Na konsoli, tablecie czy smartfonie – wszystko, co powinieneś wiedzieć o mobilnym graniu

Autor: Joanna

Chcesz cieszyć się ulubionymi grami także w podróży? To nie problem – rynek gier mobilnych rozwija się dzisiaj wyjątkowo szybko, a wszystko to za sprawą ogromnego zainteresowania ze strony graczy. Po jakie urządzenie lepiej sięgnąć – przenośną konsolę do gier, tablet czy telefon? Podpowiadamy!

Popularne gry na telefon

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jaki telefon najlepiej sprawdzi się dla gracza,

- jak wybrać dobry tablet do gier,

- czy zakup konsoli do gier jest dobrym pomysłem.

Czym powinien się wyróżniać dobry telefon do gier?

 Wydawać by się mogło, że granie na standardowym telefonie nie jest dobrym pomysłem. Wystarczy tylko wspomnieć o maksymalnie 6-calowym ekranie, który nie jest w stanie dostarczyć takich wrażeń wizualnych jak dobra konsola czy PC. Okazuje się jednak, że nowoczesne smartfony doskonale radzą sobie z oddawaniem szczegółów szaty graficznej gier. Co więcej, decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz inwestować w dodatkowy sprzęt – jedno urządzenie posłuży Ci zarówno do mobilnego grania, jak i do dzwonienia czy pisania SMS-ów.

WARTO WIEDZIEĆ

Pamiętaj, że wszystkie gry zużywają sporo energii – nawet jeśli doładujesz baterię do pełna, może się okazać, że szybko ulegnie wyczerpaniu. Aby zapobiec przerwaniu rozgrywki, zadbaj o to, by zawsze mieć przy sobie naładowany powerbank – wystarczy tylko podłączyć go do telefonu i już możesz kontynuować grę.

Jedyne, na co powinieneś zwrócić uwagę, to wybór odpowiedniego telefonu. Oto właściwości, które powinny cechować dobre urządzenie do mobilnego grania:
  • wydajny procesor,
  • duża ilość pamięci RAM i miejsca na dysku,
  • czysty dźwięk z głośników bez zakłóceń i szumów,
  • duży ekran i wysoka rozdzielczość.
Coraz więcej popularnych gier na telefon oferuje też zwiększenie wrażeń w czasie gry i wkroczenie w wirtualną rzeczywistość – wystarczy jedynie doposażyć się w gogle VR. Ciekawy ich wybór znajdziesz w tej kategorii. Sterowanie na małej klawiaturze na smartfonie sprawia Ci trudność? Wyposaż się w osobny pad do telefonu – taki jak chociażby ten model.

Jaki tablet do gier – ważne parametry

Gra na tablecieW przypadku mobilnego grania przewaga tabletów nad telefonami jest oczywista – dotyczy wielkości ekranu. Dostępne na rynku modele mogą bowiem mierzyć nawet do 10 cali. Oczywiście takie urządzenie nie będzie tak poręczne jak smartfon i nie schowasz go po prostu do kieszeni – jednak komfort grania i bardziej dopracowana szata graficzna to argumenty, których nie sposób zbyć.
Czym się kierować przy wyborze tabletu do gier? Przede wszystkim wielkością ekranu – najlepiej, by posiadał przekątną od 8 do 10 cali. Ważna jest także rozdzielczość – im wyższa, tym płynniej będą działać animacje – a Ty nie będziesz musiał przejmować się lagami. Zwróć też koniecznie uwagę na pojemność RAM i pamięci miejscowej. To od tego zależy bowiem, czy gry będą działać prawidłowo. Zadbaj też o swój komfort i wyposaż się w osobny pad do tabletu – dzięki niemu sterowanie od razu stanie się wygodniejsze.
Co ciekawe, w przypadku tych urządzeń czas pracy baterii nie odgrywa tak dużej roli jak w przypadku smartfonów. Dlaczego? Co prawda gry na tablet zużywają porównywalną ilość energii jak ich odpowiedniki na telefon, jednak samo urządzenie służy zasadniczo tylko do grania. Poziom baterii nie będzie więc spadać na skutek dzwonienia, odbierania SMS-ów czy działania innych aplikacji w tle.
Polecane okulary vr
  • 1 299 zł
  • 949 zł
  • 949 zł
  • 249 zł
  • 319 zł

Przenośna konsola do gier – zalety i wady

Pad do telefonu – MotorolaPoza smartfonami i tabletami istnieje jeszcze trzecia możliwość dla mobilnych graczy – przenośne konsole do gier. W odróżnieniu od poprzednich urządzeń, granie nie jest tylko jedną z wielu funkcji – to w zasadzie jedyne zastosowanie sprzętu. Dlatego też wszystkie parametry techniczne są idealnie dobrane tak, aby gry działały płynnie i bez lagów, dźwięk był czysty, a sterowanie przyciskami intuicyjne i wygodne.
Choć wydawać by się mogło, że jest to idealne rozwiązanie dla amatorów mobilnych rozgrywek poza domowym zaciszem, trzeba przyznać, że trzeba za nie zapłacić stosunkowo dużo. Warto też wspomnieć o tym, że obecny rynek przenośnych konsoli do gier dopiero się rozwija – dziś są to ciekawe urządzenia dla koneserów, choć z biegiem czasu mogą się rozpowszechnić. Wtedy znalezienie urządzenia odpowiadającego Twoim indywidualnym preferencjom stanie się łatwiejsze.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji na temat tego, czym się kierować przy zakupie przenośnej konsoli do gier? Zajrzyj do artykułu Jaką konsolę przenośną wybrać.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów