Co to jest monocykl elektryczny? Jak poprawnie na nim jeździć?

Autor: Sara

Monocykl elektryczny lub inaczej elektryczny trójkołowy skuter to pojazd, który sprawdzi się idealnie jako prezent dla Twojego dziecka. Przed rozpoczęciem zabawy warto jednak dowiedzieć się, czym jest takie urządzenie oraz jak poprawnie na nim jeździć. Kupując taką zabawkę, trzeba też zwrócić szczególną uwagę na komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Niebieski trójkołowiec stojący w trawie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest monocykl elektryczny i czy jest bezpieczny;
  2. jak jeździć na monocyklu elektrycznym;
  3. jaki model monocykla elektrycznego warto zakupić i dlaczego.

Czym jest monocykl elektryczny? Czy jest bezpieczny?

Chłopiec w niebieskim kasku siedzący w trójkołowcu

Nowoczesne zabawki elektryczne jak hulajnogi, gokarty czy deskorolki to idealny pomysł na prezent dla dziecka – na komunię, urodziny czy inne okazje. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że elektryczne pojazdy wyznaczyły nowe trendy wśród zabawek przeznaczonych dla dzieci. Monocykl elektryczny, czy inaczej elektryczny skuter trójkołowy to bardzo ciekawa i tańsza alternatywa dla innych rodzajów zabawek elektrycznych. Jego design i możliwości są rodem z filmów science fiction. Czym jednak jest wspomniany pojazd?

Monocykl elektryczny to pojazd, który nazywany jest inaczej skuterem trójkołowym. Nazwa pojazdu nawiązuje do jego charakterystycznej budowy i rozstawu kół. Przednia rama (która pełni także funkcję kierownicy) jest zakończona gumowym, większym kołem. Tylny rozstaw ramy zawiera dwa mniejsze kółka. Taka konstrukcja pojazdu sprawia, że jest on niezwykle stabilny. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu dziecko zamiast siły mięśni używa odpowiednich pedałów, które wprawiają pojazd w ruch. Większość monocykli dostępnych na rynku pozwala na dostosowanie pojazdu do wzrostu dziecka. Taki zabieg zwiększa komfort użytkowania, a co za tym idzie – bezpieczeństwo. Pojazd elektryczny takiego typu jest bardzo stabilny i zwinny. Podczas jazdy dziecko może wykonywać drifty, a dzięki odpowiedniej konstrukcji nie wypadnie.

Większość monocykli posiada ten sam rodzaj kół – są gumowe, o rozmiarze 8 cali. Materiał, z jakiego je wykonano, skutecznie zwiększa ich przyczepność do podłoża. Dodatkowo monocykl jest zdecydowanie tańszym wyborem od hulajnóg czy gokartów elektrycznych.

Czy taki sprzęt jest bezpieczny dla dzieci? To fundamentalne pytanie, które nurtuje każdego rodzica. Odpowiednie dopasowanie ramy do wysokości dziecka z pewnością sprawi, że młody człowiek będzie siedział stabilnie w siedzisku. Dodatkowo, jeżeli do zestawu nie został dołączony kask, zdecydowanie warto go kupić. Z pewnością przydatne okażą się również ochraniacze na kolana czy łokcie, które w razie ewentualnego upadku uchronią dziecko przed otarciami i stłuczeniami. Przed pierwszą jazdą warto uzgodnić z dzieckiem to, że nie może oddalać się zbytnio od rodzica. Większość monocykli nie rozwija dużej prędkości, co zwiększa bezpieczeństwo – dzięki temu rodzic jest w stanie szybko zareagować i zatrzymać pojazd w odpowiedniej chwili. Warto także pamiętać, aby dziecko nie jeździło monocyklem przy ruchliwych ulicach czy ścieżkach rowerowych.

  • 1 399 zł
  • 1 899 zł
  • 2 299 zł
  • 1 859 zł
  • 3 199 zł

Jak jeździć na monocyklu elektrycznym?

Chłopiec w zielonej bluzce jadący niebieskim trójkołowcem elekrtycznym

Jazda na monocyklu elektrycznym nie jest trudna – można ją porównać do jazdy gokartem czy samochodzikiem w wesołym miasteczku. Przed pierwszą jazdą należy dokładnie przeczytać instrukcję i pokazać dziecku, jak bezpiecznie używać takiego pojazdu. Oczywiście nie można zapomnieć o odpowiednich ochraniaczach – na głowę, łokcie i kolana. Wiele monocykli posiada kilka trybów jazdy i rozwijają do 10 km/h. Producenci zalecają jeżdżenie po powierzchniach płaskich i utwardzonych – dzięki temu koła będą miały dużą przyczepność z podłożem, co wpływa na stabilność urządzenia. Dodatkowo dziecko może poczuć się jak na torze rajdowym i wykonywać drifty. Jest to technika jazdy, która pozwala wchodzić pojazdowi w kontrolowany poślizg za pomocą hamulca. Oczywiście takie ewolucje powinny się odbywać tylko pod bacznym okiem rodzica lub opiekuna!

Monocykl elektryczny – czy warto go kupić?

Monocykl elektryczny Manta MSB9008 8" to pojazd, który napędzany jest za pomocą akumulatora o pojemności 8Ah, a jego silnik ma moc 100 W. Taka bateria ładuje się do 3 godzin, co jest komfortowym rozwiązaniem – wystarczy, że podłączymy akumulator do źródła zasilania. Istotne jest to, że przed pierwszym użyciem należy podłączyć pojazd do ładowania na 24 godziny. Jest to związane z żywotnością baterii i jej poprawnym działaniem. Na jednym ładowaniu baterii monocykl jest w stanie przejechać do 15 km. Sprzęt jest przeznaczony dla dzieci o maksymalnej wadze do 50 kg. Dostępny jest w kolorze czerwonym i z pewnością swoim designem rozbudzi wyobraźnię każdego młodego człowieka.

Montaż produktu jest bardzo prosty, a dostosowanie monocyklu do wzrostu użytkownika polega na regulacji długości ramy. Pojazd posiada koła gumowe o rozmiarze 8 cali – jest to standard wśród zabawek elektrycznych. Monocykl najlepiej sprawdzi się na terenach utwardzonych i płaskich – wyjątkiem są wzniesienia o kącie nachylenia do 15 stopni. Dodatkowym elementem kół są kolorowe światła LED, które świecą podczas jazdy. Dzięki temu pojazd wygląda jeszcze bardziej futurystycznie. Ma 2 biegi (gaz i hamulec) oraz regulację prędkości. Największa prędkość, jaką może rozwinąć monocykl, to 8 km/h. Z pewnością jest to dobra wiadomość dla rodziców, którzy w razie niebezpieczeństwa zdążą dobiec do swojej pociechy i zatrzymać ją.

Czy warto kupić taki sprzęt swojemu dziecku? Zdecydowanie tak – w dobie nowoczesnych, elektrycznych pojazdów monocykl Manta MSB9008 8" to bezpieczne i stabilne urządzenie, które sprawi dziecku wiele radości. Przy jego użyciu dziecko może także brać udział w amatorskich wyścigach lub wykonywać popularne ewolucje tzw. drifty. Oczywiście wszystko to pod bacznym okiem rodzica lub opiekuna.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link