Motocyklowy zestaw słuchawkowy – na co zwrócić uwagę?

Autor: Sara

Podczas samotnej jazdy na motocyklu możesz słuchać ulubionej muzyki lub wskazówek nawigacji. Z kolei w podróży z grupą przyjaciół przeprowadzicie rozmowy wygodnie i bezpiecznie. Wszystko to jest możliwe dzięki odpowiedniemu zestawowi głośnomówiącemu ze słuchawką Bluetooth i mikrofonem. Przekonaj się, na jakie aspekty zwracać uwagę podczas wybierania funkcjonalnego modelu.

zestaw głośnomówiący na motocykl

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaki zestaw słuchawkowy wybrać na motocykl: z przewodem czy bez
  2. na jakie aspekty zwracać uwagę przy wybieraniu zestawu głośnomówiącego na motocykl
  3. jakie są dodatkowe funkcje słuchawki Bluetooth na motocykl

Jaki zestaw słuchawkowy wybrać na motocykl: z przewodem czy bez?

Poszukując wydajnego zestawu głośnomówiącego na motocykl, znajdziesz modele bezprzewodowe ze słuchawką Bluetooth, takie jak Cardo FREECOM 2, ale również przewodowe. Za te pierwsze zapłacisz nieco więcej, jednak są łatwiejsze w użytkowaniu i zapewnią Ci swobodę. Z uwagi na brak kabli odznaczają się trwałością – nie zachodzi ryzyko zahaczenia o nie i uszkodzenia. Natomiast modele przewodowe mają atrakcyjniejszą cenę i nie trzeba pamiętać o ich ładowaniu. Sprawdzą się nawet w kilkudniowej podróży, w trakcie której nie będziesz miał dostępu do prądu z sieci.

CZAS PRACY SŁUCHAWKI BLUETOOTH DLA MOTOCYKLISTÓW

Podczas kupowania bezprzewodowego zestawu głośnomówiącego porównuj czasy pracy i gotowości. Ten pierwszy może wynosić nawet kilkanaście godzin, co oznacza, że urządzenie posłuży Ci podczas całodniowej wyprawy motocyklowej. Z kolei czas gotowości powinien przekroczyć 100 godzin. W modelach dostępnych w RTV EURO AGD jest to nawet 168 godzin.

W ofercie wybranych producentów wyposażenia motocyklowego dostępne są kaski wraz z dopasowanymi do nich zestawami słuchawkowymi Bluetooth. Nie musisz wówczas dokonywać pomiarów i martwić się, że słuchawka Bluetooth czy mikrofon się nie zmieszczą.

Na jakie aspekty zwracać uwagę przy wybieraniu zestawu głośnomówiącego na motocykl?

zestaw słuchawkowy na motocyklPo ustaleniu sposobu zasilania zestawu słuchawkowego z mikrofonem na motocykl zastanów się, z iloma osobami chcesz się łączyć podczas podróży. Niektóre urządzenia umożliwiają nawiązywanie połączenia z wieloma użytkownikami. Przykładowo zestaw głośnomówiący Cardo SHO-1 zapewnia łączność pomiędzy aż dziewięcioma motocyklistami.
Sprawdź w specyfikacji danego modelu, na jakich odległościach działa. Zasięg Bluetooth będzie krótszy od technologii DMC marki Cardo. Zależy on również od wersji modułu – im nowsza, tym lepsze są zasięg i jakość transmisji. Ponadto w razie utraty połączenia Bluetooth może nastąpić automatyczne przekierowanie na telefon, byś nie stracił kontaktu z rozmówcą.
Łatwą, szybką i bezpieczną obsługę zestawu głośnomówiącego na motocykl zapewni Ci funkcja komend głosowych. Możesz rozpoczynać i kończyć połączenia, sterować odtwarzaczem muzycznym, jak również regulować głośność osobno dla mikrofonu i głośników.

OCHRONA MOTOCYKLOWEJ SŁUCHAWKI BLUETOOTH

Podczas wybierania modelu dopasowanego od Twojego kasku upewnij się, że jest on wodoodporny. Na motocyklu będziesz jeździł podczas różnej pogody. Słuchawka Bluetooth powinna być trwała: odporna na wodę, wstrząsy i drobne uszkodzenia mechaniczne.

Jakie są dodatkowe funkcje słuchawki Bluetooth na motocykl?

zestaw słuchawkowy na motocykl Cardo SMARTHWśród dodatkowych funkcji słuchawek Bluetooth na motocykl znajdziesz funkcję jednoczesnego odtwarzania muzyki i rozmawiania z innymi motocyklistami. Taką możliwość zapewnia np. słuchawka Bluetooth Cardo PACKTALK Slim. Funkcja działa dzięki zastosowaniu w słuchawce dwóch odrębnych kanałów Bluetooth. Kiedy jeden łączy się z innymi zestawami głośnomówiącymi lub smartfonem, drugi z odtwarzaczem MP3 bądź nawigacją GPS.
W nowoczesnych zestawach słuchawkowych na motocykl znajdziesz funkcję zapisywania numeru alarmowego. Jeśli przydarzy Ci się coś złego, wezwiesz pomoc komendą głosową.
W słuchawce Bluetooth Cardo FREECOM 4 znajdziesz dodatkowo funkcje współdzielenia stacji radiowej z innym motocyklistą, jak również przesyłania muzyki pomiędzy urządzeniami, z których korzystają kierowca i pasażer.

SŁUCHAWKA BLUETOOTH NA MOTOCYKL I DO TELEFONU

Motocyklowej słuchawki Bluetooth możesz używać także do przeprowadzania rozmów przez komórkę w samochodzie, podczas uprawnia sporu czy w sytuacji, w której masz zajęte ręce. To urządzenie wielofunkcyjne, więc tym bardziej warte zakupu.

Obejrzyj pełen asortyment zestawów głośnomówiących dostępnych w RTV EURO AGD. Przeczytaj też poradnik poświęcony wyborowi nawigacji na motocykl, aby przygotować się do wyjazdu jednośladem w długą podróż.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link