Men of War: Oddział Szturmowy 2 – jakie są wymagania sprzętowe tej gry?

Autor: Grzegorz

Men of War: Oddział Szturmowy 2 to wymagająca strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach II wojny światowej. Gra może wciągnąć na wiele godzin i sprawić, że zamienimy się w prawdziwych taktyków. Jaki komputer spełni minimalne wymagania sprzętowe?

Żołnierze na polu bitwy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są wymagania sprzętowe gry Men of War: Oddział Szturmowy 2;
 2. na jakim laptopie można pograć w ten tytuł;
 3. czym charakteryzuje się seria Men of War.

Men of War: Oddział Szturmowy 2 – wymagania sprzętowe

Żołnierz drugiej wojny światowej

Men of War jest serią gier z gatunku realistycznych strategii czasu rzeczywistego, czyli po angielsku real-time strategy (RTS). Studio Digitalmindsoft tworzy gry z tej rodziny od wielu lat, natomiast Men of War: Oddział Szturmowy 2 (ang. Assault Squad 2) to jedna z jej ostatnich odsłon. Rozgrywka toczy się w realiach II wojny światowej i pozwala na wybór spośród pięciu grywalnych uczestników konfliktu, a w tym oczywiście ogromnej liczby jednostek uczestniczących w bitwach. Zanim jednak przejdziemy do dokładniejszego opisania całej serii oraz samej gry, będziemy chcieli poznać minimalne wymagania sprzętowe. Ich spełnienie jest oczywiście niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania.

Wymagania minimalne:

 • System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit).
 • Procesor: 4.0 GHz single-core, 2.0 GHz dual-core.
 • Karta graficzna: kompatybilna z DirectX 11, min. 1 GB VRAM.
 • Pamięć RAM: 4 GB.
 • Wolne miejsce na dysku: 6 GB.
Polecane gry pc
 • 59 zł
 • 129 zł
 • 299 zł
 • 249 zł
 • 209 zł

Na jakim laptopie grać w Men of War: Oddział Szturmowy 2?

Hełm żołnierza w odcieniach szarości

Men of War: Oddział Szturmowy 2 lub – jeśli ktoś woli angielską nazwę – Assault Squad 2, to gra o realistycznym podejściu do tematu II wojny światowej. Na szczęście miłośnicy dobrych strategii nie muszą zamartwiać się zaporowymi cenami za laptopy, na których bez problemu będą mogli grać w Men of War. Wymagania sprzętowe nie są szczególnie wygórowane, co stanowi dużą zaletę i sprawia, iż większość współczesnych laptopów spełnia minimalne zapotrzebowanie na moc obliczeniową dla tej gry.

Do grona laptopów polecanych osobom chętnym do grania w Men of War: Oddział Szturmowy 2 zaliczylibyśmy m.in. Dell Inspiron 15 3583-7354 z procesorem Intel Core i5 oraz pamięcią RAM o pojemności 8 GB. Z kolei osoby zainteresowane laptopem o wyższej wydajności, powinny zapoznać się na przykład z urządzeniem ASUS TUF Gaming FX504GM-E4402T. Ten laptop został stworzony z myślą o graniu, dlatego znajdują się w nim procesor Intel Core i7, pamięć RAM 8 GB, a także karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060.

Nie jest tajemnicą, że w produkcje z gatunku strategii czasu rzeczywistego najlepiej gra się za pomocą myszki. W związku z tym sam touchpad naszego laptopa może okazać się niewygodnym rozwiązaniem do prowadzenia kampanii wojennej w Men of War: Oddział Szturmowy 2. Dobrze jest zaopatrzyć się w wygodną myszkę, taką jak MSI Clutch GM30 lub HyperX Pulsefire Dart – jeśli ktoś preferuje bezprzewodowe urządzenia dla graczy.

Co charakteryzuje serię gier Men of War?

Men of War to seria, która istnieje już od wielu lat. Jej twórcy zaczęli swoją przygodę z wojennymi grami typu RTS w roku 2004, gdy stworzyli Soldiers: Heroes of World War II (w polskim wydaniu Soldiers: Ludzie honoru). Następnie w roku 2006 na półki sklepowe trafiło Faces of War (w polskim wydaniu Faces of War: Oblicza wojny), w którym kamera zyskała znacznie więcej swobody, a środowisko mogło w dużym stopniu ulegać zniszczeniu, co zwiększyło realizm rozgrywki.

Dopiero w roku 2009 seria doczekała się nazwy kontynuowanej przez wszystkie kolejne części, mianowicie Men of War. Pierwsza gra z tym tytułem miała dużo lepszą grafikę oraz większy rozmach zarówno w trybie dla pojedynczego gracza (single-player), jak i dla rozgrywki sieciowej (multiplayer). Dziś gracze mogą cieszyć się specjalnym wydaniem jeszcze nowszych części, czyli Men of War: Oddział Szturmowy 2 - Kolekcja Wojenna PC. W jego skład wchodzi Men of War: Oddział Szturmowy 2 razem z kompletem DLC oraz grą Oddział Szturmowy 2: Men of War Origins. To najlepszy sposób na zapoznanie się z całą serią. Będziemy mogli cieszyć się ładną grafiką, realistycznymi starciami, możliwością niszczenia otoczenia w trakcie walk, a wszystko to podczas wykonywania wymagających misji.

Osoby zainteresowane rozgrywką dla wielu graczy będą musiały pokazać, że mają rozeznanie oraz wysokie umiejętności związane z dowodzeniem swoimi jednostkami. Tryb multiplayer jest jeszcze bardziej wymagający od gry dla pojedynczego gracza. Właśnie dlatego Men of War: Assault Squad 2 zapewnia ogromną liczbę godzin zabawy. Najpierw możemy skończyć kampanię, a następnie zabrać się za granie w sieci, co z pewnością będzie jeszcze większym wyzwaniem.

Gry PC często oferują rozrywkę z dużym naciskiem na realizm i właśnie tego można oczekiwać od serii Men of War. Nie bez powodu miłośnicy gatunku RTS cenią sobie właśnie te wydawane od lat strategie o II wojnie światowej.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów