Jaki mop parowy warto kupić?

Autor: Klaudia

Mop parowy jest urządzeniem, które z powodzeniem wypiera klasyczne mopy. To świetne rozwiązanie, jeśli chcemy uniknąć kontaktu ze środkami chemicznymi. Warto także rozważyć jego zakup, jeśli w domu znajdują się małe dzieci. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

Kobieta czyszcząca kuchnię mopem parowym.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak działa mop parowy
  2. czy warto kupić mop parowy
  3. jaki mop parowy kupić i na co zwrócić uwagę

Mop parowy – co to za urządzenie i jak działa?

Para wydobywająca się z mopa, którym sprzątana jest podłoga.

Robienie domowych porządków wielu z nas kojarzy się głównie z koniecznością pracy w pocie czoła. Jednak w obecnych czasach, dzięki to coraz bardziej innowacyjnym urządzeniom, sprzątanie nie musi być katorgą, a czynnością, do której podchodzimy z dużym spokojem. Takim urządzeniem na pewno jest mop parowy, dzięki któremu możemy sprzątać szybciej i, co ważne, dokładniej. Na pierwszy rzut oka mop parowy niczym nie różni się od klasycznych mopów. Różnicę, i to na duży plus, widać dopiero w obsłudze w czasie robienia porządków. Największym atutem bez wątpienia jest fakt, że nasze ręce w trakcie pracy nie muszą mieć kontaktu z detergentem, co z całą pewnością wpłynie pozytywnie na nasz stan zdrowia. To urządzenie idealne, jeśli w domu znajdują się także małe dzieci. Dzięki niemu sprawnie posprzątamy mieszkanie, bez konieczności brudzenia sobie rąk środkami chemicznymi.

Mop parowy napędza akumulator. Jest on bardzo prosty w obsłudze. Zazwyczaj zbudowany jest ze specjalnego pojemnika, grzałki oraz odpowiednio skonstruowanej pompki. Aby móc rozpocząć sprzątanie, wystarczy napełnić pojemnik wodą, która następnie jest pobierana przez pompkę, tłoczącą ją w kierunku grzałki. Grzałka sprawia, że temperatura wody jest bliska wrzeniu, co w rezultacie powoduje powstanie pary, dzięki której usuniemy brud nawet z trudno dostępnych miejsc i zakamarków. Oczywiście producenci mopów parowych zadbali o to, aby para nie wydostawała się regularnym strumieniem. Stąd też w przeważającej liczbie modeli mamy możliwość regulowania ilości wykorzystywanej pary. Dzięki temu możemy dostosować ją do swoich aktualnych potrzeb. Warto dodać, że na rynku spotkamy zarówno modele mopów parowych bezprzewodowych, jak i te zasilane bezpośrednio z sieci.

  • 149 zł
  • 669 zł
  • 299 zł
  • 299 zł
  • 189 zł

Mop parowy – czy warto kupić?

Kobieta z mopem parowym na bialym tle.

Czy warto kupić mop parowy? Odpowiedź może być tylko twierdząca, ponieważ jest to urządzenie uniwersalne, pozwalające sprzątać różne powierzchnie i pomieszczenia. Przy jego pomocy wyczyścimy nie tylko podłogi o różnej nawierzchni, ale i bez przeszkód umyjemy ściany, np. w łazience. Świetnie sprawdzi się przy czyszczeniu fug czy szklanych blatów. Mop parowy ma jeszcze tę zaletę, że pozwala znakomicie wyczyścić każdą tapicerkę w samochodzie. Dzięki parze można usuwać plamy powstałe na kanapie czy krześle. Zwróćmy jednak uwagę, w jaki sposób używamy mopa parowego do podłóg pokrytych panelami.

Starajmy się ograniczyć wydobycie pary do minimum i maksymalnie skróćmy czas, w jakim czyścimy podłogę. W ten sposób nie dopuścimy do tzw. puchnięcia paneli. Sprzątając przy użyciu mopa parowego, możemy być pewni, że dzięki wykorzystaniu wysokiej temperatury usuniemy wszystkie bakterie i zarazki. Dlatego też jest to doskonałe urządzenie dla osób, które są alergikami i są wrażliwe np. na kurz. Łącząc ten atut z brakiem konieczności stosowania środków chemicznych do czyszczenia, otrzymujemy urządzenie praktycznie idealne dla tej grupy osób. Sprzątanie mopem parowym jest bardzo praktyczne i dokładne. Nie musimy obawiać się, że na powierzchni pozostawimy jakiekolwiek smugi. Do tego pracuje on przy bardzo niskim poziomie hałasu.

Jaki mop parowy warto kupić i na co zwrócić uwagę?

Zapoznając się z ofertą rynkową mopów parowych, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Po pierwsze zobaczmy na moc mopa parowego. Większa moc to gwarancja szybszego podgrzania wody, a tym samym szybszej gotowości urządzenia do użycia. Po drugie sprawdźmy, jaką pojemność pojemnika zagwarantował producent w poszczególnych modelach. Zazwyczaj będzie ona oscylować w granicach od 0,4 do nawet 0,7 litra, co powinno zapewnić nam możliwość około 15–17 minut nieprzerwanej pracy. Dodatkowo zwracajmy uwagę na szczegóły, głównie jeśli chodzi o praktyczność. Dobrze jest, jeśli do napełnienia pojemnika nie będzie konieczne całkowite rozebranie mopa. Taka czynność spowoduje, że czas sprzątania niepotrzebnie nam się wydłuży. Istotnymi parametrami przy wyborze konkretnego produktu są jeszcze: czas, w jakim mop nagrzewa się, jego kształt, a także tzw. funkcja uderzenia pary, która sprawdzi się przy usuwaniu większych plam i zabrudzeń. Vileda CLEANING STEAM to mop parowy, który zdecydowanie warto kupić. Posiada pojemnik na wodę o pojemności 0,4 litra i moc 1550 W. Trafnym wyborem okażą się również: Ariete 4169, Karcher SC 1 EasyFix Premium 1.516-375.0 czy Bissell Spin Wave 20522. Dobrze jest też rozważyć zakup mopa parowego Ariete Steam Mop 4163 w kolorze białym.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link