Czym powinien charakteryzować się mop parowy?

Autor: Joanna

Mop parowy do paneli to często urządzenie pozwalające umyć nie tylko podłogi, ale także okna i lustra, a nawet tapicerkę w domu czy samochodzie. Śmiało można więc powiedzieć, że jest to urządzenie wielofunkcyjne. Wybierając dany model, należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Sprawdź, jakich!

Mop na parę do mycia drewnianych podłóg

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto mieć mop parowy;
  2. co wybrać: mop parowy bezprzewodowy czy z kablem;
  3. jakie modele mopów parowych są warte polecenia.

Jakie zalety ma dobry mop parowy?

Wydajny mop parowy

Wiele osób używających tradycyjnych mopów, kiedy raz wypróbuje te na parę, już nigdy nie chce wracać do przestarzałych rozwiązań. Trudno się temu dziwić, bo nowoczesne funkcje, jakie posiadają tego rodzaju urządzenia znacznie ułatwiają pracę. Ponadto mają one dużą przewagę nad tradycyjnymi mopami z kilku względów. Przede wszystkim do mycia podłóg przy ich użyciu nie trzeba używać żadnych detergentów. Para wodna wytwarzana pod dużym ciśnieniem nie tylko skuteczniej czyści, ale do tego pozostawia powierzchnię suchą, więc od razu można po niej chodzić. Nie trzeba więc otwierać okien i czekać aż mokre ślady znikną, czy, co gorsza, podwajać sobie pracę, wycierając podłogę suchą ściereczką. Do tego ogrzana para wodna skutecznie likwiduje bakterie. Z tego względu tego rodzaje urządzenia są polecane dla alergików czy astmatyków. Mop parowy świetnie zda egzamin także w domu, w którym są małe dzieci. Kiedy maluchy przemieszczają się na czworaka po podłodze, jej czystość musi być nienaganna, a warunki bezpieczne i higieniczne. Dzięki temu gadżetowi domowemu jest to możliwe. Duży atut stanowi na pewno konstrukcja mopa parowego. Umożliwia ona bowiem pracę w komfortowej pozycji stojącej, a regulowana rączka pozwala dostosować ją do wzrostu użytkownika.

Mop parowy bezprzewodowy czy przewodowy?

Wybierając dany model, dobrze zwrócić uwagę, do jakich powierzchni jest on przystosowany. Mogą to być panele czy podłogi drewniane, ale także posadzki z marmuru czy kamienia lub linoleum. Co więcej, mopem parowym można sprzątać nie tylko łazienkę czy kuchnię, ale też balkon czy taras. Dla tych, którzy pragną przy jego użyciu dbać również o czystość miękkich powierzchni, takich jak dywany, warto polecić modele rozbudowane 2 w 1, czyli np. odkurzacz z mopem parowym.

PORADA EKSPERTA

Jeśli skłaniasz się ku zakupowi mopa parowego bezprzewodowego, pamiętaj o wybraniu modelu z akumulatorem działającym na tyle długo, byś skończył wykonać wszystkie prace podczas jednego podejścia. Nie mniej ważny jest czas ładowania baterii – im krótszy, tym lepiej. Jeżeli jednak właściwy dla Ciebie wydaje się przewodowy mop do mycia, zwróć uwagę na długość kabla. Dłuższy pozwoli Ci sięgnąć dalej.

Mopy parowe z przewodem są idealne do sprzątania w domu. Podłączone do gniazdka sprawiają, że ich czas pracy nie jest ograniczony, jak w przypadku modeli, które trzeba ładować. Natomiast bezprzewodowy mop parowy to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą przy jego użyciu sprzątać np. schody. Brak kabla plączącego się pod stopami to duże ułatwienie. Ponadto dzięki temu cały proces jest dużo bezpieczniejszy. Łatwiej przy jego pomocy będzie także umyć okna czy lustra oraz manewrować między meblami. Poza tym urządzenie można zabrać do miejsc, w których nie ma elektryczności, np. na taras. Modele bezkablowe są wyposażone w akumulator, dlatego wybierając dany typ, warto zwrócić uwagę na czas jej pracy i prędkość ładowania.

Główne parametry wraz z poradami znajdziesz w tym artykule

  • 529 zł
  • 199 zł
  • 659 zł
  • 519 zł
  • 629 zł

Najlepsze mopy parowe – jakie wybrać?

Mop parowy bezprzewodowy do mycia podłóg i okien

Wybierając mop parowy do podłóg drewnianych, paneli czy terakoty, należy mieć na względzie parametry takie, jak: moc, pojemność zbiornika na wodę czy długość kabla. Co do ostatniego z wymienionych, dobrym wyborem będzie Vileda MOP PAROWY PERFECT CLEANING STEAM, zapewniający komfort sprzątania nawet na dużych powierzchniach. Zastosowanie specjalnej nakładki do mopa parowego umożliwi zaś usunięcie zabrudzeń z dywanów. Może także służyć do jego odświeżenia bez użycia chemii.

Świetny mop parowy wielofunkcyjny to np. Ariete 4169. Jego zaletą jest regulowana moc, a wyjmowalny generator pary sprawia, że nadaje się on także do innych czynności, takich jak np. odplamianie czy dezynfekowanie. Końcówka do tkanin umożliwia odświeżenie tapicerki meblowej, a sztywna szczotka sprawdzi się do usuwania tłuszczu z naczyń.

Doskonały mop parowy do okien to np. Black&Decker FSMH13101SM-QS. Obecna w nim końcówka do mycia szyb pozwala usunąć zabrudzenia także z lustra. Moc tego urządzenia to aż 1300 W, natomiast pojemność to 0,5 litra.

Nakładka na mop parowy z końcówką do detali, tak jak w modelu Karcher SC 1 EasyFix Premium 1.516-375.0, to również niezwykle praktyczne rozwiązanie. Pozwala bowiem czyścić fugi, żaluzje czy kaloryfery, a ręczna dysza sprawdzi się np. do kuchenek, kabin prysznicowych czy okapów. Rozszerzoną funkcjonalnością cechuje się też mop parowy tego samego producenta – czyli Karcher SC 2 EasyFix Deluxe Premium 1.513-253.0. On także posiada zestaw przydatnych końcówek dedykowanych różnym powierzchniom. Jego pojemność to aż 1 litr, więc nie trzeba go zbyt często uzupełniać. Z kolei specjalna dysza power zapewnia jeszcze bardziej spektakularne rezultaty czyszczenia.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów