Mała zamrażarka – jaką wybrać?

Autor: Anna

Jeśli zdarza Ci się, że niewielki zamrażalnik w lodówce jest przepełniony, w Twojej kuchni powinna znaleźć się dodatkowa mała zamrażarka. Z łatwością znajdziesz modele, które nie zajmą zbyt dużo miejsca, a pozwolą na wygodne przechowywanie zapasów. Podpowiadamy, jaką zamrażarkę kupić, gdy zależy Ci na niewielkich rozmiarach sprzętu!


Minizamrażarka w zabudowie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jaką zamrażarkę kupić – szufladową czy skrzyniową,

- co oferują minizamrażarki do 70 litrów,

- jakie są najlepsze zamrażarki o pojemności do 100 litrów.

- jaką małą zamrażarkę do zabudowy wybrać.

Mała zamrażarka szufladowa czy skrzyniowa – co wybrać?

Mała zamrażarka szufladowa Indesit TZAA 5Zanim zabierzesz się do kupna zamrażarki, musisz zdecydować, jaki jej rodzaj będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Podobnie jak w przypadku urządzeń o większej pojemności, małe zamrażarki dzielą się na:

  • szufladowe, które są otwierane z przodu i posiadają wysuwane pojemniki, w których możesz łatwo zorganizować przestrzeń. Nadają się do przechowywania mniejszych produktów – na przykład warzyw, mięsa, zamrożonych zup – ich atutem jest bezproblemowy dostęp do każdej z szuflad. To najlepszy wybór do kuchni, jeśli chcesz przechowywać małe porcje jedzenia przez niezbyt długi czas,
  • skrzyniowe – są rzadsze wśród zamrażarek o małej pojemności, ale również dostępne. Przykładem jest model Amica FS101.3. Są to urządzenia w formie skrzyni otwieranej z góry, w której produkty układa się jeden na drugim. Ten typ małej zamrażarki sprawdzi się do przechowywania zapasów przez długi czas, a także mrożenia większych produktów – na przykład sporych porcji mięsa, które nie zmieściłyby się w szufladzie zamrażalnika.

Więcej na temat typów zamrażarek kuchennych dowiesz się z tego artykułu.

WARTO WIEDZIEĆ

Aby łatwiej można było zagospodarować przestrzeń wewnątrz zamrażarki skrzyniowej, producenci dołączają dodatkowe kosze, pozwalające na sortowanie i szybszy dostęp do mrożonek.

Minizamrażarka do 70 litrów – czy warto?

Jeśli masz niewielką kuchnię i zależy Ci na kompaktowych rozmiarach sprzętu, musisz liczyć się z tym, że mała zamrażarka nie pomieści tyle, co standardowa. Z drugiej strony dobrze sprawdzi się jako uzupełnienie zwykłego zamrażalnika, co pozwoli Ci łatwiej mrozić owoce czy przechowywać porcje jedzenia na później. Najmniejsze dostępne na rynku zamrażarki zaczynają się już od niecałych 70 litrów pojemności.

Wśród tych urządzeń na uwagę zasługuje model MPM 80-ZS-33S. Jest to mała zamrażarka szufladowa o pojemności 64 litrów. Jej szerokość wynosi jedynie 48 centymetrów, dzięki czemu sprzęt zmieści się w każdej kuchni. Jej drzw otwierają się na lewą lub prawą stronę, co ułatwia dogodne ustawienie zamrażarki i dostosowanie jej do układu mebli w pomieszczeniu. Zaletą minizamrażarek takich jak ta jest bardzo cicha praca.

Warzywa przechowywane w małej zamrażarce

Jaką zamrażarkę kupić do 100 litrów?

Jeśli dysponujesz większą ilością miejsca w kuchni i decydujesz się na zamrażarkę wolnostojącą, możesz kupić sprzęt o pojemności do 100 litrów. Do wyboru masz minizamrażarki marki Electrolux wyposażone w funkcję No Frost – 80-litrowy Electrolux EUT1040AOWw lub 91-litrowy Electrolux EUT1106AW2. Są to urządzenia o klasie klimatycznej SN, dzięki czemu możesz postawić je także np. w piwnicy, w której panuje niezbyt wysoka temperatura.

Mała zamrażarka do zabudowy

Minizamrażarkę możesz zamontować pod blatem kuchennym i razem z pozostałym sprzętem zabudować estetycznymi frontami. Takie urządzenia są bardzo kompaktowe i praktyczne, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do mrożenia. W niewielkiej kuchni warto zamontować lodówkę podblatową bez wbudowanego zamrażalnika, a obok umieścić osobno małą zamrażarkę szufladową do zabudowy, np. Bosch GIV11AF30. W ten sposób zyskasz nie tylko więcej miejsca na mrożonki, ale też większą pojemność chłodziarki.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link