Trymer do włosów i brody – jaki warto kupić i czym kierować się przy wyborze? Przegląd modeli

Autor: Adam

Trymer do włosów utożsamiany jest z maszynką do strzyżenia. Mimo że oba urządzenia przeznaczone są do skracania owłosienia, różnią się parametrami technicznymi. Trymer jest też bardziej funkcjonalny, bo przeznaczony do każdego rodzaju zarostu na różnych częściach ciała. Sprawdź, jaki trymer warto kupić!

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak wybrać dobry trymer do włosów
 2. czym różni się maszynka do włosów od trymera
 3. na co zwrócić uwagę, kupując sprzęt

Trymer do brody i włosów na głowie – dlaczego warto go kupić?

Trymer wbudowany w maszynkę

Właściwa stylizacja włosów i zarostu wymaga nie tylko zdolności manualnych, ale też zastosowania specjalnych akcesoriów, dzięki którym szybko i komfortowo można wymodelować nawet najbardziej niesforne włosy na głowie czy zarost i wąsy, a nawet skrócić nieestetyczne włosy w nosie czy w uszach i na bokobrodach. Niezbędnym narzędziem do tego celu jest trymer do włosów, często niesłusznie zamiennie nazywany maszynką do strzyżenia. Choć oba urządzenia posiadają ostrza i regulację wysokości cięcia, różnią się kilkoma parametrami technicznymi.

Trymer to urządzenie wielofunkcyjne skracające włosy z różnych obszarów ciała. Jego cechą charakterystyczną jest duża możliwość regulacji zarówno wysokości noży jak i szerokości, dzięki czemu pozwala na precyzyjne cięcie i dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Urządzenie zatem może służyć zarówno jako trymer do włosów na głowie, jak i trymer do brody i nosa. Braun MGK7220 i Philips Multigroom MG7785/20 posiadają zestaw wymiennych końcówek strzygących – pozwalają na stylizację dowolnej grubości i długości włosów na ciele. Trymery służą przede wszystkim do skracania i przycinania, ale obecne w zestawach manualne maszynki do golenia na mokro pozwolą uzyskać gładką i wolną od nawet najkrótszych włosków skórę. Rynek oferuje szeroki asortyment trymerów, które różnią się między sobą pod względem budowy, parametrów technicznych oraz dodatkowych funkcji i ogólnego designu.

Polecane trymery
 • 399 zł
 • 199 zł
 • 159 zł
 • 249 zł
 • 499 zł

Jaki trymer do włosów w nosie, a jaki do przycinania okolic bikini?

Trymer

Decydując się na zakup trymera do włosów, warto ustalić przede wszystkim okolice ciała, które poddawane będą zabiegowi strzyżenia. Optymalnym i bardzo cenionym rozwiązaniem jest zestaw wielofunkcyjny, taki jak Braun MGK5260, zawierający aż 8 różnorodnych końcówek tnących przeznaczonych do pracy na sucho i mokro, radzącym sobie nawet z grubym, gęstym i kręconym zarostem.

To komfortowe rozwiązanie dla osób, które chcą nie tylko często skracać owłosienie, ale też stylizować je. Bardziej funkcjonalnymi urządzeniami dla posiadaczy bujnego i uporczywego zarostu tylko w nosie czy uszach są Philips NT5180/15 lub Philips NT3160/10 z dwiema wymiennymi nasadkami i stałym trymerem z rzędem ostrych nożyków, specjalizujących się w przycinaniu włosów w trudno dostępnych miejscach. To także dobre propozycje dla pań do pielęgnacji delikatnych okolic bikini.

Damski trymer do włosów nie musi być różowy, najważniejsza jest jego funkcjonalność i wydajność pracy. Takie urządzenia pozwolą także wyregulować linię brwi. Do szyi, karku, brody i bokobrodów z kolei polecany jest trymer Philips BT7520/15 posiadający szeroki zakres długości strzyżenia, bo aż od 0,5–10mm. Niezwykle cenną opcją, w jaką wyposażono urządzenie, jest odsysanie obciętych włosów. Zapewnia to estetyczną i niczym niezakłóconą pracę noży, a także mniejszy bałagan po zakończeniu pracy. Na rynku można znaleźć również trymer do brody z pojemnikiem na włosy. Natomiast dla osób posiadających delikatny zarost lub wąsik polecany jest niewielki trymer do twarzy Remington MPT4000C.

Jaki trymer do strzyżenia kupić?

Głowica typu 3D

Szerokie możliwości modelowania włosów na ciele, jakie daje trymer, możliwe są dzięki kilku parametrom technicznym, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie, czyli m.in.:

 • zakresowi długości strzyżenia – im większy, tym więcej możliwości, np. Babyliss T881E posiada ich aż 24;
 • rodzajowi ostrzy – wysokiej jakości trymery posiadają noże tytanowe lub wykonane ze stali szlachetnej, które są gwarancją długo żywotności bez ryzyka stępienia i zacięcia skóry;
 • zasilaniu – komfortowym rodzajem zasilania jest typ sieciowo-akumulatorowy, który pozwala na pracę również w miejscach pozbawionych dostępu do sieci elektrycznej. Brak kabla zwiększa także mobilność urządzenia i nie ogranicza ruchów podczas zabiegu;
 • dodatkowym funkcjom, takim jak: wodoodporność, pozwalającą na szybkie i łatwe mycie trymera po zakończeniu pracy; mechanizm samoostrzący ostrza, profilowana i antypoślizgowa rękojeść, wskaźnik baterii czy podświetlanie głowicy.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny