Moc, pojemność, zasilanie – jak wybrać mop parowy?

Autor: Klaudia

Mopy parowe dostępne na rynku posiadają odmienne parametry. Urządzenia sprzątające różnią się między sobą przede wszystkim mocą, pojemnością, rodzajem zasilania, a także wyborem dołączonych końcówek. Przekłada się to na efektowność czyszczenia oraz satysfakcję z produktu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Mop parowy jest praktycznym urządzeniem, dzięki któremu w Twoim domu zapanuje sterylna czystość

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie parametry powinien posiadać mop parowy,

- czym kierować się przy wyborze mopa parowego.

Jakie parametry powinien posiadać mop parowy?

Wielofunkcyjny mop parowy posiada końcówki, które ułatwiają sprzątanie różnych powierzchniZanim kupisz idealny dla siebie mop parowy, poznaj podstawowe parametry, którymi różnią się poszczególne modele. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych mopów parowych.

Jednym z najważniejszych parametrów jest moc urządzenia. Jeśli zastanawiasz się, który mop będzie najlepszy, to odpowiedź jest prosta – z jak najwyższą mocą, ponieważ dzięki temu zaoszczędzisz czas. Wyższa moc oznacza to, że szybciej podgrzana zostaje woda w urządzeniu i jest ono natychmiast gotowe do pracy i emisji gorącej pary. Na rynku dostępnych jest wiele modeli z mocą powyżej 1500 W. Moc modelu Dirt Devil Aqua Clean DD302-0 wynosi 1600 W. Oznacza to nie tylko szybszą gotowość do pracy, ale również dużą wydajność sprzątania.

W przypadku mopa parowego istotna jest także pojemność. Parametr ten dotyczy pojemnika, w którym znajduje się woda niezbędna do pracy urządzenia. Najczęściej spotykane są mopy z pojemnością do 1 litra. Większy pojemnik zapewnia dłuższy czas pracy bez uzupełniania wody. Więcej wody wpływa jednak również na wagę urządzenia, co może być kluczowe dla niektórych klientów. Jeśli poszukujesz modelu o jak największej pojemności, to zwróć uwagę na model Bissell Spin Wave 20522, do którego zmieści się 0.81 litra płynu.

Na komfort pracy wpływa również długość przewodu zasilającego. Jest to szczególnie ważne w przypadku większych pomieszczeń. Z dłuższym kablem nie musisz wciąż zmieniać gniazdka. Wyjątkowo długi przewód znajdziesz w przystępnym cenowo modelu Severin ST 7182. Na rynku znajdziesz również modele, które zasilane są przez ładowane akumulatory.

  • 189 zł
  • 519 zł
  • 559 zł
  • 779 zł
  • 549 zł

Czy kierować się podczas zakupu mopa parowego?

Mop parowy – który wybrać? Oczywiście taki z końcówką do mycia okien!Poza wskazanymi parametrami warto zwrócić również uwagę na inne czynniki. Przede wszystkim bardzo praktyczny jest wielofunkcyjny mop parowy. Sprzęt zaopatrzony w różne końcówki umożliwia nie tylko łatwe czyszczenie wykafelkowanej podłogi. Jedną z opcji stanowi sprzęt z nasadką do mycia szyb. Dzięki niej szybko i bez smug umyjesz wszelkie okna i lustra. Możliwość taką daje m.in. wszechstronny model Morphy Richards 13 w 1 720027.

Równie praktyczna w każdym domy jest końcówka do odświeżania tapicerki. Dzięki niej przywrócisz oryginalny kolor obicia fotela czy sofy oraz pozbędziesz się szpecących plam. Odpowiednią końcówkę znajdziesz np. w modelu Ariete Steam Mop 4164 10w1. Urządzenie to posiada również inną praktyczną końcówkę – do usuwania zanieczyszczeń na powierzchni fug między kafelkami. Pod ciśnieniem gorącej pary wodnej fuga odzyskuje dawny kolor.

Bardzo wygodną opcję stanowią modele posiadające wbudowaną parownicę ręczną, którą można w razie konieczności wyciągnąć. Sprzęt taki umożliwi Ci nie tylko mycie okien, ale także okapu, zlewu czy innych trudnych do doczyszczenia miejsc. W modelu ETA Aquatic 226690000 znajdziesz dodatkowo elastyczny wąż, który ułatwia czyszczenie kątów i zakamarków.

Opierając się na tych wytycznych, kupisz sprzęt, który najbardziej będzie pasował do Twoich oczekiwań i preferencji. Przed zakupem sprawdź także nasze propozycje urządzeń w tekście 3 polecane mopy parowe – poznaj opinie naszych klientów, w którym znajdziesz najlepiej oceniane modele.

PAMIĘTAJ

Mopy parowe różnią się także między sobą wytwarzanym ciśnieniem wyrzucanej na zewnątrz pary wodnej. Im większe ciśnienie – wyrażane w barach – tym dokładniejsze i sprawniejsze będzie czyszczenie.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link