Jaka myszka do CS:GO będzie najlepsza? Przegląd wybranych modeli

Autor: Joanna

Myszka jest jednym z najważniejszych akcesoriów, jeśli chodzi o gry strzelanki. Pozwala na precyzyjne określenie celu, a w niektórych przypadkach również umożliwia poruszanie się. Komputerowe myszki do CS:GO lub innych gier muszą spełniać określone wymagania. Jakie one są i które modele będą najlepsze do tego rodzaju rozgrywki, możesz zobaczyć w naszym przeglądzie.

Myszka do CS:GO

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest CS:GO
 2. jakie kryteria powinna spełniać myszka do CS:GO oraz innych gier strzelanek
 3. na co szczególnie zwrócić uwagę przed zakupem myszki do CS:GO
 4. jakie modele wybraliśmy do naszego przeglądu i dlaczego to one zdobyły uznanie konsumentów

CS:GO – co to za gra?

myszka, klawiatura, słuchawki i pad

CS:GO to skrót od Counter Strike: Global Offensive – popularnej gry, mającej charakter strzelanki grupowej. Jej pierwotna wersja, klasyczny Counter Strike, zdobyła uznanie milionów graczy na całym świecie. W CS:GO nie tylko gra się z innymi ludźmi w sieci. W grze można się także komunikować i pomagać sobie w wykonywaniu zadań. Te w CS:GO są bardzo proste. Wystarczy podłożyć lub rozbroić ładunek na jednej z plansz, ale trzeba pozbyć się hordy nadciągających znikąd przeciwników. Gra cieszy się niesłabnącą popularnością od lat, dlatego wielu użytkowników dokupuje nowe akcesoria ułatwiające rozgrywkę. Za najważniejsze uważa się klawiaturę, podkładkę i dobrą myszkę.

Jakie kryteria powinna spełniać myszka do CS:GO oraz innych gier strzelanek?

Myszka do CS:GO nie istnieje. Modele poszczególnych myszek przeznaczonych do tej gry wybiera się spośród setek najwyżej jakości akcesoriów dla graczy. Musi być ona szybka, poręczna i mieć wiele funkcjonalnych klawiszy, które przyspieszą przestawianie broni oraz ułatwią obronę podczas niespodziewanego ataku. Niektóre myszki do CS:GO oraz te do innych strzelanek mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Wszystko po to, aby gracz miał jak największe zadowolenie z rozrywki.

Polecane myszy komputerowe
 • 29,99 zł
 • 249 zł
 • 49,99 zł
 • 89,99 zł
 • 88,19 zł

Na co szczególnie zwrócić uwagę przed zakupem myszki do CS:GO?

myszka do komputera

Zakup myszki do CS:GO to duże wyzwanie dla rodziców małoletnich graczy, ponieważ użytkownicy strzelanek mają bardzo sprecyzowane wymagania. Jeśli chcesz spełnić oczekiwania swojego dziecka, nastaw się na kilka pytań do niego i do sprzedawcy. Myszkę do CS: GO kupisz także online, ale zanim się na nią zdecydujesz, koniecznie zapoznaj się z następującymi parametrami:

 • rodzaj sprzętu – myszka może być optyczna lub laserowa. Jeśli masz w czym wybierać, postaw na laser, ponieważ jest on o wiele bardziej precyzyjny, a to ważne dla gracza;
 • długość przewodu myszki – wbrew pozorom ma ona ogromne znaczenie, bo to od niej zależy czas reakcji gracza w strzelance. Jeśli przewód jest krótki, a użytkowanie myszki wiąże się z dyskomfortem, jej użytkownik nie będzie zadowolony;
 • kształt myszki – każdy człowiek ma inny chwyt i wielkość dłoni. Jeśli chcesz, aby myszka była wygodna i długo posłużyła, wybierz kształt ergonomiczny i ściśle dopasowany do ręki gracza;
 • rozdzielczość i wbudowana pamięć – najlepszą rozdzielczością dla gracza jest ta, która jest większa niż 4000 DPI. Ważne jest również zapamiętywanie przez sprzęt ustawień, które potem przechodzą z komputera do komputera;
 • liczba bocznych klawiszy – dla grającego w CS:GO to jedna z najważniejszych informacji, ponieważ dzięki klawiszom może reagować szybko podczas toczącej się na mapie akcji.

Myszki do CS:GO czy przeznaczone do innych gier o typie strzelanek mają również różne kolory oraz podświetlenia. Wybór modelu zależy od gustu kupującego.

Jakie modele wybraliśmy do naszego przeglądu i dlaczego to one zdobyły uznanie konsumentów?

Rynek akcesoriów komputerowych obfituje w te przeznaczone dla graczy. Z wielu dostępnych modeli wybraliśmy te, które zdobyły szczególne uznanie wśród grających konsumentów. Pierwszym z nich jest Sharkoon Drakonia – model myszki o wyjątkowym designie i aż 11 przyciskach użytkowych. Zasięg kabla tego sprzętu wynosi 1.8 metra, a rozdzielność to ponad 8200 DPI. Kolejny model jest równie ciekawy. To myszka Omega Varr OM-275 z 6 przyciskami i 7000 DPI rozdzielczości. Tak zaawansowane technicznie sprzęty kosztują od 100 złotych w górę, ale ich jakość pozwala je użytkować przez długie lata. W podobnej cenie znajdziemy myszki A4tech Bloody Blazing AL90 oraz Razer Mamba Wireless. Ta ostatnia ma 16000 DPI czułości. Urządzeniem godnym polecenia jest również Logitech MX Master 3, ale jego koszt to prawie 500 zł, a do zaoferowania ma niewiele w porównaniu z innymi, dostępnymi modelami. Cechą charakterystyczną tej myszki jest wyłącznie niepowtarzalny wygląd.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link