Mniej zagnieceń, Eco Bubble i inne funkcje, które mają nowoczesne pralki

Autor: Klaudia

Zawsze odsuwasz prasowanie w czasie i marzysz, aby nowoczesne pralki zastępowały żelazka? Zdarzyło Ci się zapomnieć o włożeniu wszystkich ubrań do bębna przed uruchomieniem prania? Zapoznaj się z takimi funkcjami pralek jak Eco Bubble i pranie bez zagnieceń, które upraszczają codzienne obowiązki, przyczyniając się do oszczędności czasu i pieniędzy.

Ustawienia funkcji pralki automatycznej

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa pranie bez zagnieceń,
- co to znaczy Ecco Bubble,
- jak sterować zdalnie pralką,
- o funkcji dla zapominalskich.

Pranie bez zagnieceń eliminuje konieczność prasowaniaNowoczesna pralka z funkcją prania parowego

Pranie z prasowaniem to potoczne określenie dla funkcji prania parowego pralki automatycznej. Jak to działa? Para wodna, np. w pralce Electrolux EWF1276GDW,powstaje w wyniku przekształcania wody w gorące powietrze. Następnie jest transportowana do bębna, w którym nasącza ubrania.

Pranie parą wodną ma wiele zalet:
  • jest wskazane dla alergików – eliminuje drobnoustroje i roztocza,
  • skraca czas prania i zmniejsza zużycie wody,
  • szybko odświeża czyste ubrania, ale np. przesiąknięte dymem papierosowym.

WSKAZÓWKA

Parowe odświeżanie ubrań i eliminowanie zagnieceń jest dostępne także w pralko-suszarkach slim przeznaczonych do małych pomieszczeń.

Pralki z praniem parowym, jak np. LG SteamSpa F2J6QY0W, mają funkcję prania bez zagnieceń, uruchamianą także podczas klasycznego programu. Dzięki niej ubrania są odwirowywane w delikatny sposób, a bęben porusza się tak, aby wielokrotnie zmienić ich położenie i równomiernie je rozłożyć. W efekcie, dzięki funkcji prania bez zagnieceń, możesz zapomnieć o wyciąganiu z pralki ubrań splątanych jak węzeł gordyjski.

Funkcja Eco Bubble – co to znaczy?

Eco Bubble to ekologiczny tryb prania bąbelkowego charakterystyczny dla pralek Samsung. W wyniku połączenia wody, powietrza i proszku lub płynu do prania powstają bąbelki, które szybko i głęboko wnikają w zabrudzone ubrania. Efektywnie czyszczą tkaniny w niskiej temperaturze, którą lubią delikatne rzeczy, dzięki czemu oszczędność energii wynosi nawet 70%. Proszek jest bardzo dokładnie rozpuszczany przez bąbelki, więc można zmniejszyć jego ilość.
Polecane pralki
  • 2 799 zł
  • 4 699 zł
  • 2 199 zł
  • 1 449 zł
  • 1 349 zł

Rekomendujemy pralki Samsung Eco Bubble – opinie użytkowników o taniej pralce Samsung WF60F4EFW2W potwierdzają m.in. prostotę obsługi i oszczędne pranie. Droższe urządzenia z Eco Bubble posiadają zaawansowane funkcje, takie jak np. zdalne sterowanie.

Pralki automatyczne zdalnie sterowane

Funkcję zdalnego sterowania smartfonem ma pralka Samsung QuickDrive WW90M644OBW o najwyższej klasie efektywności prania A. Wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację SmartThings, aby korzystać z przypomnień, zdalnej zmiany programów, parametrów i włączania prania. Aplikacja pomoże Ci również w wybraniu najlepszego programu w zależności od rodzaju tkaniny i stopnia zabrudzeń. Niektóre modele mogą mieć program przeznaczony do prania butów, o czym przeczytasz więcej w tym artykule.

Program Eco Bubble skutecznie usuwa zabrudzenia w niskiej temperaturzeFunkcja Add Wash dla zapominalskich

To funkcja, jaka wymieniana jest w odpowiedziach na pytanie: „Pralki – jakie polecacie?”. Nierzadko zdarza się, że pranie trwa już od kilkunastu minut, a jeden z lokatorów nagle przypomina sobie o ubraniach do prania… odłożonych na krzesło.

Pralki z funkcją Add Wash mają dodatkowe drzwiczki w drzwiach głównych. Dzięki nim na każdym etapie programu można wrzucić do bębna ubrania, a także wietrzyć pralkę bez otwierania na oścież zawadzających czasem drzwiczek głównych. Uchylne okienko pozwoli również na dodanie w trakcie prania np. płynu do płukania czy płynu zmiękczającego.

Tę funkcję posiada model Samsung AddWash WW70K5213WW, który spełni oczekiwania osób zainteresowanych cichym silnikiem indukcyjnym w pralce. Pralka Samsung AddWash ma silnik inwerterowy, czyli bezszczotkowy, który zużywa mniej prądu i generuje mniej hałasu podczas prania oraz wirowania. Jeżeli pralka ma znajdować się w aneksie kuchennym, warto porównać poziomy głośności różnych modeli.
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link