Dobre myszki podświetlane dla graczy

Autor: Marcin

Miłośnicy gier to grupa konsumentów, która wyróżnia się w branży komputerowej, ponieważ na ogół stawiają oni na nietypowe rozwiązania oraz wysoką jakość sprzętu. Osoba korzystająca z komputera w standardowy sposób, na przykład w pracy, z reguły nie ma wymagań zbliżonych do graczy. Jest tak ze względu na fakt, że ludzie spędzający dużo czasu na graniu często muszą mieć niezawodne akcesoria, które pozwolą im wygrywać wirtualne potyczki. Dodatkowo liczy się też wygląd urządzeń. Idealnym przykładem sprzętu typowo gamingowego są podświetlane myszki dla graczy.

Dłoń położona na podświetlanej myszce

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. ogólnych rzeczy na temat podświetlanych myszek
  2. jakie myszki z podświetleniem są dobre

Myszka podświetlana – ogólne informacje

Zestaw podświetlanych akcesoriów gamingowych i myszki

Douglas C. Engelbart wynalazł pierwszą myszkę komputerową na świecie w latach 60. XX wieku. Niektórzy wskazują też na urządzenie o nazwie trackball, które zostało wynalezione przez Ralpha Benjamina w 1941 roku. Niezależnie od przyjętej wersji, można spokojnie stwierdzić, że myszki komputerowe przebyły niezwykle długą drogę od chwili ich wynalezienia. Dzisiaj wyglądają zupełnie inaczej niż dziesiątki lat temu, są bardzo ergonomiczne, mają imponujące parametry, a czasem znajduje się w nich miejsce na różnego rodzaju ozdoby, jak na przykład specjalne podświetlenie. Faktem jest również to, że wybór akcesoriów komputerowych nigdy nie był tak duży, więc zakup, chociażby, myszki z podświetleniem, może się okazać przytłaczającym zadaniem.

Myszka podświetlana oczywiście charakteryzuje się tym, że ma ozdobne podświetlenie. Decydując się na tego typu zakup, warto kierować się znacznie szerszym zakresem kryteriów. Chodzi o to, żeby nie ograniczać się wyłącznie do oceny podświetlenia. Na początek trzeba wybrać po prostu coś, co wkomponowuje się w nasz gust. Później najlepiej zabrać się za ocenę pozostałych parametrów myszek komputerowych. Ich działanie jest uzależnione właśnie od danych technicznych, a nie od samego podświetlenia, które przecież ma być jedynie ozdobą.

Polecane myszy komputerowe
  • 199,99 zł
  • 34,99 zł
  • 38,69 zł
  • 299 zł
  • 29,99 zł

Jakie podświetlane myszki są dobre?

Zielona podświetlana myszka

Defender FORCED GM-020L jest ekonomicznym wariantem, który ma efektowne podświetlenie o zmiennych kolorach. Większość osób szukających czegoś o oryginalnym wyglądzie powinna być zadowolona z takiego produktu. Jeżeli natomiast chodzi o parametry techniczne, jest to przewodowa myszka optyczna o czułości 3200 dpi. Liczba przycisków wynosi sześć, więc z pewnością nie zabraknie dodatkowych możliwości ułatwiających na przykład granie w gry.

Liocat MX 557 C to podświetlana myszka dla osób zainteresowanych wytrzymałą obudową oraz bezproblemowym graniem przez wiele godzin. Czułość na poziomie 3200 dpi zapewnia świetną szybkość reakcji oraz precyzję, dzięki czemu rywalizacja na wirtualnym polu bitwy jest łatwiejsza. Konstrukcja została przemyślana w taki sposób, żeby kształt wkomponowywał się w dłoń większości graczy. Przekłada się to na wyjątkowo dobrą ergonomię, a więc i zmniejszone ryzyko ewentualnej kontuzji nadgarstka. Jest to szczególnie ważne podczas wielogodzinnych rozgrywek bez przerwy. Myszka ma sześć przycisków, które ułatwiają wydawanie komend zarówno w grach strategicznych, jak i w tytułach z gatunku FPS.

Trust GXT 165 Celox jest podświetlaną, optyczną myszką przewodową, która charakteryzuje się czułością 10000 dpi. Ważne jest również to, że czułość można bardzo łatwo dopasować do swoich preferencji, a wszystko w zakresie od 200 do 10000 dpi. Dobrym rozwiązaniem są także metalowe obciążniki pozwalające na regulację ciężaru myszki. Kolorowe podświetlenie można łatwo konfigurować, więc każdy ustawi je na swój ulubiony sposób. Trzeba podkreślić, że myszka Trust GXT 165 Celox została zaprojektowana głównie z myślą o graczach, co widać po ergonomii oraz solidnym wykonaniu.

SPC Gear LIX ma czułość na poziomie 8000 dpi, co daje wyjątkową czułość i szybkość. Dedykowane oprogramowanie jest bardzo łatwe w obsłudze, a to cieszy wielu użytkowników tej podświetlanej myszki. Sześć przycisków ułatwia zabawę w większości gier, natomiast ergonomiczny kształt poprawia ogólny stopień przystępności i zmniejsza ryzyko kontuzji.

MSI Clutch GM50 to optyczna mysz gamingowa z wyższego przedziału cenowego. Profesjonalny czujnik optyczny o rozdzielczości 7200 dpi ma pięć poziomów dostępnych ustawień. Dedykowany przycisk umożliwia ich łatwą zmianę. Dodatkowo w tej podświetlanej myszce zastosowano technologię OMRON, która pozwala na uzyskanie bardzo dobrej wytrzymałości przycisków. Sprawia to, że możliwe jest wykorzystanie myszki nawet do dwudziestu milionów kliknięć. Świetnym dodatkiem jest również rolka pokryta gumą, co przekłada się na wyjątkowo satysfakcjonującą precyzję działania. Wisienką na torcie jest efektowne podświetlenie z technologią Mystic LightSync.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link