Jak nosić zegarek na ręce? Zasady noszenia damskich i męskich zegarków

Autor: Ola

Zegarek to element naszego ubioru. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niego codziennej stylizacji. Podkreśla on status materialny właściciela, dodaje szyku, ale też pełni rolę użytkową. Wybierając zegarek dla siebie, należy kierować się przede wszystkim własnym stylem. Warto jednak mieć przynajmniej dwa zegarki: codzienny i klasyczny. Jak prawidłowo nosić zegarek na ręce?

Zegarek na ręku klasyczny męski

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czy noszenie zegarka na prawej ręce jest faux pas;
  2. na której ręce nosi się zegarek damski;
  3. na której ręce nosi się zegarek męski.

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, na której ręce nosi się zegarek. To, na który przegub zostanie zapięty, zależy od osobistych preferencji właściciela. Zazwyczaj uzależnione jest to od tego, którą ręką posługujemy się na co dzień. Panuje jednak przekonanie, że zegarek powinien być zakładany na przeciwną stronę ręki dominującej. Ma to znaczenie ochronne dla sprzętu, gdyż na ręce dominującej jest on bardziej narażony na stłuczenia, zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Początkowo noszenie zegarka na przeciwnej ręce może rzeczywiście powodować dziwne odczucie i sprawiać dyskomfort, jednak jest to tylko kwestia przyzwyczajenia. Producenci spełniają oczekiwania osób leworęcznych i coraz częściej oferują również zegarki dostosowane do ich sposobu noszenia. Wiele zegarków, szczególnie casualowych i typu fashion, które mają pełnić rolę stricte dekoracyjną, z góry narzuca stronę ich noszenia. Producenci umieszczają np. na ich bransoletach różne wzory, które wyglądają dobrze tylko po jednej stronie.

Na której ręce nosi się zegarek klasyczny?

Zegarek na ręku casualowy damski

Zegarek klasyczny to najbardziej elegancki i pożądany okrągły model, posiadający złotą lub srebrną kopertę. Jego tarcza jest jasna i czytelna, a pasek wykonany z wysokiej jakości skóry. Zegarki klasyczne występują również w wersji na bransolecie, zazwyczaj wykonanej ze stali nierdzewnej. Są one najbardziej uniwersalnym modelem, który pasuje zarówno do codziennych, jak i wyjściowych stylizacji. Powinien mieć go każdy, a tym bardziej ubierający garnitur mężczyzna. Skórzana bransoleta zegarka występuje w brązowej lub czarnej wersji i powinna być zawsze dobrana do reszty ubioru. Na której ręce trzeba nosić zegarek klasyczny? Nie ma zasady jasno wskazującej, na której ręce zegarek nosić powinna kobieta, a na której mężczyzna. Powinien on odpowiadać tej ręce, którą najczęściej posługuje się właściciel. Wiele osób nosi jednak zegarek na przeciwnej stronie i np. będąc osobą leworęczną, zegarek zakłada na prawą rękę.

  • 1 149 zł
  • 2 049 zł
  • 1 019 zł
  • 1 249 zł
  • 1 599 zł

Jak nosić zegarek casualowy?

Wysportowany mężczyzna z zegarkiem na ręku

Zegarek casualowy łączy w sobie elegancję i codzienny luz. To najczęściej i najchętniej wybierany model zegarków zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Doskonale komponuje się z garniturem i jeansami. Zegarek casualowy powinien mieć średnią wielkość i pozostawać neutralny. Warto więc wybierać modele czarne, brązowe, beżowe lub granatowe. Mogą mieć one elementy złota lub srebra. Na wielkość zegarka powinny szczególnie zwracać uwagę kobiety, by dobrze współgrał on z ich dłonią i nie zaburzał proporocji. Ten model zegarków może przybierać różne formy i kształty. Spotykane są klasyczne w wersji okrągłej, ale też kwadratowe, prostokątne, owalne. Zegarek casualowy może być noszony dowolnie – na ręce, którą wybierze jego właściciel.

Sportowy zegarek elektroniczny na rękę

Dedykowane do uprawiania sportu zegarki na rękę (Garett Sport 25 GPS) zazwyczaj charakteryzują się masywną obudową. Oprócz pomiaru czasu służą nam także szeregiem przydatnych podczas aktywności fizycznej funkcji, takich jak: mierzenie pulsu i liczby pokonanych kroków, zapis przebiegniętych kilometrów i jakości snu, GPS. Zegarek sportowy powinna mieć każda osoba, która regularnie uprawia aktywność fizyczną. Przybiera on często nieco lżejsze formy (Garett Women Ida), odporne na pył i wodę, toteż doskonale spisze się również jako zegarek codzienny zabieganych osób. Smartwatch (Garett Women Lea) to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie komfort i wygodę. Wielofunkcyjny gadżet zadba o zdrowie i kondycję, a ponadto będzie stale wysyłał powiadomienia o przychodzących mailach czy SMS-ach. Pełni rolę asystenta w pracy (Garett Women Tina), a dzięki różnorodnym modelom z powodzeniem można go dopasować do wielu stylizacji – zarówno tych sportowych, jak i casualowych. Co ważne, smartwatche występują również w wersji dla seniorów (Garett GPS Classic). Zegarki sportowe ze względów praktycznych powinny być noszone po stronie przeciwnej ręki dominującej. Ma to związek z ochroną przed uszkodzeniami, szczególnie jeśli podczas ćwiczeń sięgamy po różnego typu urządzenia, np. ciężary, liny itp. Pozwoli to na uniknięcie przypadkowego zbicia czy uszkodzenia zegarka.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów