest w stanie wydrukować ponad 30 stron w czerni; w przypadku druku w kolorze też jest nieźle: 13 str/min. Dobra jakość wydruków sprawia, że możemy nabrać chęci na wydruk pełnych kolorów zdjęć – producent wyposażył zatem urządzenie w wejście na kartę pamięci, dzięki czemu fotografie można przenieść na papier bezpośrednio z tego nośnika danych. Szeroką gamę zastosowań i zalet uzupełnia możliwość połączenia za pomocą standardu WiFi.

Urządzenie wielofukncyjne Epson Expression Home XP-402
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas