Mocowanie kamery sportowej na klatce piersiowej – co potrzebne?

Autor: Piotr

Ekstremalne ujęcia z kamer sportowych, które możemy oglądać w Internecie, zapierają dech w piersiach. Jakiego sprzętu potrzeba, by stworzyć podobne wideo we własnym zakresie? Przede wszystkim dobrego mocowania kamery na klatkę piersiową.

Kamera sportowa przymocowana do klatki piersiowej

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są rodzaje mocowania kamery na klatce piersiowej
  2. które mocowanie jest najlepsze

Jakie są rodzaje mocowania kamery na klatce piersiowej?

Kamera sportowa z mocowaniem na białym tle

Kamerę sportową można wykorzystać na wiele sposobów. Mocowanie jej do selfiesticka sprawdzi się podczas nagrywania vlogów, wakacyjnych wycieczek, a także do zapisywania najlepszych skoków do wody. Mocowanie na rękę z kolei pozwoli na wygodne nagrywanie w trakcie górskiej wspinaczki, a dodatkowa kamera na kasku zapewni ujęcia z punktu widzenia filmującego. Mnogość rozwiązań montażowych kamery sportowej do ciała sprawia, że jest to urządzenia uniwersalne. Jednym z wygodniejszych miejsc na kamerę sportową jest nasza klatka piersiowa. Umiejscowienie jej tam nie krępuje naszych ruchów ani nie obciąża żadnej z rąk.

Do mocowania kamery na klatce piersiowej potrzebne są odpowiednie akcesoria do kamer sportowych. Jednym z nich jest specjalny elastyczny pas, który możemy dopasować do sylwetki i zamontować do niego kamerę. W przypadku modeli Sony warto zainteresować się mocowaniem Sony AKA-CMH1. Wyróżnia je możliwość bezstopniowego obracania w pionie 360 stopni, specjalny mechanizm ułatwiający ruch na boki, a także ręczna regulacja kąta bez konieczności posiadania narzędzi. GoPro mocowanie Chest Mount to z kolei propozycja przeznaczona dla wszystkich modeli kamer GoPro. W zestawie znajdują się: klamra mocowania pionowego oraz śruba skrzydełkowa. To doskonała propozycja, jeśli chcemy w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w GoPro Hero7 Silver. Ta kamera sportowa oferuje aż 10-megapikselowy obiektyw potrafiący nagrywać wideo w rozdzielczości 4K i 30 klatkach na sekundę. Montując ją na klatce piersiowej, gwarantujemy sobie nagranie najlepszych momentów w wysokiej jakości z niesamowitej perspektywy. Dodatkowo model Hero7 Silver jest wodoszczelny do głębokości 10 metrów bez żadnej obudowy. Oznacza to, że z powodzeniem sprawdzi się na basenie lub podczas nurkowania. Jej olbrzymią zaletą jest opcja sterowania głosowego, dzięki której nie trzeba jej zdejmować w trakcie uprawiania sportu. Mocowanie na klatkę piersiową Xiaoyi nieco różni się od dwóch poprzednich opcji montażowych. Nie są to już szelki, lecz neoprenowy pas do przełożenia przez jedno ramię. Zapewnia on nieograniczoną swobodę ruchów, a mocne rzepy gwarantują stabilność i idealnie przyleganie do ciała. Dzięki uniwersalnemu rozmiarowi będzie pasować zarówno dla osoby dorosłej, jak i dziecka.

  • 44,99 zł
  • 39,99 zł
  • 79,99 zł
  • 49 zł
  • 99,99 zł
Kamera sportowa z mocowaniem na kamieniu

Samo mocowanie kamery do klatki piersiowej z biegiem czasu może nie wystarczyć. Jak to mówią: apetyt rośnie w miarę jedzenia, a możliwości kamer sportowych nie kończą się na zwykłym nagrywaniu filmów. DJI Osmo Action potrafi rejestrować wideo, zwalniając tempo aż 8-krotnie! W przypadku chęci uchwycenia nocnego nieba oferuje wydłużony czas ekspozycji sięgający nawet 120 sekund, co pozwala na zapisanie gwiazd, a funkcja Timelapse z kolei sprawdzi się do uzyskania oszałamiających efektów sunących po niebie chmur lub tłocznej ulicy. Dlatego też warto rozważyć zakup zestawów. Redleaf zestaw akcesoriów do kamer sportowych GO-S to najmniejszy komplet, który zawiera m.in.: szybkozłączki standardowe i typu J, komplet mocowań przyklejanych, opaskę na głowę i wkładki zapobiegające parowaniu. Taka kolekcja jest dobrym wyborem, jeśli zaczynamy przygodę z nagrywaniem kamerą sportową. Nieco bardziej zaawansowani docenią wersję większą – GO-M. Oprócz podstawowych elementów zawiera ona mocowanie kamery sportowej na klatkę piersiową, przyssawkę na szybę, który można wykorzystać na przykład w samochodzie oraz uchwyt wypornościowy, idealny do zabrania nad wodę i spływ kajakowy. Największy zestaw GO-L ma wszystko, co może być przydatne w podróży i podczas kręcenia dynamicznych ujęć. Klips montażowy możemy wykorzystać do przypięcia kamerki do czapki z daszkiem lub paska od spodni, a także adapter statywowy ¼”, który przyda się do mocowania kamerki na fotograficznych statywach są największymi wyróżnikami tej kolekcji.

Jeszcze większy komplet akcesoriów otrzymujemy dzięki zestawowi Premium Set Powerbee. To aż czterdzieści elementów, wśród których znajdują się także kijek teleskopowy oraz uchwyt do smartfonów o szerokości do 88 mm. Jest także kilka adapterów statywowych, specjalne mocowanie na kierownicę rowerową i wkłady pochłaniające wilgoć.

Które mocowanie jest najlepsze?

Należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekujemy od kamery sportowej? W przypadku mocowania na klatkę piersiową wygodnym wyborem okażą się szelki, gdyż gwarantują stabilność i szerokie możliwości regulacji. Opaska na głowę z kolei okaże się lepszym wyborem, jeśli będziemy chcieli osiągnąć perspektywę filmującego na nagraniu. Na ściankę wspinaczkową i wycieczki górskie dobrym wyborem będzie opaska na rękę lub nogę.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów